Bolest pri pohlavnom styku

Príspevok v téme: Bolest pri pohlavnom styku
KristIIIna

Ahojte,

mam 26 rokov a od zaciatku mojho pohlavneho zivota (t.j. 19r.) mam pri pohlavnom styku bolest na vstupe do posvy, resp. 2 prstoch, hoci som uplne vzrusena a uvolnena (samozrejme vlhka). Podotykam, 'vnutro' ma dostatocny priesor pri vzruseni, len ten vchod je problem. Najviac to boli pri zaciatku styku, potom to citim menej. Zvycajne sa mi po sexe urobi trhlinka pod vchodom (mimochodom). Na zaciatku mojho pohlavneho zivota to bola neznesitelna bolest, az do placu, avsak som to nechcela vzdavat, tak som sa na to obcas dala. Postupne sa to zlepsilo aspon tak, ze po prvych povedzme 10 zasunutiach pocitujem aj pozitok a bolest ustupuje do pozadia. Partner musi byt velmi opatrny, keby ho dal dnu naraz, ach to ani nechcem vediet...

Mala som asi 5 sexualnych partnerov, iba jeden z nich s najtensim penisom mi nerobil problem (Ostatni mali cca priemerne velkosti). Gynekologovia tvrdia, ze vsetko je v najlepsom poriadku. Ja si svoj problem najpravdepodobnejsie diagnostikujem ako 'znizenie elasticity posvoveho vchodu'. Takisto pre istotu pripomeniem, ze nemam ziadnu infekciu - bola som viackrat vysetrena.

Ma niektora z vas podobny problem?

Dakujem za odpovede

KristIIIna

Tpch, Kiara a Alania,

zjavne citate len kazdy treti riadok v kazdom piatom prispevku. Bolest mavam zvycajne na zaciatku styku, a potom prevladne pozitok. Avsak ako kazdy zivy objekt, bola by som rada, keby bolo mozne pomer pozitok vs. bolest maximalizovat.

Kedze existuju lokalne anestetika na dasna (trhanie zubu), hrdlo (pri vysetrenie zaludka sondou), preco je vylucene, ze by mohol na zemeguli existovat pripravok vhodny pre moj problem? Zase, keby ste citali, ze vo vnutri vaginy bolest absolutne NEMAM, mohlo by vam docvaknut, ze tu je priestor pre pozitivne pocity.

Keby ste citali prispevky dalsich bab majucich podobny problem, zistili by ste: Jedna ma problem LEN s kondomom, keby sa bola na to hned vysrala, prichadza o vela pekneho vo svojom zivote, kedze bez kondomu ziadna bolest! Druha ma pravdepodobne utajeny herpes, ktory je potlacitelny, ked sa nasadia lieky.

Totizto, aj vstavat rano do roboty ma "boli" a predsa nezostanem kvasit doma, ved by mi drblo nie? Tiez moja matka ma chorobu klbov, "boli ju kracat" a predsa sa neuchylila k najjednoduchsiemu rieseniu, a to posadit sa na invalidny vozik. Nasla totiz lieky. Podobne moja babka, dala si klb vymenit a zije normalne.

V mojom uvodnom prispevku sa pytam na skusenosti ludi, ktori cosi podobne MAJU a NIE nemaju. Nepytam sa na radu tych dievcat, ktore mozno pre sex. nezaujem svojho partnera (alebo ktovieco ine) su neprajne, priam arogantne (mimochodom primitivne). Ozaj, ako male deti, pismenko po pismenku vam treba vysvetlit...

emanuelita

Ahojte tak vidím že sa tu stretávame viaceré z týchto tém od zápalov a výtokov čo vedie až do témy bolesti pri sexe..tiež mávam tento problém..síce teraz partnera nemám ale myslím si že to všetko spolu súvisí a je to jeden veľký kolotoč ktorý sa nedá len tak ľahko vyriešiť...bohužiaľ..no ja som raz skúšala aloe vera gel lubrigačný a poviem vám baby štípalo to jak sviňa :D

KristIIIna

Lubrikant samotny, ako som spominala, nepotrebujem. A tiez som si na stranke nevsimala, ze vyrobky sa nedaju kupit v obchode. Venovala som tomu zatial len par sekund, kedze som tam nevidela slovo sliznica, nezdalo sa mi to vhodne pre mna.

