Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)

Príspevok v téme: Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)
Tatiana85

Rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh,resp.problém... keďže mňa samotnú odrádzajú dlhé články, budem sa snažiť byť čo najstručnejšia :)
Pred rokom a pol som bola doma,nezamestnaná a po večeroch som sa nudila a vysedávala na internete. Písala si s ľuďmi,priateľmi...a vysedávala som tam pri dobrých debatách aj do tretej-štvrtej... niekedey šla moja mamina o pol šiestej do práce a ja som vtedy len zaspávala. Teda som mala celý biorytmus prevrátený a vstávala som vždy po 9 hodinách,to bola moja celoživotná potreba spánku. 9 hodín a vždy pekne nerušene. Až kým jedného dňa nezačali susedia prerábať byt, vŕtať a to okolo 8-ej...no keďže ja som šla o 5-tej do postele, zobudila som sa po troch hodinách a ďalej len problematicky zaspávala. To bol vlastne začiatok všetkého a odvtedy už susedia stokrát byt prerobili a ja už rok a pol!!!!!! trpím tým,že sa stále budím. PO 2-3 hodinách sa celú noc budím,už ani neviem aké to je sa vyspať. Samozrejme som z toho nervózna,podráždená,schudla som, doktor mi povedal,že som neurotická, iná doktorka že som "rozbitá" ale skúste niekto rok a pol nespať. Tak som vyskúšala všetky vyšetrenie a najnovšie- Magnetická rezonancia- mi zistila,že mám nejakú cystu 1,6mm krát 1,1mm v epifáze mozgu,ktorá vylučuje(produkuje?) melatonín a je teda priamo zodpovedná za spánok. Lenže nik nevie či je len na okraji alebo v celom priestore a či to vlastne môže byť ono, skúšali zistiť kde sa dajú robiť testy na melatonín,aby vedeli či ho nemám málo atd.. Lenže testy sa nikde na SVK ani v Česku nerobia a tým sa zrejme moja zdravotná karta zavrela so slovami- Je mi ľúto. Tú to noc som chcela byť "šikovná",tak som si dala pred spaním Melatonín (tabletka) s tým,že ak ho mám málo,budem ho užívať istú dobu a uvidím či to niečo urobí. Ani neviem ako opísať túto noc. Ako v delíriu..ak som sa nezobudila 20 krát,prisahám že ani raz. Mala som milion snov, o smrti,diablovi...no proste blboviny a medzi tými asi 10 !! snami som sa stále len zobúdzala,no strach. Tak sa teraz bojím si ho dať večer znovu. Ani neviem prečo sem píšem... zrejme mi nemá kto ako pomôcť... podotýkam,že všetky vtipné veci ako mliečko s medom, bylinkové čaje a iné hlúposti sú môjmu telu na smiech, rovnako ako silné tabletky od psychiatričky. Nič môjmu telu nezabráni spať dlhšie ako 4 hodiny...ale to už sú tie rekordné lepšie noci.
(teraz pozerám,že som stručná aj tak nebola:) ale nedalo sa..)

Mariola

Môj známy mal takto narušený rytmus , keď pracoval na nočných smenách . A iný zasa mal psychické problémy , no u oboch to časom prešlo .
Moja mamina sa starala o svoju mamu , a keď už bola zdravotne na tom zle , mama sa bála zaspať , ak by babka na ňu volala , aby ju počula ... Babi už nie je pol roka medzi nami a mamine sa problém nezlepšil , občasa si dáva aj lieky na spanie . No to určite nie je tvoj prípad , tak neviem , čo poradiť .

slnco

Isto, aj zaspím... ale o dve-tri hodiny zobudím. Neviem to ovplyvniť, nemám stres,na druhý deň ma nič náročné nečaká a budím sa,budím,budím. Naozaj si to racionálne neviem vysvetliť.

Mariola

Niekedy pomôže pred spaním čítať knihu (nie zrovna horor , niečo príjemné , oddychové ).Unavia sa oči a zaspíš , neskúšala si ?

slnco

V prvom rade chcem vám všetkých veľmi poďakovať za každý váš komentár a záujem. Maoam- všetko čo píšeš má samozrejme veľký zmysel,zrejme sa vyznáš..ale ja mám správnu životosprávu a celkovo si myslím,že takéto veci,ako napr.káva,televízor,mobil pri hlave alebo podobné veci, sú jednorázovky.... to nezapríčiní tak dlhotrvajúce poruchy spánku. Výsledky z krvi mám tiež dobré, aj obličky,štítnu žľazu a ja neviem čo som si ešte dala vyšetriť,skrátka všetko. Preto mi okrem racionálnych riešení napadlo iné...s tým prekliatím.. je to úvaha. Hľadám príčinu,riešenie, skúšam už aj "riť naopak" ako sa hovorí,lebo je to o držku... ozaj neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi. Ešte raz vám ďakujem všetkým. A tá slečna či pani čo sa ma pýtala na vek,či niesom v prechode..:) nie, mám 26. Iba ak by som bola nejaká unikátna rýchlovka :))

mmdd

Potrebujeś zharmonizovať energie.napr. masáźou s lávovými kameńmi. Liećia aj nespavosť. Baoba v B. Bystrici

eam

Nepíšeš koľko máš rokov? V prechode asi nebudeš?:). Ja som mávala tiež problémy so spánkom, keď som bola nezamestnaná. Bolo to tým, že som si ráno pospala dokedy som chcela. Keď som sa zamestnala a ráno skoro vstávala, tak bolo po probléme. Teraz som opäť doma a zaspávam jedine pri telke, nastavím časovač na 40 min. a tak zaspím a on sa mi vypne. Bez neho ťažko zaspávam. A skôr ako o 22-23 hod. to nie je a o 4 som už hore.Je to aj o psychike.

Maoam

ale vsak na tomto mechanizme a vdaka tymto vedomostiam o zranitelnej ludskej psychike funguju vsetky manipulacie, nabozenstva, sekty, atd....

Maoam

vsak ved sa nic nedeje, len ja som dost pragmaticky clovek a myslim, ze najprv sa treba pozriet na veci ako strava, kofein, cukor, rusive elementy (tv, mobilny telefon, vecerne spravy, filmy), neskora vecera a tym padom zatazeny traviaci system, nedostatok mineralov a vitaminov ktore vedia sposobit velmi velke psychicke a neurologicke problemy ale ludia o tom nevedia a radsej si daju antidepresivum hoci maju napr. tetaniu a nedostatok dolezitych latok a zivin v tele, ktore treba vyrovnat...

a co sa prekliati tyka, ludia maju niektori labilnu psychiku a staci ze v to uveria a dokazu si sami vyrobit take strachy, hrozy a bloky, ze to vylozia ako prekliatie hoci ide len o ich vlastne sugescie preto s tymto opatrne

Eben

Maoam, tú knihu napísal popredný slovenský lekár - psychiater, liečiteľ a uznávaná kapacita v celej Európe. Ja sa v týchto veciach vôbec nevyznám a preto mám pred nimi rešpekt. Osobne by som nič také neskúšal. Nemôžem síce povedať, že tomu verím, skôr že neviem, a preto som opatrný.