pridavky na dieta - mozu vyziadat spat, ak zistia, ze ich vyplacali nepravom?

roza

Skôr nárok zamietnu a ľudia si potom musia vybojovávať to čo im patrí. A už sa tým netráp, ak vám prídavky priznajú tak si buď istá že oprávnene.

roza

Janka predložili ste doklady ktoré od vás žiadali a tým sú vaše povinnosti skončené. Ostatné je na úradníkoch.
Ak budú tvoji rodičia poberať prídavky a zistí sa že nemali nárok, prídavky vracať nemusíte, lebo sa pomýlili úradníci. A oni sa nepomýlia, to mi ver.

jankaaaaaaaaa

teraz citam tie podmienky este raz na inej stranke , a som si uz viac ista ze splnam podmienky , takze by to malo byt ok

jankaaaaaaaaa

ide mi o to , ze nechcem mat ziadne problemy,.. na nete citam, ze ak by sa pridavky zamietli, prisiel by nam postou list. zatial nic neprislo. tak uvidime

jankaaaaaaaaa

a vlastne ja niesom ziadny kompetentny clovek, ktory by mal o tom rozhodovat. nato su urady. a nechcem sa dozit toho, ze budeme poberat tie pridavky a na konci roka pride, ze to musime vratit. ked ich nemame poberat, tak samozrejme nebudeme. vlastne ani neviem aka je ta suma :D

jankaaaaaaaaa

tak ja som samozrejme student, odkial by som mala o tom potvrdenie :D
ale ide o to co som tu uz spominala, ten jeden pan si tym nebol isty, ale jeho kolegina mu to vysvetlila ako to je, a tak sa potom zhodli ze narok mame.
teraz neviem co mamr obit. ak narok nemame, tak ich poberat samozrejme nechcem. ani mi o to vobec nejde ze ich silou mocou chcem. ale nechcem kvoli tomu ziadne problemy. ale tak ked to ti dvaja uradnici odsuhlasili, tak to bude ich vina ak to bolo neopravnene

roza

Ak zaviníš ty alebo tvoji rodičia že ti budú prídavky vyplácané neprávom (ak napríklad predložíš sfalšovaný doklad o návšteve školy) tak tie prídavky samozrejme budete musieť vrátiť. Ale ak to zavinia iní tak zodpovedajú iní. Neboj sa, rozhodujú o tom ľudia čo majú tie predpisy v malíčku. A než prídavky vyplatia poriadne porozmýšľajú či ti patria.

jankaaaaaaaaa

ale ked som tam bola odniest papier ze som student, tak som bola v tom ze na ne narok mam , ani som o tom nepochybovala.. lenze jeden pracovnik bol trocha zmateny z mojho studia, vravel mi ze asi nemam narok na ne, ale jeho kolegina mu hned vsetko vysvetlila ako to je, lebo on tomu asi velmi nerozumel, tak sa nakoniec zhodli ze ano mam na nich narok.. tak zalozili papiere a bolo..
a tak soms i teraz pre istotu citala podmienky a neviem.. som teraz v neistote