ako ziskat pevnu volu?

Príspevok v téme: ako ziskat pevnu volu?
neviem_ako

Baby ja som už zúfalá, vážne, každý deň pomaly jedno kilo hore, zbláznim sa, mám pocit, že sa stále viac a viac prepchávam a pritom ani nie som hladná, jednoducho to musím zjesť čo mám na očiach, neviem odolať, totálne sa mi roztiahol žalúdok..a keď zjem sladké, hneď potom mám chuť na slané a naopak :( neviem sa zdravo stravovať a ani malé porcie mi nestačia, ako začať? keby som mala nejaký začiatok, štart, ale nič, vždy si poviem aa však raňajky, základ dňa, potom aaa veď obed, treba, to ešte môžem, do večera mi to telo strávi a potom si poviem, že už nič nič a aj tak prídem domov z roboty a zbágrujem všetko, maličkosti chrúmem a potom mi ide do plaču čo som všetko pojedla..ako aj dnes??? idem sa prepadnúť pod zem, kuraci rezen s vianočnym šalatom a celu studentsku pečať, no som normálna??? a takto chcem schudnúť :(( prosím nejak ma nakopnite alebo ma zavrite do väzenia, kde je zakázané do hocičoho dzobnúť :(((

damned_chelsea

Ja mám presne taký problém ako ty!!! ale úplne... hlavne s tým odkladaním že doobeda môžem zjesť všetko veď to sa strávi a potom si poviem že už to mám jedno čo zjem keď som jedla hocijako aj doobeda :(

Lussy86

Skús mi napísať mail tu a ja si ťa pridám :) nemáš sa za čo hanbiť :)... prežila som si tiež jedno ťažké obdobie a viem asi ako sa cítiš...

neviem_ako

áno, som aj na fb, ale neviem či sa chcem ukazovať, hanbím sa za seba...teda za moje zmýšlanie hlavne...preto som tu skôr anonymne..mám 22 rokov

orina

Ale veď skús niečo urobiť len tak sama pre seba nemusíš vždy chudnuť len kôli niekomu alebo niečomu len tak pre svoj dobrý pocit a ked sa ti podari schudnúť hned budeš zo sebou spokojnejšia a všetko sa ti bude zdať lepšie

Lussy86

a to je chyba.... život si dostala ako dar tak ho aj tak využívaj... koľko máš rokov? Rada by som s tebou pokecala aj súkromne... si na FB?

neviem_ako

No veď asi bude v tom chyba, v mojom myslení...pretože mňa nič nebaví ani nenapĺňa, absolutne nič a keby som mala mať jedno splnené želanie, tak tu nebiť, proste lebo len prežívam a jediným potešením je pre mňa jedlo...a aj to si nemôžem dopriať, takže takto to je, chýba mi zmysel žitia a ten asi len tak lahko nenájdem :(( zas som tam kde som aj bola ach jaj, takto to pôjde donekonečna, žiadne energia nič, len sebaľútosť, o čom to je...

Lussy86

Podľa mňa ti chýba len nejaký malý podnet, príčina alebo dôvod :) chýba ti vnútorná sila a iskra ktorá by ťa dokonale naštartovala :) Musíš si potrénovať svoje vlastné ja v prvom rade... jednoducho si spravíš poriadok vo svojich myšlienkach, pocitoch, chceniach.... Nauč sa robiť niektoré veci iba pre seba :) byť sebecká a povedať si že so sebou niečo musíš spraviť, nejakú zmenu :)...nepoddávaj sa zlým pocitom.. keď nechceš chodiť sama do fitka, tak sa choď prejsť len tak :) máš psíka napr.? vezmi ho von, miesto jedenia :).. a ked to už nevydržíš a začneš byť nervozna daj si mrkvu a kusaj :) :)

neviem_ako

no veď to, ja by som tiež rada vymenila jedlo za šport, aby ma to bavilo...ale proste kamarátky nemám žiadne a v robote bývam od 9 do 6 kde len sedím na stoličke, cez víkend škola kde zase len sedím, tak čo mi zostáva, aké sú športy, nechcem chodiť niekde sama a orbitrek nevydržím cvičiť, pretože ma to nebaví a nenapĺňa :( možno by ma bavilo plávanie, no v meste kde žijem nie je :(

Lussy86

Všetko je len v tvojej psychike.... toto čo píšeš je také nezdravé prežieranie sa... zažila som podobný problém s niekym v mojom okolí a tá dotyčná sa nakopla tak, že sa začala miesto jedenia hýbať.. máš priateľov? máš s kým ísť von, zacvičiť si? Je dôležité prekonať ten prvotný pocit nechcenia a lenivosti :)