Mama si nevie najst pracu

Príspevok v téme: Mama si nevie najst pracu
Kukipuki

Dobry den, chcela by som sa niekomu zdoverit s problemom, ktory je u nas doma uz velmi dlhu dobu. Ide o to, ze moja mama si nevie najst pracu uz 18 rokov, resp. odkedy bola na materskej. Vystudovanu ma strednu ekonomicku skolu s maturitou, ma zdravotnicky kurz, zdravotny preukaz, pracovala v cestovnej kancelarii ako predajca aj administrativna pracovnicka. No odvtedy to s nou ide dolu vodou.
Otec to poslednu dobu uz nezvlada s nervami, chce ju vyhodit z domu, pretoze zijeme len z jeho penazi, my so sestrou este studujeme, takze si pracu este nevieme najst. Snazim sa jej pomahat, hladam inzeraty, volam kade-tade, no vacsinou je to marne. Naozaj je v dnesnej dobe tak strasne tazke najst si zamestnanie? Skusali sme vela inzeratov, predavacka, upratovacka, telefonistka, pomocna sila v kuchyni, opatrovatelka, no dokonca uz aj pri upratovacke usporaduvaju vyberove konanie a samozrejme si vyberu mladsiu, sikovnejsiu zenu (mama ma 43), ale aj tak je to kopa roboty za smiesny plat.
Niekedy si myslim, ze je to uz marne, mama uz akokoeby ani nemala zaujem, ja si kupujem noviny a hladam na internetovych portaloch, akokeby som si hladala pracu sama pre seba....
Mate nejake rady, ako postupovat? Uz sa to doma neda vydrzat, otec je zasa taka povaha, ze lutuje dat kazdy jeden cent, vyjadril sa, ze akonahle dokoncime skolu, poletime z domu a on nas chovat nebude, a ze matka pojde pod most.... Neviem, co mam robit.
Za vsetky vase rady dakujem.

peppinnka

tvoj otec sa moze hanbit,ked sa takto sprava k vam-detom aj vasej mame. necitala som tuto temu celu, ale iba posledne prispevky.
predsa pises, ze vasa mama sa o vas stara, perie, zehli, vari, berie zo skoly...to je malo? vies kolko je roboty okolo domacnosti, ked ju chces robit na 100%?
berte to tak, ze vasA mama je zena v domacnosti. nechapem, preco je to u nas este stale tak tvrdo zakorenene, akoby to bola hanba, vina tej osoby! ved je to preboha tiez praca, ako kazda ina. napr. v zahranici je to bezna vec, dokonca pri vyplnani formularov, tlaciv na urade su kolonky ...zena v domacnosti....je to normalna praca, akurat za nu clovek nema zaplatene, skoda, lebo velakrat je ovela narocnejsia, ako bezna praca niekde v institucii.
tvoj otec je podla opisu posadnuty peniazmi, je lakomy, preto je chory aj z toho, ze zo strany matky nie je do domacnosti prineseny ziadny peniaz. je to zly clovek, ked si dovoli mat taketo blbe reci voci manzelke a vlastnym detom. chuda zena, ked jej stale vykrikuje aka je neschopna, ze pojde pod most...to co si dovoluje, ved ju psychicky tyra, si tovobec uvedomuje? mysli si, ze takymto postojom nieco dosiahne? je mi tej vasej matky velmi luto, chuda.

pozri-

...a len tak mimochodom-skus par krat mat nejake take poznamky doma-a uvidis ako dlho bude ticho tvoja zena-MA VELKE STASTIE-ZE TY SI INY AKO OTEC KUKIPUKI...

pozri-

tapp
dátum a čas príspevku
20.10.11 01:52
IP adresa
152.130

TAPP zena niekedy na take myslienky ani nepride-ked jej to chlap nepripomenie-vela zalezi aj na tom s akym clovekom ta zena zije...
vela zien zacina manzelstvo -zeny su sikovne,zdrave a plne zivota-pride manzelsky zivot starosti a casto krat ostane na vsetko sama a este aj take blbe poznamky pocuvat-nemyslis ze sa moze aj ona branit?
a ked on jej povie-ze skonci pod mostom-myslis ze ona nema pravo jemu povedat nic-len tisko trpiet a nechat sa tlacit k stene?kde sme?ved ona tiez nieco pre tu rodinu urcite urobila od zaciatku manzelstva-a kazdy ma ine podmienky-tak neodsudzujme bez toho aby sme poriadne poznali podrobnosti-ale dnesnej dobe je casty jav-ze jeden druhemu dava pocitovat-ked zaraba-ze on ma to slovo-a je to len dobou-lebo niekedy aj zena sla do prace a mohla zarobit-tak jej manzel nemohol nic vycitat-teraz bohuzial je taka doba-bud jeden pracuje naplno a druhy sa stara o rodinu a pod.alebo obidvaja pracuju naplno ale nemozu mat deti a tak podobne.

