Antikoncepcia Daylette

biana

ahojte mala by som zaujem o daylette. beriem treti mesiac a nestiham si predpisat z toho dovodu by sa mi momentalne zisli. poslednou koncim v piatok ak ma niekto na predaj prosim piste mail na h.budzakova@gmail.com

123456987

Ja som Daylette začala brať kvoli veľmi silnym bolestiam pri menstruacii. Beriem ju uz skoro pol roka a nijake vedľajšie učinky som si nevšimla. Pre mna bolo hlavne to že už nemám také silné bolesti.

miba

Ahojte.
Beriem Daylette druhy mesiac.

A tiez som si vsimla neziaduce ucinky ako nespavost, bolest prsnikov a ako som zistila, tak aj chut na sex zmizla, nehovoriac o tom, ze veci ktore ma dovtedy vzrusovali, teraz vobec necitim. Takze nie som dostatocne zvlhcena..a tym padom i samotny styk boli.
Okrem toho aj 11 dnove silne krvacanie...

Chcem zmenit...ale taktiez nechcem byt len pokusnym kralikom lekarov,ako na to zareaguje telo.
Keby som nemala cysty na vajecnikoch, na ktore mi kazdy odporuca HAK nesla by som do toho...ale takto nic ine nezostava.

Mate niekto skusenosti s HAK Belara, ktoru mi dali na vymenu?

Herminka 112

Ahoj baby! ja som brala antikoncepciu DAYLETTE asi rok. Na nič som nemala náladu, nič sa mi nechcela bola som znechutená z celého života. Bolo to hrozné obdobie a navyše som od nej strašne pribrala. Antikoncepciu nikdy viac ! A navyše po vysadený antikoncepcie sa mi strašne zhoršila pleť a to som ju mala pred tým ako bábätko. Radšej si dávať pozor ako mať takéto problémy. :)

kika333

Ahojte nechcete niekto tabletky Daylette?Musím ich vysadiť pretože mi nerobia dobre mám ešte na dva mesiace a kto by chcel by som ich predala. Email kikush.koll@gmail.com

jessy

ja beriem Daylette už 7-8mesiac..zo začiatku som mávala strašné bolesti hlavy,bola som nerozna a mala som nervy zo všetkého..bolesti hlavy časom pominuly..je pravda,že až doteraz som dosť vynervovaná ale je to v pohode. menštruácia sa mi tiež skrátila zo 7 na 5dní a tie strašné bolesti čo som pri nich mávala sa trošku zjemnili. v podstate som s nimi spokojná :)

anigue

Nedoporučujem. Ako lekár nikdy viac.

V poslednej dobe sa nám na našej internej klinike začali objavovať mnohopočetné pľúcne mikroembolie ( zrazenina v pľúcných tepnách, veľká je potenciálne smrteľná, obojstranná masívna končí do hodiny smrťou) a to aj u nefajčiarok v súvislosti s užívaním antikoncepcie, hoci nemali na to žiadneho iného dôvodu, dovtedy zdravé mladé ženy. Bohužial jednou z nich bola aj moja 25 ročná snúbenica, ktorá v živote nikdy nefajčila - užívala konkrétne Daylette, tie ďaľšie pacientky neviem. Práve ju pred menses definitívne vysadzovala na môj nátlak..
Opakovane bola v bezvedomí s prejavmi nedokrvenia mozgu s tlakom k 45/20 mmHg - ako navlas rovnaký ale horší stav bol aj pred rokom, keď sa na túto príčinu bohužial nemyslelo. Išlo teda o opakovanú emboliu už so zrastami na pľúcach na CT angiografii.
Bohužial stav aj po troch týždňoch liečby moc nelepší, zadýcha sa po prejdení 20-50 metrov, keď si nedá pozor tak odpadne, pozostatky z minuloročnej už fibrotizovanej /zjazvenej/ embolie už preliečiť neviem. Samozrejme, že som jej pred nasadením robil poctivé odbery, čo som len vedel, než si ju nasadila, a všetko bolo v poriadku. A ani teraz nebol a nenachádzam akýkoľvek iný dôvod, ktorý by mohol vyvolať zrazeniny.

Toto Vám gynekologovia nepovedia, keď Vám ju predpisujú, veď takéto komplikácie skončia u nás internistov...
Mimochodom , načo je antikoncepcia, po ktorej je chuť na milovanie nulová a ako zázrakom 2 týždne po vysadení je chuť viac než v poriadku ? Bolestivosť prsníkov, ktora bola po akomkoľvek letmom dotyku je už len maličkosťou.
MUDr. Martin Gabarík

sisi siska

ahoj ja som uzivala olairu 2a pol roka zo zaciatku mi bolo zle potom bolo oka az nato ze som nemala vobec menstr...amala som stras....migr... otras do tyzdna aj 2 ci3.moj gynekol.i povedal ze to kym si nato zviknem.potom uz som zacala mavat asi tak po 2rokoch menzes co som nechapala preco a trval mi dlho skoro 10dni tak som presla na daylet.... a to depka menzes oka 4dni bolest hlavy stale ale strasne hladna tak som si ho davala vecer ale ta migrena bola otras tak ted som skoncila po 3rokoch aj pol a neber nic uz4mesiac citim sa oka nastali mi depresie a tlak v brusku ako maternica ale gynek...mi povedal ze je to oka brala som to dlho a ted sa mi dava vsetko do poriadku viac neberem nic moja skusenost