sekanie a kockovanie obrazu

Príspevok v téme: sekanie a kockovanie obrazu
satelitka

vie niekto poradit kde je problem? pri sledovani satelitnej tel.hocikedy aj pri nadhernom slnecnom bezveternom pocasi-teda nezavisle hockedy zacne kockovat ci sekat obraz az kym neprepnem a znovu sa vratim, tak to prestane, potom pocase znovu a zas to iste, musim prepnut program na iny a zas sa vratit aby to prestalo...vie niekto poradit? technik ze nevie :(
a aky ma byt percentualny prijem SNR: a AGC: (?) aby to akoze bolo vporiadku?neviem ani co to znamena,len su tam nejake percenta na kazdom kanaly ine... prosim poradte.dik

satelitka

dakujem ti AdamKrt :)
zacneme tym IP boxom, donesie nam uplne iny-drahsi a uvidime...velmi dufam ze to pomoze. dam vediet, asiaz buduci tyzden niekedy pridu.
dik moc, prajem ti pekny vikend
este snad ze dnes rano ked sa rozprsalo tak signal pri dazdi na SNR: klesol na 61 perc.z povodnych 69-70 perc. co bolo na istom kanale, tak neviem...

AdamKrt

Ak vymenili ten tuner/IP BOX, tak dali to iste zariadenie, toho isteho vyrobcu ? Je mozne, ze v zariadeni je chyba vo firmware - v ovladacom programe, takze take iste zariadenie, moze robit problem, ak sa vyskytne ista kombinacia problemov. Preto je lepsie skusit UPLNE INE ZARIADENIE od UPLNE INEHO VYROBCU.

Nastavenie paraboly - to musi spekulovat technik.

Mozete skusit este vymenit aj TV, pretoze problem moze byt aj v nom.

Napr. babka ma druzstevnu TV, ma TV Grundig a na niektorych kanaloch jej prepina mono-stereo, ako chce a niekde sa to da vypnut. Niekde to zapne. A jeden kanal ma praveze so stereo problem. Predtym pri inom TV problem nebol a predpokladam, ze na inej kablovke nebude. Tak je to problem firmware - ovladacieho SW u TV a danej kablovky - vysielania.

Mne tak raz na inej kablovke zamrzal jeden HDD rekorder, ked sa spustilo automaticke nacitanie casu z jednej TV stanice v istu dobu. Kym som na to prisiel... Nedalo sa to nikde inde nasimulovat.

Vymena kablov sa da urobit tak, ze sa zapoji zariadenie blizko paraboly, na standardne kable. Trebars kup si 1-2m kable, vyskusajte to. Ak to nebude robit, je jasne, ze kable v stene budu zle...

Metodou postupnej eliminacie zariadeni, sa da zistit, ktore z nich robi problem.

SATELITKA

dakujem AdamKrt
a/iny tuner-to je IP BOX? lebo I P BOX (ak je to ten tuner?)ten vymenili za druhy-ale presne taky isty len druhy
b/parabola je nova(vymenena) a vraj dobre nastavena-ja neviem posudit(?)a su tam 4 ziarice(mnozstvo satelitnych programov od roznych poskytovatelov)
c/ake konkretne kable treba skusit vymenit? ako sa volaju a medzi cim, lebo tie co su v stene asi nevymenim :( co vedu od telky na povalu a potom na strechu ku parabole...
d/ako zistim ze je dobry signal?
dakujem pekne(som len laik, neviem sa vyjadrovat, tak sorry :)

AdamKrt

Toto robieva pri digitalnom vysielani, ked je zly signal.

Treba

a/ skusit ine zariadenie, iny tuner
b/ inu antenu-prijmac, alebo nastavenie anteny-paraboly
c/ skusit vymenit aj kable. Mohlo sa stat, ze niekto privrel kabel a robi to zly kontakt.
d/ samozjremost je, ze musi byt dobry signal...