Magneticka rezonancia

Príspevok v téme: Magneticka rezonancia
mmilan7

Chcem sa spýtať,že kto môže odporučiť MR.Ja mám problém s krčnou chrbticou a po rehabilitacií sa mi stav zlepšil,ale to nie je ešte vyliečené.Je to v SR pravidlom,že skôr liečia a keď to nevyjde,tak zisťujú diagnózu?Ja sa už liečim asi pol roka a mal som veľmi zle stavy.Nebol som okrem vyš.u neurológa,ciev a u rehabilitačného lekára na žiadnom inom/RTG,MR atď./vyšetrení.Mám závraty a cítim bolesti v krčnej chrbtici.Iste uznáte,že pri tak úbohom socialnom systéme nemôžem si dovoliť ako živnostník tak dlho nerobiť a nechať sa bez riadnej diagnostiky utešovať,že je to lepšie.Už sa mi to 3X vrátilo.Môžem si síce aj individuálne MR zaplatiť,ale je to veľmi drahé.Ináč ju hradí celú ZP.Mám za to,že či sa lekári nesnažia aj keď bez efektu si najskôr z nešťastia druhých nahnať vlastný príjem.SR podpísala deklarácie LP,chartu práv pacientov atď.,kde sa tvrdí o rešpektovaní času chorého.Určite včasná,presná diagnostika má rozhodujúci vplyv na dlžku práceneschopnosti.Prosím Vás kde sa môžem domáhať MR keď nechcem už ďalej sa nechať bez presnej diagnostiky liečiť.Viem,že na to právo mám,ale ako to chodí v SR.

anicka89

Peter ja neviem, čo ty riešiš. Veď pokiaľ ty chceš ísť na MRI ako samoplatiteľ tak nepotrebuješ k tomu nič. Predsa len pokiaľ si to zaplatíš, tak na magnetickej nepotrebujú nič od teba, žiadne odporúčanie, ani nález ani nič. Možno by bolo na mieste aby si sa informoval na viacerých klinikách

Peterfk

Ak poznate hocikoho, kto by ma vedel poslat na MRI na zaklade toho, ze by hladal parazity, tak napiste pls. Ale standartny postup to nieje, lebo najprv sa musi nieco najst, to mi uz povedali, ze musia mat nejaky nalez, aby ma tam poslali, ale stve ma ze ja by som si to zaplatil aj cele sam, len nech mi ten skan urobia, ale ziadna sanca, nikto to nechce tak urobit. Ja si poziciam tych 200 eur na to niekde, je to moja posledna nadej

Peterfk

Su to urcite parazity, lebo sa to hybe v nohach, v stehnach, lytkach, aj v pate... a svalove tyky to urcite niesu. Ale s tym pred doktorom neuspejem. oni proste neveria na parazity, a hlavne tie testy zo stolice, su absolutne nespolahlive to som uz zistil, aj vela ludi

posledna moja nadej je, ze ich zobrazi MRI, nic ine ma nenapadlo... ak ani MRI, tak v podstate uz iba ak cakat na zazrak.

Peterfk

Kycera, pozrel som ten caj, ale ja som skusal uz ovela silnejsie veci, aj kuru huldy clark, stale berem klinceky, palinu, MMS, hladujem, kurkumu, atd, vsetko mozne, na co mi ostavaju peniaze. raz som naskrabal aj na antihelemtika, to som si kupil albendazol. ale to je strasne drahe. Iba vdaka tomu som prezil si myslim, ze takto blbnem, ze sa udrzujem na nejakej hranici, tesne pred odpadnutim. Najhorsie je, ze mi to akoby zablokovalo mozog, nervovu sustavu, citim ich aj tam dole v krizoch okolo miechy, tak sa bojim... proste viem, ze jedno rano, moze byt po mne...

Peterfk

Aha este ze na ultrazvuku ani rontene, nevidno. Ale to ma upozornili dopredu, ze tam nebudu vidno, ale pre istotu som to skusil, kedze s tym neviem pohnut, skusam uz hocico

Peterfk

ozaj tie kury som skusal dokola, ovela ucinnejsie, raz som naskrabal prachy aj na antihelmetika. Ale na tazku parazitozu musis stale dokola, to by chcelo aj rok dokola ozdravne kury. Jednou kurou to neporiesis. Ja sa bojim o zivot, normalne sa to moze zhorsit a je po mne. A hybu sa mi aj v krku, mozno ich uz mam aj v hlave. Videl som ako niekoho zabili parazity, ze mu vliezli do mozgu, alebo z neho urobili dozivotne kripla. Je to aj na youtube par pripadov. Ze im to odhalili az ked odpadli, a v nemocnici a tak... alebo az pri pitve. Normalne zijem v strachu uz roky. Najprv som nevedel co so mnou nieje v poriadku, ale uz posledny rok som si isty, ze su to parazity, lebo ked som hladoval a daval si protiparazitalne bylinky a koreniny ako klinceky, tak sa vzdy zacali hybat, ako som si to dal.

