pesimisticka kolegyna

Príspevok v téme: pesimisticka kolegyna
hviezda01

zdravim...mam kolegynu,ktora je strasne pesimisticka,vsetko riesi,aj to,co sa jej osobne netyka,niekedy mam pocit,ze vysava zo mna vsetku tu dobru energiu,ja som dost vesela kopa,rada sa smejem,ale pri nej mam niekedy pocit,ze ma chyta depka...som v praci nova,a poznam tam len ju,nakolko sa pozname uz dlhsie...ona je v jadre dobry clovek,len tp jej neustale riesenie veci,do ktorich ju nic...potom to stale prebera,a dost pesimisticky vsetko bere,vidi veci viac zle,ako dobre...stretol sa uz niekto z vas s takym clovekom?...ona je aj dost urazliva,takze treba zvazit aj slova,ktore jej poviem,ale niekedy si myslim,ze uz to nevydrzim ap oviem jej svoje,lenze to by bol asi medzi nami definitivny koniec

hviezda01

a nedajboze by som isla do bufetu,alebo na kavu sama,alebo s niekym inym..tak to by uz asi nepredychala..xixixixi

hviezda01

pozri-......ale ked videla ze je bokom zasa bol problem...tak presne toto iste je aj moj,jej,alebo nas problme..aj viem,ze nikto iny s tym nic neurobi,len ja...ale ja som tak blba,ze ked sa potom ku mne sprava normalne,tak sa aj ja tvarim,ze sa nic nestalo,co sa vlastne ani nestalo..len ona nemala asi svoj den...som zvedava,aka bude zajtra...uz sa tesim do prace..:-DDD

pozri-

HVIEZDA takyto clovek sa nikdy nezmeni-ja som mala podobnu kamosku a je to povahovo-tak bud sa s nou prestanes kamaratit-alebo si na to zv.aka je-tiez som mala s toho mindraky preco sa kamoska ku mne chova tak a tak ked som jej nic neurobila-uz skoro rano len sme sli do prace spolu po ceste-ked mala naladu pozdravila sa-ked nemala-len si ma obzrela od hlavi po paty a tvarila sa oduta-ako keby ja som jej nieco urobila...ked mala blbu naladu v praci som si ju radsej nevsimala-ale ked videla ze je bokom zasa bol problem...
a taku istu som mala svokru-ked mala blbu naladu tak sa ku mne chovala ako keby ja som jej nieco urobila-a nakoniec som zistila ze napr.svagrina dostala zlu znamku v skole tak sa nerozpravala svokra so mnou a bola oduta ako keby ja som za nieco mohla...
to su taky ludia-a to je len na tebe co urobis

a takych ludi je viac-napr.idem po meste ...stretnem nejaku osobu-pozdravim sa jej-odzdravi
...za tyzden idem po meste-stretnem tu istu osobu a ona sa tvari ako keby ma ani nevidela-TAKYCH LUDI NEPOCHOPIM
...a po treti krat idem do mesta zasa stretnem tu istu osobu a zasa sa pozdravi
a ja som potom z toho BLBA a citim sa ako blbec...raz sa zdravi a raz nie-podla nalady...ja potom tiez neviem ako sa mam zachovat po dalsi krat...
tak som si povedala pozdravim sa raz ak sa neodzdravi-kaslem na takeho cloveka
takze ta chapem ako ti je-ale musis s tym urobit nieco ty-NIKTO INY ZA TEBA NIC NEUROBI...

hviezda01

Iveta-dakujem za pochopenie,vies,ona neni taka vzdy,ale ked ju to chyti,tak konecna....a potom sa cuduje,ze sa s nou nikto nerozprava...tolkokrat som si povedala,ze si ju nebudem vsimat,ale ked mne to neda,a vzdy premyslam,co som asi tak mohla urobit zle,ked je taka

Iveta Michael

hviezda01

vieš s takou osobou treba jednať priamo a už aj rázne aby ťa nezačala nejako citovo vydierať vieš...to je začiatok manipulácie,ona je slaboch..silní ľudia necítia potrebu niekoho ,,nasilu,, vlastniť a manipulovať takže skús jej to otvorene a bez škrupúľ povedať a ked sa urazí to nebude tvoja chyba..ty sa predsa potrebuješ chrániť nie? :))

Iveta Michael

hviezda...

veľmi ťa chápem v tomto smere.

To sú také typy ľudí ktorí nevyhnutne potrebujú byť na niekom psychicky závislí a môže sa stať že ťa začne nenápadne manipulovať...hm..ja som mala takú kamošku dlhé roky ale pred 3 týždňami som s ňou ukončila lebo sa stalo to čo sa nazýva poslednou kvapkou..a etraz mám svätý pokoj!

Len u teb aje to ťažšie lebo ty ju máš v práci,no musí to byť veľmi ťažké pre teba ani neviem čo by som ti mala poradiť,možno je nutné vytvoriť si od nej odstup a to za každú cenu inak ťa to pohltí a oberie o silu a chuť pracovať:(

hviezda01

no dobre,ale teba by nehnevalo,keby sa s tebou kolegyna kamaratka prestala z nicoho nic rozpravat?..a za par dni sa zase rozprava,akokeby nic...ja myslim,ze to by asi zralo kazdeho...

nika.skalna

ale to vsetko je jej problem. vidis, uz ju zase riesis. pokym nad nou budes ustavicne rozmyslat, tak sa toho nezbavis. a len stale udrziavas tu vasu vzajomnu namotanost. a de fakto robis to iste co ona: riesis, analyzujes... nezvazuj stale dokola jej motivy, vyprdni sa uz na nu a zacni mysliet na prijemne veci.lebo ak to neurobis, tak sa zbytocne stazujes na nu.

hviezda01

ja viem...teraz by som si ju tak nepustila k telu....my sme kedysi davno robili spolu aj vodicak,si predstav,ze ked som mala na skusobnych testoch viac bodov ako ona,tak sa ti so mnou normalne nerozpravala..ved to je podla mna az chore..a na skuskach?...instruktor presiel okolo nas,a len preto,ze sa pozrel na mna,a nie na nu,tak bola uplne vysinuta a povedala,ze on si ju vobec nevsima,ze ona kvoli nemu tie skusky neurobi

nika.skalna

nuz, blbo ste si to zariadili. mam dojem, ze ona je dost zavisly clovek. sama ma problemy v socialnej komunikacii a ked sa uz na niekoho nalepi, tak sa ho drzi. mozno vnutorne je nestastna, len skoda, ze to prenasa na inych. podla mna ona si nie je ani vedoma svojich chyb ktore robi. potrebovala by psychologa, nejaku skupinovu psychoterapiu, aby sa naucila inak reagovat. potom by ju mali ludia radi a mala by dost priatelov. a nemusela by sa na nikoho lepit. ak je urazliva a nemozes jej toto vsetko povedat ty sama, tak ti neostava nic ine iba ten vztah uvolnit. to ranne cakanie je tiez dobra blbost, z akeho dovodu sa mate cakat pre boha? s tym sekni co najskor. ked ju nebudes cakat, tak si od toho odvykne aj ona. ale najlepsie jej ked konci praca povedat - zajtra sa necakame, neviem ako mi to vyjde, nevyhovuje mi to, lebo sa potom citim viazana a to ma znervoznuje. a slus. ziadne dalsie vysvetlovacky.