Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

sankpraksalana...skusenosti

Príspevok v téme: sankpraksalana...skusenosti
miriam222

Dobrý deň! Chcem vyskúšať túto očistnú kúru, kvôli častej zápche a akné. Máte skúsenosti? ja som dnes skúsila, ale nejako sa to nepodarilo :(. kedy môžem kúru opakovat, kedže som bola neuspešná tak dúfam, že čím skor
našla som dve postupy ako postupovat.
1. vypije sa pohár slanej vody a potom sa cvičia cviky, po každom pohary. -tento postup som skúsala, ale neuspešne
2 vypije sa naraz liter a pol slanej vody a necvici sa.
ktora metoda je lepšia a bude uspešnejsia? dakujem pekne za reakcie

kika155

ako mi uz raz jeden clovek povedal, nejde o kvantitu, ale o kvalitu. som vegetariankou len zopar mesiacov, podarilo sa mi uz odkyslit telo a momentalne sa zbavujem kvasiniek. prestali mi problemy s mandlami (mala som ich uz v stave na vybratie, no ked som problem zobrala do vlastnych ruk, cuduj sa svete, zrazu to vsetko preslo a mandle mam ako nove). prestali mi padat vlasy, hucat mi v hlave, konecne dobre spavam, presli mi vytoky a co je hlavne - konecne mam energiu. predtym som bola schopna cely den trcat domana gauci pred telkou.

je jasne ze nemoze tuto techniku robit kazdy, treba si ju dokladne nastudovat. ako som pisala, na nie koser ladviny dat epsomsku sol a kvoli problemom opisanym na zdravi az cz nerobit sanku vobec a najst alternativnu metodu. kazdy nech si robi to, co mu vyhovuje, ale nech ludia nezhadzuju nieco (o com navyse nemaju sajnu), co je rokmi overene a vela ludom vratane mna uzasne pomohlo.

kvoli tomu ako zijeme niekedy treba zachadzat do extremov.

RNG

Inac vsetky tie optimisticke reci okolo predlzenia zivota len yogou a ayurvedou a vegetarianstvom nejak nesedia so statistikou dozitia sa dlheho veku
wiki.ask.com
Nie , ze by ayurveda nemala dobre prvky, ale sustredit sa dnes len na tradicnu medicinu, miesto vybratia si najlepsieho zo vsetkych moznych medicin, stravovania a celkove cinnosti ,je tak trochu spiatocnictvo.

RNG

Nuz nikto o tom nepochybuje, ze tato metoda je silne ocistna na creva, hlavne hrube crevo, ale nie je celkom bez rizika, lebo vysoke obsahy soli mozu sposobit hypernatremiu a uvadzaju dokonca aj moznu smrt, ked ma clovek problem s ladvinami.
theyogadr.com
Ja osobne davam prednost jemnejsiemu cisteniu mikrovlakninami, ktore s dostatkom vody postupne creva vycistia, bez rizika akehokolvek poskodenia.
Naviac mikrovlakniny su aj potrava pre probiotika v crevach, ktore treba podporovat, inac mame celkove znizenu imunitu a miesto uzitocnych probiotik v crevach rozne skodlive kultury.
Dolezite je aj cistit si pecen, na to je velmi dobry protokol dr Berksona a samozrejme zaroven pouzitie roznych mikrovlaknin, ktore uvolnene zamorenie so zlcou z criev vynesu, inac sa moze znacna cast zlce aj so zamorenim reabsorbovat.
Inac z ayurvedy je vyborne pouzivanie Triphaly, to odporucam kazdemu.
Pomaha udrzat spravnu crevnu floru, posobi ako alkalizator a "trpky princip " v tele a obsahuje rozne cenne ziviny zaroven.
Dnes sa odmorovanie celeho tela robi najma enzymaticky, lebo v poslednych desatrociach sa vyrabaju rozne silne enzymaticke zmesy, ktore vedia z celeho tela vybrat/rozlozit rozne zamorenia. Nielen z criev rozne nanosy.
A tiez, je to uplne bezpecne, dokazom toho je, napr ze v roku 2008 v USA nikto nezomrel na nasledok brania potravinovych doplnkov, tj su extremne bezpecne, viac ako potraciny, ktore sposobili az 5600 smrti(potravinove nakazy), nehovoriac o liekoch, kde aj najnizsi odhad bol 120 000 ludi a vyssi, tiez este zaujaty lekarsky bol vyse 400 000 ludi v USA zomrelo na nasledky predpisovych liekov. Samozrejme to su len lekarske spravy, pravdepodobne je skutocnost este horsia, predsa lekari nebudu prehanat v statistike proti sebe....