Peterfk

Kycera, ja ich nemam trochu, ale tak, ze sa mi hybu v nohach, chrbte, bruchu vsade, su to asi oni, lebo sa to hybe. Trpim tak uz 4 roky. Oni mi len urobili testy, ktore niesu spolahlive a poslali prec ked vysli negativne, uz ma neriesia. Viem to, lebo mam fyzicky znicene telo zvnutra. Skusam uz vsetko, cele roky, vsetky mozne antiparazitalne kury, niesom schopny odpracovat nic, a unavim sa asi 10x rychlejsie predtym, nez to peklo zacalo. Unavym sa asi po 50m ako prebehnem, ledva na autobus, predtym som behal 5 km. Som rad ze mozem chodit, ale to je tak vsetko... mozem sa akurat prechadzat.

Samozrejme mi ani netravi a tak. Lekari neriesia nic. Nevedia s tym pohnut. V bruchu na lavej strane ma uz tak boli, ze mi tam nieco rastie. normalne to boli, tlaci... skusal som ronten ultrazvuk, na to som ukecal vseobecneho. ale on mi ani neveri, len sa ma chce zbavit uz za tie roky. zo zufalstva ma dal na pn, teda posledny rok, ale bez nejakej diagnozy, snazi sa mi pomoct,, aby mi nezobrali davky v hmotnej nudzi. Ja mam 60 euro na mesiac, z toho si nic nekupim. A mamin dochodk, z toho mi nic neda. Uz bez tak jej vyzerem tak 30 euro za mesiac, ked si davam zo spolocneho. Nejakych liecitelov asi tazko mozem riesit. A asi aj tak tazko by mi pomohli. Jedina nadej je ta MR, ak by sa to zobrazilo okamzite mi daju diagnozu, to by bolo vidno, ze ich mam premnozene, a hned by som mal narok na ZTP, davky, vsetko som uz preskumal. Ale bez diagnozy nemozem pracovat, nezmozem nic, a nedaju mi ani ziadne peniaze. Nemozem sa teda liecit ani na vlastnu past, ostavaju mi doslova drobne na jedlo. Na MRI sa snazim dostat nejaky rok, ale zatial som neuspel. Totiz, len co spomenies parazity pred lekarom, tak ti rovno hovori, ze urcite ich nemas, a posielaju ta na psychiatriu ked nedas pokoj. Cize ja uz som sa par krat modlil, myslel som ze je po mne, ale nakoniec sa to vzdy zlepsilo, ale podla mna som na hranici , uz zopar krat som skoro odpadol, ked som bol niekde vonku, najhorsie je, ked sa zacnu hybat, to je uplne peklo. Neviem co mam robit, este ziaden lekar ma nebral vazne, vzdy ked som mu povedal, ze mam parazity, ze sa to hybe, tak som videl v jeho ociach nedoveru, a rovno ma prestal brat vazne. Ale som rozmyslal, co by mohlo byt dlhe ako slize v nohach, rukach a stale sa mi to hybal v bruchu chrbte, a nici mi fyzicky telo zvnutra, teda boli to, vyziera ma to akoby. Nemoze to byt nic ine, len ak parazity. Ale oni mi vzdy povedia, ze to ste si sami urobili diagnozu, oni ale nevedia, co za peklo citim v tele. Co s tym mam robit? Fakt som na nic nedosiel. keby som mal prachy, tak samozrejme si zaplatim antihelmetika, nejakych liecitelov, ale bez prachov nezmozem nic. Aj na tu MRI by som si jednorazovo musel pozicat, ale to len preto, ze som si isty, ze by to tam bolo vidno, cize by sa mi to vratilo na davkach, ktore by mi dali.

Kycera

Peter,
mimochodom na likvidáciu parazitov môžeš vyskúšať túto alternatívu "recept Dr. Bukovského" : vysetrenie.zoznam.sk a zbadáš, či sa Tvoj zdravotný stav zlepší.

Kycera

Peterfk,
tá "teta" Ti dala nesprávnu informáciu! Vážne! Neviem, kto tu čo písal, ale v štátnych nemocniciach to funguje tak, ako som Ti napísala ja. T.z., že ak ideš prvýkrát na MRI a zobrazí sa Ti tam "niečo", je potrebné pichnúť kontrast, aby lekár vedel to "niečo" diagnostikovať. Načo opakovať žiarenie, načo platiť dvakrát, načo mať dvojnásobné obavy,..???
Ak máš zdravotné problémy a máš podozrenie na parazity (tie máme v tele všetci), prečo nevyskúšaš alternatívnu diagnostiku, kde Ťa preklepnú od hlavy po päty a budeš to mať bez žiarenia?

Peterfk

Kycera, tak ako tu niekto nizsie napisal, ze kontrastna latka sa podava len ked sa nieco nevie zobrazit, presne tak som si myslel. Cize na prvy scan by som nepotreboval kontrastnu latku, az keby tam neslo nic vidiet. Ale ta teta mi povedala, akoby sa davala vzdy. V kazdom pripade, ja som hladal kde by mi to urobili bez ziadanky, ze si to cele zaplatim sam, kedze lekari mi nevedia pomoct a nechcu ma tam poslat a pritom nieco mi nici brusnu dutinu zvnutra, pravdepodobne parazity. Co mam robit? Cakat na smrt? Nemam inu moznost ako skusat nieco dalej, a MRI by to mohla zobrazit, su pripady ze to zachytilo parazity, hlavne ak ich bolo viac. Neviem vsak najst take zariadenie zatial, je to cele postavene na znamostiach a peniazoch.. mas znamost? Posle ta tam. Mas peniaze a podplatis niekoho? Budu riesit... nemas? Tak chod do pecka a skap.... tak to je.