Skusim si od Ivky vypytat vzorku, ak to ucinkuje okamzite, tak po 1 pouziti by som si mala otestovat, ci mi to "pomaha".

jankaaaaaaaaa

a v obchodoch ci v lekarnach existuje velke mnozstvo lubrikantov , ktore su overene a su bez rizik nejakych zavaznych neziaducich ucinkov, co sa asi o produktoch predavanych medzi dilermi asi povedat neda

Ivka 1

KristIIIna neviem o ktorom si citala ale tento sa da pouzit aj vnutorne , sama som ho pouzivala ked som mala tazkosti .Dokonca sa moze aplikovat pomocou injekcnej striekacky az na krcok maternice ak je tam zapal alebo ranka. Neviem ak budes chciet napis mi na mail,kde si mozeme popisat, lebo niektore dievcata ma tu obvinuju,ze si tu robim reklamu ale ako inak Ti mozem poradit , ked nemozem napisat ani presny nazov produktu a ani poslat link?

darkdark

nooo s tou bolestou po - vacsinou ano. par hodin po styku vlastne vzdy. nie ze by ma to vyslovene bolelo samo od seba, ale asi tak ako pises - na dotyk (take ze sex 2x za den nehrozi). kedze sa v zaujme zachovania zdraveho vztahu a spokojnosti partnera sa snazim co najcastejsie, tak da sa to MAXIMALNE ze kazdy druhy den. ked hned na druhy tak to vzdy boli o to viacej - akoby sa mi to potrebovalo zregenerovat :)

ja som nad to elasticitou vobec nerozmyslala. trhlinku som si nevsimla, ale priznam sa ze som to ani nejako neskumala. niekedy - ja vzdy po utekam na wc sa vycikat kvoli moc. cestam - ma to tak stipe, akoby tam nejake drobne natrhnutie bolo. neviem, lebo mna to boli niekedy menej a niekedy viac - a keby to bolo cisto ze uzky vchod tak by to bolelo vzdy rovnako nie?
herpeticky virus by som aj ja mala uz tolko rokov, lebo to mam od uplneho zaciatku (na prve razy sa do mna ani nedostal). fuuuha ale si vytrpime bolesti kvoli nejakm chlapom!! keby len vedeli...

ten gel na dasna (:D) ti pomaha? a moj mail je darkmother@azet.sk, kludne mi tam napis a ja ti napisem mail co bezne pouzivam, len ho sem nechcem vycapit takto verejne.. este by ma niekto identifikoval a co potom :P dufam ze na to prideme ;)

KristIIIna

Ivka, podla toho, co citam o produkte, je urceny len na pokozku. Alebo vies aj o nejakom specialnom vhodnom na sliznicu? Posles link? (mozno si spravu precitam skor, ako ho admin zmaze ;))

Ivka 1

Dievčatá myslím,že by Vám mohlo pomôcť Aloe Vera gelly je to vlastne aloe krém v gelovej konzistencii. Pred pohlavným stykom zvlhčuje vchod do pošvy,eliminuje bolesti pri prenikaní pohl.údu do pošvy a ak dôjde k nepríjemným pocitom po pohl.styku, veľmi rýchlo dokáže zhojiť podráždenú alebo poranenú sliznicu pošvy.Môže sa aplikovať aj vnútorne pomocou injekčnej striekačky. Odporúča ho aj gynekológ,ktorý lieči pacientky pomocou naturálnej medicíny.