kika155

prosim vas ked nemate tieto joginske techniky nastudovane, nepiste ake to je nevhodne. mate pocit ze pchat do seba same nezdrave potraviny a potom chemiu, lebo ste sa o seba nedostatocne starali je lepsie? zobudte sa...

sankpranksalana je joginska technika stara stovky, ak nie aj tisicky rokov. overena.
vela mojich znamych co sa venuju joge tuto techniku skusili a velmi si chvalili. ja sama som ju robila 3 dni dozadu, no nepodarila sa uplne podla predstav, lebo som dala malo soli a vela vody sa mi vstrebalo. s tou solou to netreba prehanat, treba aby bola voda vlazna a slana asi ako polievka (myslim ze na liter to je zarovnana polievkova lyzica), nie viac aby netrpeli ladviny. pokial mate problemy s ladvinami (mne napr nefunguju uplne koser), skusit dat trochu menej soli, ale najlepsia je epsomska sol, ktora ich nezatazuje. slana voda perfektne vycisti crevo od nanosov, ktore tam mozte mat aj niekolko rokov. boli by ste prekvapeni ze vam zmiznu bradavice a vycisti sa plet, dostavi sa lepsi spanok, sviezi dych. neviem preco dnesny clovek berie vsetko z pohladu modernej mediciny a radsej bude do seba davat umelo vytvorenu chemiu ktora iba potlaca sypmtomy ale neriesi problemy. zaklad zdravia je ciste hrube crevo. ja osobne nepoznam cloveka, ktoremu by sanka ublizila. v tomto clanku najdete info www.zdravi-az.cz ale ja odporucam, aspon na prvykrat variantu s cvikmi. v clanku najdete rizikovych pacientov, ktori by sanku radsej robit nemali (na konci clanku). prajem vela stastia a smelo do toho, nieje to nic hrozne

evelinapav

pocuj, tak si mrkni na stranke alternamedica.sk hore heslo zapcha alebo akne, podla toho co ta viac trapi. ale asi skor ta zapcha, tam je potom dole aj recept proti zapche. mozno by si to mohla vyskusat.

miriam222

ja som uz pochodila mnozstvo lekarov, ale totalne bez uspechu. takze sa pokusam sama. tento problem mauz trapi 10 rokov

evelinapav

ja sa nestacim divit ako malo ludom staci aby vyskusali hocijaku metodu, o ktorej kdesi cosi poculi. ako keby to nase telo bol nejaky pokusny kralik a my skusame kolko vydrzi. a za doktorom sa uteka az potom, ked je uz naozaj zle. co keby sme sa s nim poradili radsej predtym?

miriam222

ovsené vločky som jedno obdobie jedavala, ale bolo to skor na silu ako s chutou...rano nemam vôbec chut na mliečne produkty a podobne..
muchacc a prečo si vlastne prestal/a jest biele pecivo? v com ti to pomohlo?

muchacc

Biele pecivo vies nahradit. Ja ani nepocitujem nejaky deficit a to som nejedol take pecivo ... no tusim uz rok (okrem obcasnych, ked sa je klobasa alebo gulas - to su skor vynimky :) ).
Na ranajky jedz ovsene vlocky. Daj si acidko do toho a dzus lubovolny 100 %. Hustotu si najdi sama (ananasovy je vhodny, podporuje travenie bielkovin).
Ked pecivo, tak uzivaj celozrne.

Neboj sa, zeby si schudla, skor budes z tych vlociek zdravo priberat :)

Ovocne stavy ciste nie su velmi vhodne, lebo trapia zaludok. Je dobre aby si prijimala aj vlakninu, co pri dzusoch asi nie je. Preto cele ovocie, celu zeleninu.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.