operovat alebo nie

Príspevok v téme: operovat alebo nie
operacia

Ahoj, mam takyto problem. Na srdci mi nieco zistili, co sa da odstranit iba operativne, ale je pomerne velka sanca, ze tu operaciu neprezijem. A teraz neviem, ci sa mam nechat operoval alebo nie. Ked sa nedam tak sa mozem dozit este par rokov. A ak sa dam tak sa mozem dozit este vela rokov, ale mozem aj zomriet pri operaci. Co mam robit?

martin 72

betty12,btw,daj si spraviť napr. USG srdca v troch ambulanciách,a budeš sa diviť,ako je možné,že každému kardiológovi vyšlo niečo iné...
sú prípady(nebudem menovať),že niekto chodí pravidelne napr.k ambulantnému urológovi ktorý mu pravidelne predpisuje lieky na nezhubné zväčšenie prostaty,a v nemocnici mu zistia zhubné nádory v močovom mechúri staré viac ako jeden rok..
komu má poďakovať(v dobrom slova zmysle):
1.ambulantnému urológovi,ktorý na krv v moči povie "žilka praskla"
2.nemocničnému urológovi,ktorý ho viackrát operuje a snaží sa mu zachrániť život?

betty12

Martin72, len na okraj, zle odindikovaneho pacienta moze operovat aj najnajchirurg a nepomoze mu

Operacia, mas zhubny nador v srdci a vahas, ci sa dat operovat?
Doktor ze nezaujal ziadny postoj a neradil ti nic? Netaras nahodou dve na tri ?

martin 72

doplním..
keby som bol minister,upravil by som podmienky na otvorenie ambulancie:
namiesto
zloženia minimálne 6639eur v banke,
prax vo veľkej klinike minimálne 15rokov

martin 72

Ciao,ivana45,máš pravdu,chodím tu veľmi málo,aj to pod inými nick-mi,a na ministra som už starý...
Čo sa týka "ambulantných kardiológov",sú to buď konatelia s.r.o.,tí chudobnejší aj zamestnanci eseročiek.Závislí sú na fakturácii od poisťovní,v ktorých sú poistení ich registrovaní poistenci.Ich odbornosť,liekoterapia,svedomie,snaha pomôcť je rôzna.
Na veľkých klinikách je vybavenie,prax lekárov,špecializácia v danej problematike na vyššej úrovni,ako v okresných nemocniciach.
Pokiaľ bude pýtajúci sa chodiť po ambulanciách a alternatívnych liečiteľoch môže choroba postúpiť do oveľa komplikovanejšieho štádia.
Zle odoperovanému klientovi "ambulantný kardiológ" už moc nepomôže...

ivana45

martin72, cau, ty si moj oblubeny tienovy minster zdravotnictva spred cca roka? chybal si mi

S tymi kardiologmi si ma pobavil, to je fakt. Co myslis, kto sa stara o odoperovanych pacientov ? no, nechajme to

samozrejme - vypocut si nazor kardiochirurga je dobry postup

operacia, myslis, ze ked odbornik nevie (a nie preto, ze je tupec, ale preto lebo SA nevie), co je v TVOJOM pripade najlepsi postup, ze tu ti niekto poradi ?
Aspon presne opis tie nalezy, pismenko po pismenku.

Poloz svojmu lekarovi otazku: Ako by ste sa v mojom pripade rozhodli vy ?

martin 72

Kardiológov si moc nevšímaj,to sú teoretici,čo niečo vyčítali z odb.časopisov,ale nevedia v ktorej ruke sa drží skalpel..
ja by som si vyhľadal kardiochirurga,ktorý má s operáciami tohto typu praktické skúsenosti a referencie,nie nejakého čo drotuje hrudnú kosť po operácii..ak máš dosť peňazí,zavolaj p. Pirkovi do IKEMu,naše poisťovne by Ti u nich operáciu zrejme neuhradili..

eam

Mal si hneď napísať že to "niečo" je nádor.Ešte si mal upresniť či zhubný alebo nezhubný. Ale ak to rastie, tak to bude robiť problém. Je to tak vážne, že tu ti ozaj nik rozumne neporadí, iba jedno, čo som ti už písala: zober všetku dokumentáciu a utekaj za najlepším kardiológom do Bratislavy.

operacia

Povedal to, ze on mi radit nemoze, ze je to cele na mne. A ine alternativy nemam...

Diagnoza: Nador prerasteny az do srdecnej komery tepny, ktora smeruje do pluc ( alebo tak nejako to opisal ). A moznost napojenia na umele srdce nie je... Tak mi to povedal.

ivana45

operacia, muc ti to napisal: kardiologovia ! mnozne cislo.
Ked ti ide o zivot,navstiv trebars aj niekolko sukromnych kardiol. amblancii, zober dokumentaciu a poziadaj o ich nazor (skus klikat, cardioconsult, kardiosanus, hladaj aj dalsie).
A ked pises, ze ti lekar povedal, ze "s tym nema nic" - neverim ti. Co chces? Vysvelil ti alternativy. To sa ma za teba rozhodnut ?