Pory - cierne bodky.. ako ich odstranit? pomoze kozmeticka??

Príspevok v téme: Pory - cierne bodky.. ako ich odstranit? pomoze kozmeticka??
extended

Ahojte

uz od nepamati mam cierne bodky, resp. pory na tvari..neviem ako sa to presne vola, ale urcite viete, co mam na mysli
Nie je to nejaky extremny problem, vyrazky ani akne vobec nemam, ale chcela by som sa aj tejto estetickej chybicky zbavit ak by to bolo mozne..
Vyskusala som uz na to niekolko cistiacich vod, kremov, ale nic nezabralo
Raz som bola u kozmeticky kt. mi urobila povrchove cistenie pleti ale ja som nevidela nijake zlepsenie..povytlacala mi zopar tychto porov ale aj tak tam vacsina ostala ..
POmoze v tomto pripade kozmeticka? nejake hlbkove cistenie pleti alebo kura na ich odstranenie??
Alebo domace nahrievanie nad vriacou vodou a nasledne vytlacanie?
Dakujem pekne za rady :))

OliKar

Ja chodím na chem.peeling k lekárovi raz za čas a mám pokoj.Mala som bodky na nose,po kozmetike to bolo skor rozdráždené a tie pory na čele a lícach a takú zhrubnutú pleť,to všetko sa mi spravilo.Problém mám už len v lete,ked je veľké slnko,vtedy to lekárka nechce robiť.

simka111

ja chodim ku kozmetičke, snažim sa pravidelne každý mesiac a pomáha mi to.. radšej si to dám vyčistit lebo mám sksenosti s tým že ked to nechám tak, hoci si to aj kremujem kremom od kožnej tak sa mi spravia vyrážky, mne dava kozmetička najprv parafin, potom vytláča, dava pletovu vodu, masku a nakoniec krem ak treba tak mi trocha prekryje červene miesta takým mejkapom s iftiolom alebo tak nejako sa to vola....
Ale skušala som aj domace čistenie, no nedopadlo to najlepšie... :(

Zuzana_Zi

Ja som chodila ku kozmetičke, tá mi to ešte viac pokazila, cistila mi to až príliš do hlbky, hlavne na lícach, teraz mi tam ostali jazvy a mam tam trošku iný pigment na tých miestach.. Isto moc neodporúčam kozmetičku, radšej vodičky a čakať :) Kým nemas akne, je to uplne v pohode :)

katuša

ahoj, aj ja mám podobný problém s pleťou ako ty. ja si doma občas naparujem tvár a tak si to skúšam vytlačiť, aj ked ak mám pravdu povedať, veľmi mi to nejde, hlavne zo záhybov na nose... bola som už 2 x pri kozmetičke, ona mi tiež naparila tvár, povytláčala a tak, mne to celkom pomáha, aj ked na tom mieste na nose to ani ona neodstránila úplne. takže som zvedavá či sa niekto ozve.