Poplatok za preventivnu u"nie mojej" obvodnej lekarky

Príspevok v téme: Poplatok za preventivnu u"nie mojej" obvodnej lekarky
micik

Dobry den,buduci tyzden mam absolvovat preventivnu prehliadku u lekarky, ktora ma zmluvu s mojim zamestnavatelom. Nieje to vsak moja obvodna lekarka, iba si ju plati nasa firma.U svojej lekarky absolvujem preventivku kazde 2 roky,aj tento mesiac ju mam. Zamestnavatel vsak napriek tomu odomna ziada preventivku u firemnej dr. Je tato prehlaidka spoplatnovana ? Preco mojmu zamestnavatelovi nestaci preventivka od mojej vlastnej obvodnej? Preco musim firemnej odovzdat zdravotnu dokumentaciu?

ivana45

Jasne, ved to á 2 roky plati poistovna u praktickych lekarov. Aj ked - napln prehliadky je trapna - minimalna, skoro je to vysmech.

Ale su firmy, ktore svojim ludom (aspon niektorym) zaplatia poriadnu preventivnu prehliadku v niektorom sukromnom centre

Tu asi ide o to, ze firma Micika "usmernuje" k zmene praktickeho lekara.

ivana45

Spytaj sa, ci ide o preventivnu zdravotnu sluzbu, ktora je pre niektore povolania povinna zo zakona, tam musis. Plati to zamestnavatel.
Ak ide o zakladneho vseobecneho lekara, nemali by ti diktovat, ku komu budes chodit. Mozu ti "firemneho" lekara ponuknut. Mas slobodnu volbu lekara. Lenze to vies - "slobodnu". Ale neboj sa, on nevyzradi ziadne tvoje udaje. Firma ma u neho lepsiu istotu, ze ti nebude vychadzat v ustrety na ukor firmy, hlavne pri PN.

jankaaaaaaaaa

niektore firmy maju vlastnu lekarku. ak napriklad ich zamestnanec ochorie, nejde k svojej lekarke na vysetrenie, ale k "firemnej" lekarke.. aby napriklad nemohol dostat PNku aj ked vlastne chory nieje. firemna lekarka dava tie PNky len v opravnenych pripadoch..

delphia

zrejme je rec o pracovnej zdravotnej sluzbe a nie o ziadnej "firemnej lekarke". prac. zdravot. sluzbu je poviiny zabezpecit pre svojich zamestnancov kazdy zamestnavatel podla zakona c.140/2008

jankaaaaaaaaa

vacsinou taketo vysetrenia preplaca firma, pretoze ona to od teba vyzaduje a chce to od firemneho lekara, takze firma plati lekarovi, nie ty osobne

hviezda01

ja som tiez tak bola u firemneho obvodaka,ale nemusela som mu nosit moju dokumentaciu zdravotnu,len som doniesla moč,zmeral mi tlak,a to bolo vsetko..a neplatila som nic...