Moj brat ma bije

Príspevok v téme: Moj brat ma bije
Lojola

Dobrý deň,už som tu pár krát písala príspevky na túto tému

(ppp.zdravie.sk )

Mám už skoro 18 rokov, a včera ma zmlátil môj brat.Dal mi pasťou do oka a potom takú silnú facku cez pol tváre....Stalo sa to tak,že som bola sama v izbe na starom notebooku,púšťala som si potichu hudbu,ked zrazu došiel on a začal ma strašne provokovať,pustil si na plne pecky hudbu a robil mi zle....zavolala som mamu,že nech mu prosím dohovorí,že ja už nevládzem,a tak sme sa všetci začali hádať,nakoniec mi loptou naparil šupu do nohy (teraz mám na stehne veľkú modrinu),ja som sa už nahnevala,že sa biť už nedam a zobrala som tu loptu a hodila ju,nechtiac som mu trafila do hlavy (naozaj som nechcela :/ ) a on nasledne nato ma hodil na postel a zacal mladiť,uvalil mi pasť do oka....ja som potom isla do kuchyne,dosiel tam za mnou aj s mamou a zas bola hadka,kricala som ze nech odide a on na mna vrieskal,ze mu rozkazovat nebudem,nasledne nato mi vylepil hrozne silnu facku (ja som ju ani necakala) a to medzi nami bola mama....ona nanho kricala,ze ma bit nebude,potom isli do izby,ked som tam po chvili prisla,mama lezala na zemi (ma nizky tlak a zamdlieva na par sekund )a brat ju drzal..........................................................................................................................ja už fakt neviem čo robiť,pred 2mesiacmi som sa tešila ked sme sa prestahvali,že to možno prestane,ale nič sa nezmenilo,,,,,,,,on ma nenavidi,mama s tym nic nerobi,vravi ze ju tyrame,cela rodina je len na maminej strane,že jej ublizujeme....................................chcem vydrzat este tak pol roka a potom odist,ale kam,nevidim v nicom buducnost,nemam peniaze,nikomu na mne nezalezi...............

Lojola

Brat bude mať 20 rokov,teraz maturoval a našiel si zlu pracu,nedari sa mu a byva s nami........zajtra idem za tou pedagogyčkou čo k nej chodime (bol tam aj brat asi 2krat,ale prestal chodiť),poradim sa s nou......ja som si tie mordiny na stehne odfotila

m25

no mňa tiež zaujíma,kolko rokov má brat.. a otca nemáte?? nevšimla som si, či si niekde o ňom písala .. a matka to riešiť nechce, či sa tiež bojí brata??

jajka001_

jasne, nech sa boji nadalej. chalan bude mat zaznam a nabuduce si rozmysli ci na nu polozi ruku. on vidi ze sa ho boji, teda ma nad nou moc. a to sa mu paci, lebo si ma na kom vybijat agresivitu. a chod ku psychologovi. tam by mala ist aj tvoja mama, ktora miesto toho aby ta branila, brani brata.

BJ

Policia ti nepomoze, pozerate prilis vela kriminalnych filmov. Realita je ina.

Tu sa obrat na nejaku instituciu zameranu na pomoc tyranym, ti vybavia viac.
V zasade ale, toto nevyriesis inak, nez ze sa brata zbavis, a vytlacis ho zo svojho osobneho priestoru. To mozes urobit len dvoma sposobmi, bud odijdes byvat na miesto, kde nebudu agresori, alebo odijde on, ci uz dobrovolne, alebo nedobrovolne. Nic medzi tym neexistuje. Zabudni na to, ze sa to zlepsi, ked mu niekto bude vyhrozovat. Najde si ine cesty, ako prejavit agresivitu voci tebe, ked nebude moct pouzit fyzicke nasilie kvoli strachu, bude tu agresivitu filtrovat cez slova, skutky, take, ktore mu nikto nemoze dokazat.

Si myslim, ze v takychto situaciach potrebujes prekonat strach, a to je to hlavne, a s tym ti policia nepomoze. Mozno nejaka odbornicka na danu oblast... nechcem hovorit, ze psycholog, pretoze to psycholog vlastne ani nemusi byt. Skus pohladat institucie zamerane na pomoc ludom v takychto situaciach, inak sa z miesta nepohnes.

jajka001_

CHOD KU LEKARKE A NA POLICIU
CHOD NA SOCIALKU
NIC INE TI NEPOMOZE
normalne chod na policiu a nahlas brata ze ta napadol. chces aby ta zabil??? nikto ti nepomoze, musis si pomoct sama. zavolaj na linku pomoci, tam ta usmernia, poradia ti. kym mas modriny chod ku lekarke nech ti spravi dokumentaciu. nafot si to.