Dávate kaderníčkam tringelty?

Príspevok v téme: Dávate kaderníčkam tringelty?
Zlatovlások

Moja babka chodí súkromnej kaderníčke a vždy jej dá okrem peňazí, ktoré si zapýta aj sumu navyše. Hovorí, že to je \"pre ňu\". Vraj tak robievala vždy, lebo tie peniaze z účtu idú pre salón a iba to, čo jej dá ona je pre kaderníčku. Myslím, že je to nezmysel. Možno to tak kedysi bolo, keď kaderníčky neboli súkromné, ale dnes si každá zapýta toľko, koľko chce a nevidím dôvod, prečo by som jej mala dávať niečo navyše. Ja tiež za svoju prácu dostanem iba plat a žiadny tringelt mi nikto nedá. Čo si o tom myslíte?

cinkaa

Ja mam dlhe vlasy (ku kadernicke chodim tak dvakrat rocne) a strih (10 minutova robota- iba narobenie vrstiev pre objem) a umytie vlasov a vyfenovanie ma stoja 50-60 dolarov, sprepitne nechavam 10 dolarov. Takisto nechavam sprepitne aj v restauraciach, tak sa to u nas robi.

0mega

A co ak by ludia platili kartou?

tak by si z vyslednej prace mohli odratat tak circa 3%

tak nech su stastny ze maju hotovost a nie kreditky (banka si uctuje za kazdu transakciu cca 3% vezmite si ze zubarovi platim 100e, a tak on dostane len 97e, preto ak platim hotovostou, mi dava presne zlavu 3% ale to moze byt vsade ine)

malo ludi o tomto vie..

Maoam

v restike, kaviarni, hoteli ano

kurier: ako kedy, mame jedneho velmi zlateho, mileho a profesionalneho, tak tomu ano a odvtedy je este milsi

Harper

A poštárkam/kuriérom/v reštike dávate tringelt? Ja rôzne, dávala som, ale potom som si povedala, že kašlem na to, som mladá baba, prečo by som mala platiť ja nejakému starému chlapovi napr.kuriérovi...Navyše keď mi ich príde do mesiaca 10, ako keď sme robili kuchyňu....tak už je to aj pekné číslo euráčov. Navyše väčšina z nich je nie moc milých, ale sú aj výnimky :-)

fifiBB

pozri-
toto sa mi stalo prvý krát, proste zlý den asi, alebo blbá konštelácia, alebo osud chcel aby som mala zdravé vlasy..:D..pomaly si zvykám

nenadávam na kaderníčky, toto bola uplne pre mna nová kaderníčka, nemala som s nou skúsenosti a preto tam už ani nepojdem, aj ked iné baby možu byť s nou spokojné a preto som jej tringelt nedala

Mojej predchádzajúcej som tringelt dala vždy, lebo som s nou bola spokojná, počas farbenia sme vždy super pokecali a vždy som sa k nej vracala, škoda len že odišla do iného mesta:(

pozri-

...presne to som chcela napisat HVIEZDA-ze ja keby som bola kadernicka v zivote by som sa neurazila keby mi niekto NEDAL disko pretoze viem ake je tazke na peniaze robit...ja by som radsej uvitala zakaznika ktory bude s mojou pracou spokojny a vrati sa aj na druhy krat-lebo co z toho ze mi raz da disko a uz viac krat ho v kadernictve neuvidim...

hviezda01

jajka-podla mna jej ukazes,ze si spokojna tak,ze sa k nej zase vratis

m25-myslela som si to iste,ale radsej som nereagovala na prispevok,ktory pisala Maoam

marha-tak isto s tebou plne suhlasim..:-))

jajka001_

kadernicka patri pod sluzby, sice nechodim ku kadernicke ale ak by som bola spokojna dam, ak nie nedam. davas tak najavo spokojnost. tiez nechat si vydat do haliera sa mi zda trapne. ak by sa mi nepacila, uz k nej viac nepridem. maly tringelt je pozitivna motivacia aby to spravila dobre aj nabuduce.

m25

Maoam- tu vôbec nejde o žgrlošenie ako ty píšeš!! proste, nevidím dôvod prečo im dávať tringelt! ale je to vec názoru samozrejme, no nemusíš tu hned nadávať na ostatných, že žgrlošia! ked chceš, tak si tringelt dávaj, tvoja vec ..

marha, súhlas ..