Diskriminacia patdesiatnikov

Príspevok v téme: Diskriminacia patdesiatnikov
dana..

dobrý večer chcela by som poznat vaše reakcie na túto tému mám 50 rokov som dva roky nezamestnaná nemôžem si nájst prácu je pravda ,že nočné nemôžem a už aj zrak je slabší, podávam si stále ponuky na prácu, ale nikto sa ani neozve a ked aj hned sa ma spýtajú na vek ked im poviem kedy som sa narodila povedia že mi zavolajú neskorej teraz im práve niečo prišlo do cesty,potom sa ozve druhá pracovníčka a tá mi povie narovinu,že berú iba mladšie ročníky hoci tá práca by mi akurát vyhovovala práca na dve zmeny v sede tak neviem čo dalej,ale ponúkli mi prácu v o Voderadoch v Samsungu a pod. firmách v areáli,ale to robit nemôžem ,lebo sú to práce na tri smeny alebo 12 čo mi už zdravotný stav nedovoluje ,kde by som mala ešte hladat prácu, vedeli by ste mi poradit dakujem

dana..

ahoj ,aj mna by to bavilo taká práca ,ale horšie ,že ja nemám takú školu iba učnovku práve preto je to tažšie

vikinka1982

Dobry den,

chcem sa zapojit do diskusie, iked nemam Vas vek, avsak moja mamina prezila to iste, tiez sa nemohla zamestnat.. Sukromnik ju uz nepotreboval, cize ostala doma.. Potom sme spekulovali, ako to vyriesit a nakoniec si nasla pracu v statnej sprave.. Skuste tam pokukat, tam vacsinou vek neriesia, ale naopak, potrebuju zrelsich ludi, ktori uz neplanuju rodinu a maju odrastene deti... a zostanu u nich az do dochodku. Plat sice nie je bohvieco a musela sa naucit pracu, ktoru nikdy nerobila {uctovnictvo}, ale aspon nie je doma a tesi sa aj z takejto prace.. Dufam, ze som dala aspon trosku napad..:o)

katarina..

danka, ja mám 42 a tiež nemám žiadnu robotu..ty máš aspon manžela, ja som sama...po podpore som šla na PN lebo by som ostala bez príjmu...som ako ty písala žiadosti ale mne kolko krát ani neodpovedali...tak trpím, žijem z úspor...čo bude ďalej neviem...som tiež zúfalá

dana..

Chvala bohu manžela mám ten ma drží ale vyskakovat si nemôžem,starám sa ešte o dvoch synov a babku ,synovia mi čo to pomôžu aj finančne,ale kolko krát nemajú ani oni,len polovičku z toho čo mi dá manžel sa dá na šeky ostatné na stravu ,lebo oni sú mäsoví. Ked človek nerobí potom je aj dost nervozny ,lebo musí stále kalkulovat čo kúpit ,aby mi to vyšlo ,nič si nemôžeš dovolit, nikam nemôžeš íst jednoducho je to o ničom

Lulu2011

astat nas chce nutit pacovat do 70tky, skoda, ze sa najprv nezamyslisa nad tým, preco na dochodky nema kto robit, ludia utekaju do zahranicia, lebo tu sa malokto uzivi, najma vychod a stredne slovensko ma problem, zeny nechcu rodit viac ako 1 dieta, lebo zase, nemali by co dat do ust dalsiemu, vacsina ludi tu nezije len preziva a vsetko cosa zarobi ide na seky, je to smutne a este horsie, ked nie je ani na tie seky a pre vek uz neberu

uz len dufat, ze sa nieco naskytne, ak mate partnera, tak to nejako zvladnete, snad

jajka001_

bohuzial aj mladi ludia si dnes velmi tazko hladaju pracu...vyssi vek je este dalsia komplikacia navyse. treba hladat po znamosti.