problém s trávením?

Príspevok v téme: problém s trávením?
ev--ka

chcela by som sa opytat..ci moje "problemy" mozu suvisiet so zlym travenim. uz dlho (par rokov, odkedy som nosila strojcek) az do teraz ma trapi zapach z ust. stale musim zut zuvacku a ked si umyjem zuby po chvili mam hnusnu pachut a zapach. niekedy citim kyslost. jem dost, asi pred pol rokom som sa zcala zdravovat zdravsie (schudla som), myslela som si ze mi to mozno pomoze ale nic. tieto dni mam pocit ze je to este horsie, okrem toho mam nafuknute brucho a niekedy krce. staci ak zjem rano jogurt hned sa mi nafukne :( nejake rady? mala by som navstivit lekaara ak ano akeho?starsne sa za to hanbim, nechcem tam ani ist.. dakujem

ehm

Mňa by zaujímalo, ako si na to prišla, že ti páchne dych. Ja si prikladám ruky, knihu, dýchnem a nič necítim. Pritom mi už roky zatekajú hlieny, ako spomína araz, nedokážem sa ich zbaviť, na alergol. mi nič nezistili a krčný mi tiež nijak nepomohol. Tak by som rada vedela či aj mne nepáchne dych.

RNG

Travenie zavisi od kyselin, enzymov vlaknin a probiotik.Strava ho samozrejme ovplyvnuje znacne , ale nedostatok kyselin, alebo inych menovanych treba doplnit, samo od seba sa to nestane. Treba na to prislusne materialy/doplnky.Viac na Google.sk pod rng travenie a podobne temy(enzymi, probiotika....)
Niekedy sa to napravi, ved telo ma schopnost regeneracie, ale niekedy treba brat chybajuce materialy cely zivot.Zle travenie je vazny zdravotny problem a vedie k stovkam inych zdravotrnych problemov, z ktorych zly dych(halitosis) je len malickost.

araz

tieto očisty tela obilninami,nechápem ako to mám robiť v praxi to mám jesť 5x denne len nejaké obiloviny a nič okrem toho?alebo ako sa to prečistovanie tela v praxi realizuje?čo mám jesť?včera som čítala článok o zasadotvorných a patria k ním tieto:

Zásadotvorné potraviny

ředkev, ředkvička, brokolice, okurky, špenát, zázvor, česnek, cibule, citrón, rajčata, jablečný ocet, mladý ječmen
čistý lecitin, houby, květák, meloun, mango
sušené fíky, rajčata, mrkev, hrušky
celer, řepa, zeleninová nať
hlávkový salát, kapusta, černá melasa, nepasterizované olivy, jablečný ocet, med
fazole, hrozinky, pomeranče, plzeňské pivo
banány, jablka, maliny, meruňky, zelený a bylinný čaj, nepražené a nesolené ořechy, syrové brambory

su to samé zeleniny a ovocia,tak preto neviem ako sa mám stravovať,lebo ked budem jest len zeleninu a ovocie + obiloviny asi umrem od hladu
ak mi niekto poradí ako na to,tak budem rada,dakujem

- mira

Evka, píšeš, že si sa začala stravovať zdravo. Ale jogurt do zdravej výčivy nepatrí. Ako všetky mliečne výrobky, i jogurt zahlieňuje a prekyseľuje. obsahuje i cukor, ktorý spôsobuje kvasenie. Tak isto i cukor z ovocia. Takáto kyselinotvorná strava len napomáha prekyseleniu a nežiadúcemu rozmnoženiu baktérií, plesní a pod., podporuje kvasné procesy. Zásadotvorná je zelenina koreňová, guľatá, listová. Teda nie rajčiny, papriky, nie zemiaky a žiadne ovocie.
Základ stravy sú obilniny. ALE NIE CELOZRNNE PEČENÉ VYROBKY Z OBCHODU. Obilniny si var formou kaší a pod z celých zrn, prípadne vločiek bez mlieka a občas celozrnné cestoviny.
Takto sa prečistíš zvnútra a tvoje telo i dych bude po čase voňať.

ev--ka

araz - dakujem za prispevok.. zistila som teda ze som na tom horsia ako som bola...dufam ze bude mat nieco konkretne a pomoze mi to.. s tymi zuvackami tovelmi dobre poznam, bez nej ani na krok! :/ je to hrozne...
BJ dakujem :) mala by som teda zajst najprv za obvodnou? strasne sa hanbim :/ a to "cistenia z vnutra"...co ty presne myslis?

BJ

To co popisujes, je jednoznacne problem s travenim. Aj zapach z ust, aj pripadny povlak na jazyku. Clovek, ktory ma zdrave travenie, ma jazyk ruzovy, bez povlaku.

Pri nefungujucom traveni sa po dlhsom case prekyseli telo, ako aj sliznice traviacej sustavy, zhorsi sa imunita, vysledkom coho je disbakterioza traviaceho traktu. Inymi slovami, dari sa tam roznym nevitanym hostom, s ktorymi telo denno denne bojuje.
Po tomto neustalom boji ostava samozrejme toxicky bordel, ktory telo nestiha spracovat pecenou a vylucovat oblickami, popr. cez crevo, a tak ho musi vytlacat alternativnymi cestami... cez pokozku, cez rozne sliznice, napriklad na jazyku, v ustach. A v nom sa zase dari roznym bakteriam. To je aj dovod zapachu.

Ak sa chces niekam pohnut, musis telo vycistit "zvnutra". Kto je vnutri cisty, nesmrdi, ani ked sa zapoti.

araz

ev--ka
aj mna dlhé roky trápi zápach z úst,jedného dňa som si povedala,že kašlem na to čo si kto bude o mne myslieť a zašla som s problemom k obvodnej lekárke,ta mi urobila výtery,poslala ma na gastro,krčné všetko som mala o.k.,zašla som s problemom k zubarovi,povedal,že príčinou nie sú zuby,pravidelne 2x do roka chodím k dentálnej hygieničke o zuby sa starám ako nikto umývam, drhnem,používam dentálnu niť,medzizubné kefky a nič,ja ked si umyjem zuby a je jedno či ich drhnem 1 alebo 10 minut,akoby som ich ani neumývala,zápach mám hned po umytí zubov,o spotrebe žuvačok ani nehovorím,bez nej ani na krok.Mám problem so zatekajúcimi hlienami,tie tiež bývajú príčínou zápachu,bola som kvoli tomu na alergologii či nie som na niečo alergická,ale nie som,dala mi nejaké lieky na tie hlieny,ale nič sa nezmenilo,hlieny mi stekajú stále,ale neviem si s nimi rady,obvodná lekárka mykla plecom,že nevie čo mi na tie hlieny dať,dalším problemom može byť ako píšeš to prekyselenie žalúdka,tu som skušala protikvasinkovú dietu 2 mesiace,čiže nič sladké,žiadne biele pečivo,vela zeleniny ovocia,celozrnné výrobky,bola som s toho hladná tak som to po 2 mesiacoch vzdala,ale bohužial zápach z ust bol a je to teraz už další rok a je stále,tak neviem kde je u mna chyba,strašne sa za to hanbím ,lezie mi to na nervy a chcem sa toho strašne moc zbaviť,nechápem v dnešnej dobe su všelijaké lieky na hočico a na tento druh problemu nič....