Dávate kaderníčkam tringelty?

Príspevok v téme: Dávate kaderníčkam tringelty?
Zlatovlások

Moja babka chodí súkromnej kaderníčke a vždy jej dá okrem peňazí, ktoré si zapýta aj sumu navyše. Hovorí, že to je \"pre ňu\". Vraj tak robievala vždy, lebo tie peniaze z účtu idú pre salón a iba to, čo jej dá ona je pre kaderníčku. Myslím, že je to nezmysel. Možno to tak kedysi bolo, keď kaderníčky neboli súkromné, ale dnes si každá zapýta toľko, koľko chce a nevidím dôvod, prečo by som jej mala dávať niečo navyše. Ja tiež za svoju prácu dostanem iba plat a žiadny tringelt mi nikto nedá. Čo si o tom myslíte?

xy:)

ja neviem, ja nechodim niekomu sukromne domov.. iba do normalneho kadernictva - tam, kde mi poedia zname, ze dobre strihaju. ale ked im tam dam 20-25 eur sa mi to zda priliz vela. a to nechcem nic horibilne po nich. zdieraju.

User_37597

a presne pre tieto ceny sa striham sama alebo poviem byvalej spoluziacke a spravime si tuto sluzbu navzajom ;)

User_37597

jaj a predoslim prispevkom som sa chcela dostat k tomu ze som is zacala pytat peniaze lebo niektory ludia sa somnou snazili vyd.bat.

jankaaaaaaaaa

xy: to bude nejake znackove kadernictvo ako matrix, alebo loreal alebo nieco take...
ved ja v obycajnom kadernictve, kde nema kadernicka ziadnu specificku znacku, tak za ostrihanie zaplatim len 4e. za fukanie asi 50centov... a mam polodlhe vlasy

hviezda01

:-D..no ved preto som k nej prestala chodti,lebo si pytala kazdy krat inak..:-DD...ale to ostatne je asi individualne,takze je zbytocne to tu riesit:-)))janka..a to prosim ta kam chodis ku kadernicke?

User_37597

ja tu kadernicku neobranujem no sama som si donedavna nepytala nic ked som strihala niekoho.ale zacala som si pytat 5eur strihanie 5 eur farbenie a popripade nejaky uces 5 alebo 10 podla narocnosti a podla toho ci pouzijem vlastne veci alebo ci si zakaznicka donesie.
a veru myslim si ze radsej sa pojde niekto ostrihat k znamej,kamoske ktora ostriha za menej aj ked nema kompletne vybavenie doma.

User_37597

nuz tie dievcata ktore to robia na cierno tak si davaju moc vysoku cenu asi ze.ak to nerobi na cierno a ma normalne doma zariadeny ako salon tak potom to je ok..a to mi zas nemozes tvrdit ze to trvalo 10 minut lebo umyvat hlavu umyva minimalne 2 minuty potom strihanie a fukanie tiez zabere...ak hlavu umyla zle lebo sa ponahlala to si clovek musi vsimnut ze nema tie vlasy v poriadku.ak ma zakaznicka kratke vlasy ktore staci vyfukat a netreba tvarovat hrebenom tak fajn mozno to tolko trvalo tak ale bohuzial.nestavuju sa ceny na umyvanie a strihanie pre kratke vlasy ale najviac pre dlhe a polodlhe.a okrem toho ak je si ona stale pyta inu sumu penazi napriek tomu ze robi rovnaky ukon tak je to pinna a zakaznicka tiez ze k nej este stale chodi :D
ono si len spocitaj co vsetko sa plati.umyvanie-mozno nejaka maska na vlasy-tuzidlo-lak-fukana-gel-celkovo praca.takze pre to 10 eur.