Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

zebrička

Ja som sa tiež ku koncu roka dozvedela, že moje kožné problémy, presnejšie opuchy čisté, alebo opuchy červené s flakmi, ktoré sa šírili do velkých rozmerov - aj 40 cm - ich svrbenie, bolesť, sú sposobené histamínovou intoleranciou. Výsledky krvného testu ešte nemám. Lekárka mi tiež doporučila kúpit si knihu o tomto ochorení, a aj Daosin. Ten si objednávam z netu: -odkaz odstránený- a kedže pracujem tesne vedla budovy kde táto lekáreň sídli, chodím si ho vyzdvihnúť osobne, a nemusím platiť kuriéra .... knihu som si prečítala 2x, aby som dostatočne pochopila problém s potravinami, a prišla som na to, že je to velmi zložité, a neviem ako to zvládnem, teda presnejšie, čo budem vlastne konzumovať, ked by som aj vylúčila dost potraviny, ktoré obsahujú veľa histamínov, neviem či dokážem vylúčiť aj tie, ktoré vyvolávajú takú reakciu pri trávení, že vyťahujú histamíny z mojich vlastných buniek, a tým zvyšujú obsah histamínov celkove. Obávam sa velmi ako to zvládnem.

OLGA z BA

Odporúčam pozrieť stránku www.daosin.sk, je ta super brožúra, ktorá dobre opisuje ťažkosti okolo histmínovej intolerancie aj choroby a príznaky.

OLGA z BA

Ešte poznámka:
1. V lete vyšla kniha, ktorá sa zaoberá histamínovou intoleraniou (čítala som o tom a potvrdila mi to lekárka).
2. V dohľadnej dobe by sa mal u nás začať predávať Daosin (viem že sa predáva v Rakúsku).
3. Na rôznych stránkach google sa dá dosť veľa vyčítať o HI, som veľmi prekvapená že o tom vedia málo lekári ušetrilo by sa veľa peňazí za lieky a drahé vyšetrenia (viem o čom píšem)...ja som si to vlastne zistila sama len podľa článkov a teraz čakám len na potvrdenie testom.

OLGA z BA

Pozdravujem všetkých, ktorí majú diagnostikovanú histamínovú intoleranciu.
Ja som len nedávno bola na testoch, výsledky ešte nemám, ale som presvedčená, že mám HI. Začalo sa to žihľavkou, potom opuchy (tváre, tela atd, zľakla som sa až keď mi napuchlo hrdlo a nemohla som dýchať. Veľa som čítala o tejto diagnóze, spätne som sa vrátila k mojim zdravotným problémom z minulosti a všetko mi zapadalo ako puzzle. Som zdravá mám totálne dobrú imunitu, neviem čo je to chrípka (dokonca som nedostala ani od dcéry tú prasaciu!!!), nemávam nádchu a keď som chodila do školy závidela som všetkým čo mohli občas ostať doma...
Ostatné nebudem opisovať, čítala som že je to dedičné aj to mi vychádza presne v našej rodine. Veľa som sa informovala kvôli mame a mojim deťom, aby predišli niektorým veciam. Najmä dcéra, lebo ja som potratila v 4. mesiaci.
Rada sa pridám a budem si písať s kýmkoľvek o skúsenostiach. Moja rade znie jesť málo jedla naraz, riešiť žalúdočnú flóru (teraz beriem občas riasy alebo lactobacily) najmä bilinkové čaje.
Pozdravujem, prajem pozitívnu energiu všetkým.
môj e-mail je oôga.kresanova@gmail.com

mariaj

pokial viem,tak histaminova intolerancia je vtedy.ked chyba enzym na rozlozenie-odburanie histaminu.Tento enzym sa vraj tvori v crevach.Tym padom,ked chyba je cloveku zle.Histamin je jedena z latok,ktorym sa hovori biogenne aminy.Tychto aminov je ovela viac.Biogenne aminy su produkty niektorych aminokyselin.Je to porucha latkovej vymeny.Mne sa ich podla doktora neodburava viac.Mam diagnostikovane,ze mam nadostatok zaludocnej kyseliny a doktorka povedala,ze mi chybaju enzymy.Niekde v traveni to zacalo zrejme.Neviem si s tym rady.DAOSIN som neskusala.Neviem ,ci ho uz na Slovensku dostat.Nemam internet doma.Nazriem sem tak o tyzden,ak mi tento prispevok nezmizne .lebo sa mi to uz stalo.

Aiwlis

ZDravím všetkých....už asi 10 rokov trpím na neskutočné bolesti hlavy, teda migréna s aurou. Je to naozaj hrozné, nikomu by som to nepriala zažiť. Podrobila som sa všetkým možným vyšetreniam od obvodného lekára až po chrbticu a nikto mi nič nezistil...stanovisko lekárov bolo vždy rovnaké, všetko máte v poriadku...Potom z čoho mám migrény, keď ani v rodine ich nemáme??? Jedného dňa mi moja veterinárka pri debate o migréne navrhla, aby som navštívila alergológa. Ja, že načo??? Ale urobila som tak a zistili mi, že mám Histamínovú intoleranciu...moja DAO hodnota je 13,1 pricom najviac by mala byt 80. Takževšetko jedlo, ktoré ma v sebe veľké množstvo histamínu som musela vysadit...je to cca týžden čo dodržiavam určené potraviny, no idem sa z toho zblaznit...tableky Daosin som este nepoužila. Sama som z toho zúfala, že prečo JA??? Ak by sa našiel niekto, kto zdiela podobný osud kludne mi môže napísať na mail : aiwlis@azet.sk budem rada.

fishie

zdravim vospolok, tiez by som sa rada co to dozvedela o tomto ochoreni .... uz 5 mesiacov chodim od lekara k lekarovi... zihlavka, Quinkeho edem, sucha koza, traviace tazkosti, zacervenane oci... dnes som po mesiaci dostala vysledky DAO s hodnotou 57, pricom referencna hodnota je 80, takze diagnoza bude zrejme jasna... na koznom mi dali len tieto vysledky a poradit sa mam s imunologom, ku ktoremu som objednana az koncom novembra...preto chcem aspon stravou udrzat stav, kedy som bez Prednisonu a antihistaminik

tatrabanta

Ahojte, snažím sa zozbierať informácie o tejto chorobe, a kontakty na ľudí s podobným osudom.

Zakladám teda blog: histaminovaintolerancia.tumblr.com

a vyzývam všetkých aby sa nejakým spôsobom podielali, mám záujem aj o založenie občianskeho združenia, ak bude záujem.

tatrabanta

takitad

nevymenime si kontakty? moj e-mail je zenzen@atlas.sk zhanam co najviac ludi, aby sa to pohlo nejakym smerom