2 uzliny pod bradou

Príspevok v téme: 2 uzliny pod bradou
Memories

Ahojte,dlhsiu dobu mam dve uzliny presne pod bradou vedla seba,velkost asi 1,5cm. Prvýkrát som bol s tým u doktorky, robila mi výterz z hrdla a vyšlo,že všetko je Ok. Môže z výteru zistit,či sa nejedná náhodou o lymfón?Dala mi lieky,uzliny sa trochu zmenšili,no práve teraz po mesiaci znovu sú. Dve uzliny a objavilo sa vedľa nich mála,tretia hrčka,ale asi 2mm veľka,ktorá trochu bolela.Neviem,čo to môže byť a je mi trápne 1Ox chodiť za doktorkou. Je ten výter dobrý?Bojím sa,či to nieje lymfon,alebo toxoplazma,ale s mačkami som v kontakte stále,tak neviem.Dakujem.

fifiBB

pokial uzlinky nemenia tvar,nepuchnú a nie su výrazne bolestivé,prípadne štruktúra nie je chorobná /sono/ lekári nezasahujú...berú to ako vytvorenie uzliniek, ktorých je v krku vela, aj ja mám od 14 rokov uzlinky pod bradou, najprv sami vytvorila jedna, bolela, bola zdúrená, robili my sono v Lubochni, kde mi aj vyšetrovali štítnu žlazu, štruktúra hrčky bola normálna, tak to neriešili, potom sa mi vytvorila aj druhá, za 10 rokov som sa asi tri krát ráno zobudila s tým že ma bolia a su zväčšené, vždy mi to však prešlo a vrátili sa do mini stavu, tak 6mm,za posledných 5 rokov ma neboleli vobec, mám 30 r.