Čo obsahuje veľa vlákniny?

owecka

mne stačí grepfruitový džús...a ešte kyslá kapusta...teda nie spolu...alebo možno aj spolu by to malo účinok:D ...ale možno na to len môj organizmus tak nejako inak reaguje

User_37597

a teraz mam aj ja na margo tejto temy otazku..jem uz 5 den zas ovsene vlocky,susene ovocie len trocha oriesky.
no a nezacala som to jest lebo mam nejake vazne problemi len som proste chcela a veru vidiet ze stolicu mam teda ocividne "makksiu" :D
dufam ze to takto nebude na stalo ked budem jest vlocky kazde rano?

Weva

mne doporucili lanove semiacka (tak 1-2 polievkove lyzice) namocit do vody - oni do rana tak "pekne" osliznu a jem ich bez nejakeho mletia ci hryzenia na lacno ako prve (potom musli a ovocie)...

Ivka 1

Pri zápche pomáha : ráno zjesť 1 poliev.lyžicu olivového oleja, premastí črevá a účinok sa dostaví do 15 minút.
Môžeš aj do jogurtu zamiešať ľanové semeno pomleté na kávovom mlynčeku.

Koľko tekutín denne prijímaš ? Čo piješ ?

RNG

Moja stara mama kedysi hovorila, ze creva treba patricne vymastit a treba pit dostatok vody so vsetkym.
Odvtedy sa vie aj viac okolo potrebnosti vlaknin, najma mikrovlaknin na travenie a spravny posun potravy(motilita) a cistenie criev. Za starych cias to nebolo natolko dolezite, lebo sa pouzivala celozrnna a hrubozrnna muka, nie ako teraz, jemna a bielena, tj bez vlaknin.