Vyhra 5 mil. euro.

marha

ale nedal by som na charitu.

pretoze 95% pojde do ruk nejakamu exotovi.

radsej postavit pod vlastnym dohladom skolu, nemocnicu, cokolvek, kdekolvek, ale mat to vo vlastnych rukach ako to dat len tak niekomu, to je von oknom.. (viem o com hovorim) :D

marha

ale ja osobne si myslim, ze pri takom kapitale nie je podstatne mat vysoky zisk, ale ziadnu stratu.
tj. idem niekde investovat a pointa je aby bolo ROI nad 0% (return on investment)

ale ak by som tolko mal v ruke, asi by som si rozmyslel ci si kupim ferrari za 200-250 tisic alebo nie (to by bola marnotrapnost, lahko by sa to dalo minut a potom by to clovek mozno aj trochu lutoval)

prave preto ten 1 mesacny terminak :P :D

marha

najskor by som sa nepytal na forach cez extremne dobreho zabezpecenia identity a anonymity :)

potom by som ich dal na terminovany ucet, na 1-2 mesiace z dovodu, aby som nepodlahol emociam ze co s tym.

v tom case by som ich tak rozkotulal, ako takmer nikty iny.

kupil by som lacnu nehnutelnost, dal do prenajmu (uchova hodnoty majetku, nie zisk), trochu zlata (staci za par desattisic eur, uchova majetku, nie zisk, dozivotna investicia).

potom zvysil zivotnu poistku (zavist je svina, istota je istota).

no a potom, zalezi od toho, co by som chcel, ak by som chcel sialene zisky, isiel by som s tym na burzu, a ak nie, len dozit, kupil zopar perspektivnych firiem, mozno nejake krcmy, nejake obchodiky male, alebo pizzeriu, nieco co uchovava hodnotu alebo ma zisk do 10% rocne.

dalo by sa s tymrobit aj 20-50% s relativnou (95%) istotou, ale to uz nebudem pisat na nete (know how)

no a ak ma clovek trochu vyssi risk faktor, da sa s 40-70% istotou zarobit stovky % relativne bezpecne a bez prace..

tisicky % rocne, to by som sa uz neodvazil osobne.. (nemam know how)

kazdopadne, toto by som robil max 2 hodiny denne, zvysok by som investoval do seba (zdravie, sport, konicky, dovolenky) a rodiny..

pretoze 5 mil nie je vela (nic v zlom, i ked to je uz zaradovane do VHNWT (Very High Net Worth Individuals) avsak nemyslim si ze sa s tym da zit na vysokej nohe.

Z toho kupim 1 dom, 1 chatku, 1 jachtu, 1 ferrari, 1 SUV, 1 metske auto, 10 dovoleniek a do 10 rokov som na mizine :)

kazdopadne, prvorady je odstavec cislo 1.
s dodatkom, ze ak clovek ziska $, NIKDY nemenit zivotny styl zo dna na den (extremne nebezpecne, garancia unosu dietata, alebo ohrozenia zivota rodiny).

idealne je nenapadne zapadnut do okolia, mat bezne veci, ale mat taky usmev na tvari, kedze clovek nema az taky existencny problem :D

private banking je druha vec, neviem, neskusal som, ale mozno je to moznost tiez.