Svätená voda - dá sa niekde kúpiť?

Príspevok v téme: Svätená voda - dá sa niekde kúpiť?
mníška

Niektorí si možno poklopete po čele, ale moja babička už nevládze chodiť do kostola, chcela by som je urobiť radosť, aby sa mohla doma prežehnať svätenou vodou. Ja tomu síce neverím, že každú tú vodu v kostoloch niekto vysvätí, ale nechcem ju ani oklamať a povedať jej, že voda, ktorú som jej priniesla, je naozaj svätená. Ak sa dá kúpiť, rada by som to urobila. Viete mi niekto poradiť?

Logan

ahojky... asi sa pridavam do debaty dosť neskoro.... ale len pre info svetena voda sa bohužial kupuje od farnikov....
ale nikto na to nieje odkazany, lebo stačí ak mate doma ruženec s ktorym pojdete za fararom a poprosite ho o posvetenie, to je zadara!rovnako ako spoved ale skuste ist za nim s cistym svedomim alebo až po spovedi(väčši učinok ak ste nezhrešili a ten ruženec je potom obrana aj pred inou havedou:-)))Ten ruženec potom ponorte do vody a prežehnajte sa a vyrieknite modlidbu, ktora je vašmu srdcu najmilsia a hlavne musi to byť uprimne...a je hotovo... a mate vody kolko potrebujete...len je problem v tom že nie je tak veľmi silna ako original, ale je silna tak ako vaše želanie.......... Logan

adrianka1111

pokial ja viem, tak nič čo je svätené sa predávať nemie :)...ale určite stačí zájsť do kostola a farár ti dá svätenú vodu ak mu vysvetlíš že je to pre starkú :)...a myslím si že to bude určite zadarmo ak je to normálny kňaz :)