Začervenaná pleť

Januliiik78

Myslite ze /pretoze aj ja mam zacervenalu plet/ mi to zhorsila Bioderma /vzdy som mala nejaku zapalenu aj my v lekarni pri vysetrovani povedala lekarnicka ze mam zapalenu tvar aj ked to nevidno priamo/

ta modra pletova voda na dehydrovanu plet?
nemam suchu plet skor normalnu, neviem co ma to napadlo si to kupit skor som chcela tu cervenu radu Biodermy ale ci to nebude aj z toho..lebo obsahuje ovocne kyseliny co som citala sa mi zda

Leela333

Večer pred spaním na vlhkú tvár si to natieram.. 3 kvapky stačia bohato na celú tvár ;) No chcela by som teraz vyskúšať Jazmín (ten je určený práve na suchú a citlivú pleť), len sa trochu bojím alergie...

xyzz

Bioderma sensibio h2o má byť na suchú citlivú pleť, tak isto skús termálnu vodu avéne, tiež má zabraňovať podráždeniu a začervenaniu. Ja ju mám doma tiež ale nakoľko nemám citlivú ani podráždenú pleť, neviem či funguje :)

Leela333

Bohužiaľ, neviem o tom :( Ale ak sa bojíš alergie, skús nejaký z tých rastlinných tie ti nespôsobia alergiu určite a z tých regeneračných môžeš skúsiť Neutrálny (ja ho mám).. Proste tú alergiu ti môže spôsobiť jedine ten esenciálny olej, čo tam pridávajú a ten Neutrálny a rastlinné ho neobsahujú

- mira

Pleť začervená vtedy, ak ješ uvoľňujúce potraviny, hlavne tie ktoré obsahujú ovocné kyseliny, jednoduché cukry, povzbudzujúce a aromatické látky, chemikálie, koreniny, alkohol, tuky.
Jedávaj neutrálne potraviny.