Čím "naplniť" život

Príspevok v téme: Čím "naplniť" život
Gabana

Chcem sa spýtať dievčat/žien, ktoré z rôznych dôvodov a píčin žijete samé, bez partnera a nemáte ani deti, dobrovoľne, či nedobrovoľne....Ako ste si "zariadili" život, aby ste aj najpriek tomu, že nemáte vlastnú rodinu, nemali pocit, že váš život nie je naplnený?
Viem, že sú ľudia, ktorým takýto stav vyhovuje, takí, ktorí nechcú rodinu,... ale myslím, že sú aj takí, ktorí by to radi zmenili, len sa im to nedarí. Zaujíma ma práve tento druhý typ.

Ja som začala som študovať externe VŠ, aj jazyk sa učím, snažím sa mať koníčky...ale to všetko mi príde málo a stále mám pocit, že "mrhám" životom a neviem sa nijako tohto pocitu zbaviť, nech si vymyslím čokoľvek.
To, prečo je môj stav taký, aký je a dôvody, prečo sa nedá zmeniť, by som tu rozoberať nechcela.

Ako ste na tom vy?

ABRhpositive

dieta je jediný zmysel života ženy, manie rodiny, teda manžela a dieta,všetko ostatné je len kompenzácia, žial.

Ak ešte študuješ na vysokej škole si ešte mladá a prostredníctvom svojich koníčkov možeš nájs ludí ktorý zmýšlajú podobne ako ty a to Vás može ztmelit.

Ale ak žena ostala sama bez dietata,tak sa može učit,pomáhat, starat sa o seba viac má na to dost času,KUP SI PSA možno počas prechádzky sa s niekym zoznámiš,možeš chodit plávat, lyžovat,stačí ak tvoje záujmy budeš zveladovat a v tom bud najlepšia ako vieš byt.

Moja sestra miluje svoje kvietky svoju zahradu.

Ja milujem svojich psov ,a svojho synovčeka.

AK Už NEMOžEš MAT DEITA či nájst si partnera z nejakých dovodov, ešte možeš byt skvelá teta ktorá miluje deti svojich surodencov.Mna bratove deti zbožnovali.a zbožnuju do teraz.NEUZATVARAJ SA DO SEBA TO JE NAJHORšIE.

jajka001_

ja ine riesenie nepoznam. môze si dieta adoptovat, ak nemoze mat vlastne.
ak by som tu moznost nemala, tak by som cestovala po svete - ak by som mala taku moznost. ale ci by ma to bavilo, ak by som bola sama, to neviem.

Eben

jajkaa, ale zakladateľka témy tu predsa napísala, že v jej prípade také riešenie nie je aktuálne. Preto prosila o radu ako ten život vyplniť inak, nie rodinou a dieťaťom.

jajka001_

Gabana, tiez som mala pocit ze mrham casom, az kym som nemala dieta. zrazu som skutocne pre niekoho bytostne dôležitá. môžem mu dať, čo mám, môžem ho naučiť, čo viem, a som za neho absolutne zodpovedná.
free life je fajn...ale staci mi ho ochutnat sem tam a s radostou sa vraciam k tomu mojmu pokladu, lebo to jedine mi dava zmysel. ani praca, ani partnerstvo, ani zabava mi taky pocit naplnenia nedali.

LC

Servus Gabana,

mám celkom podobný problém. Vrhla som sa na štúdium, snažím sa neustále zlepšovať vo svojom obore, popritom chodím do práce.
Našťastie mi neostáva veľa voľného času, na to aby som sa hlbšie zamýšľala nad svojím osobným životom. Ale vyskytnú sa chvíle, kedy by som úspech v práci vymenila za to, čo je pre iných v mojom veku prirodzené tak ako dýchanie.. Bohužiaľ, mám smolu.
Ľudia sa ma asi boja. Som jednoducho iná ako drvivá väčšina. Ináč vnímam svet, myslenie ľudí, seba..

Nebudem tu písať, aby si sa nad to povzniesla, to je podľa mňa hlúposť.
Jediné, čo Ti môžem poradiť, skús, keď Ti bude skutočne najhoršie, TOTÁLNE SA OD TOHO VŠETKÉHO ODOSOBNIŤ, AKOBY SA TO DIALO NIEKOMU INÉMU A TY HO POZORUJEŠ ZVONKU. Síce to funguje iba na chvíľu, ale vyskúšaj, za pokus nič nedáš..

Drž sa.

kafe

Čím naplniť život? Radosťou. Rob veci, ktoré ťa bavia, ktoré rozvíjajú niečo v čom si šikovná, rob to o čom si snívala ako malá.. ak nevieš čo ťa baví, tak hľadaj. A pri hľadaní počúvaj viac svoje srdce (vnútro) ako rozum.

cudackaa

ja som bola na tom tak isto a dala som sa na charitu a pomahanie bliznym. ak neratam do toho kolki z nich ma akurat iba oklamali (ale to sa stat moze hocikomu) tak som vobec nemala niaky dobry pocit. ked som robila s chorymi detmi tak som chytila silne depresie az mi odporucili s tym prestat alebo navstivit psychologa. v starobinci som sa nudila. robit pre niekoho stretnutia neviem lebo nie som organizacny typ. financne prispievam + čo ma osklbu v meste zobraci a rozne ,,organizacie,,.
odpoved ti na to nedam pretoze ju sama nemam. proste HLADAT HLADAT HLADAT. ja planujem odist do cudziny na blink.