ta3

Muc, Odpovedajuca urcite myslela opatrovatelku a nie zdravotnu sestru

NS, 100% s Tebou suhlasim

inak ma tesi, ze pribuda prispevkov, ktore su na strane matky, pisatelia toho druheho tabora pravdepodobne nikdy nezazili ponizovanie a terorizovanie v rodine, ja ano, aj v rodine aj na vlastnej kozi, preto som jednoznacne na strane matky, ale pravdaze ci sme na jej alebo jeho strane, to situaciu nijak nevyriesi, riesenim by bol psycholog ako navrhuje Jajka, alebo ja by som urobila raznejsi rez, ja by som sa rozviedla, mama je este mlada, manzel sa uz nezmeni, deti su uz dostatocne velke, robit niekomu sluzku, kto si to vobec nevazi a najradsej by ma videl pod mostom, tak to teda nie, len neviem, ci mama ma este dost sil na takyto vazny krok

muc

zdravotnu sestru? v rakusku? hadam opatrovatelku, nie?
sestry uz aj u nas musia mat VS vzdelanie v odbore osetrovatelstvo, nie to este v rakusku. jej mama ma ekonomicku strednu.

odpovedajuca

Ahoj,

musim poznamenat, ze mi je velmi sympaticke to, ako pristupujes k problemu, kt by si predovsetkym mali vyriesit tvoji rodicia, svedci to o tom, ze si inteligentna a velmi rozumna.

Je tolko moznosti, co robit, napr. osetrovanie clena rodiny, resp. je mozne vziat si dieta z detskeho domova ako profesionalny rodic (a dostavat za to peniaze), je mozne odcestovat do rakuska a robit tam zdravotnu sestru (doba pobytu v rakusku je 3 tyzdne a potom je tyzden doma)

existuje vela zien, co takto cestuju do rakuska a osetruju tam starych ludi...

Obdivujem tvoj pristup, ze vsetko hladas pre svoju mamu (tie inzeraty a pod.), resp. ako sa kvoli tomu trapis....

ale v prvom rade musi chciet tvoja mama

netrap sa kvoli tomu, co by mali v prvom rade riesit tvoji rodicia, oni su predsa dospeli a zodpovedni.....

a myslim si, ze domacnost by kludne fungovala aj bez tvojej mamy....aj tvoj otec by si mal na to zvyknut a nie stale od nej vyzadovat "full service"....

jajka001_

budem sa opakovat, ale - tvoja mama je frustrovana, potrebuje psychicku podporu, ktoru jej ani ty ani tvoj otec nedokazete poskytnut, preto nech ide ku psychologicke, nech sa pozbiera, vykasle na domacnost - ma dve dospele dcery a nech si najde akukolvek pracu. je zbytocne rozoberat ci je na vine ona alebo on,kazdy ma svoj diel viny - ona ze sa necha utlacat, on ze to dopusti - ale muzi potrebuju vychovu....a tvoja mama sa onhho stara ako o male decko, aj o vas.
potrebuje pomoc zvonka, od niekoho nezaiteresovaneho a tym je prave psycholog. tak jej najdi dobrého.

Lulu2011

geeky - uplne suhlasim a potom su zeny zdeptane, ze iba makaju v praci, potom doma okolo muza a deti a su ticho, hlavna vec, ze doma je klud, ale tak je so vsetkym na SR, preto to aj tak tu vyzera, ako vyzera

geekygirl7

tapp: To nie je podla NŠ, to je súčasná právna úprava. Asi by si ludia mali zistiť, čo manželstvo skutočne obnáša predtým ako ho uzavrú, aby potom neboli prekvapení.
K tomu, že aj zamestnané ženy toto všetko v domácnosti robia: No to už je problém slovenských žien, že dobrovoľne robia na 2 smeny a potom to nikto neoceňuje. Kde je napísané, že žena musí makať ako otrok (aj v prácia a okolo domácnosti)?