ako utajit psychicky problem

Príspevok v téme: ako utajit psychicky problem
deninkaa

mam problem psychicky, uzkost, strach, fobiu alebo ako to nazvat..davnejsie to bolo aj horsie ale naucila som sa to zvladat a hlavne moj expriatel o tom vedel a rodina cize ked som niekam sla tak ten strach taky nebol, iba v spolocnosti ludi ktori o tom nevedeli a poznate to, cim viac sa bojite ze vas prepadne uzkost tym, si ju akurat tak privolate...a ide o to ze mam teraz na obzore niekoho s kym by som strasne chcela niekam ist ale nemozem, neviem co mu mam povedat..ak by som aj sla bojim sa ze dostanem uzkost a vtedy potrebujem utiect niekam a strasne sa bojim strapnenia, nechcem mu to povedat aby si hned o mne myslel ze som "vadna" proste je to taky hnusny pocit, ze niekam strasne chcete ist ale nemozte, teda mozte ale bojite sa ze co bude ..proste strach zo strachu..ako to zvladnut??

ta3

Dedinka
ano, mala by si metody autosugescie najst aj na internete (v knihkupectvach je o tom vela literatury tiez), zelam Ti, aby si sa s tymto neprijemnym problemom co najskor vysporiadala, aby si mohla zit plnohodnotny radostny zivot

abrhplus

ako utajoit, je to tažké proste inkomu nezdoveruj,ja som sa nikdy a ani som nemala potrebu sa verejne zdoiverovat so svojim živototm a trápeniami.nikdy nikto nič o mne nevedel netušil

deninkaa

ta3 a ako sa trenuje autosugescia? skusim nieco pohladat o tom na nete? jedina skusenost co mam je onlinepsycholog a ten mi tvrdil vraj na takyto problem staci aj psycholog aj mi dal urcite "domace ulohy" mala som si viest akoby dennik kedy sa mi tie problemy vyskytuju, ako casto atd a ucil ma postupne celit stresovym situaciam a tak..no po par "konverzaciach" som to nechala tak lebo sa mi to zdalo dost komplikovane riesit cez internet, aj ked na druhej strane som bola aspon v anonymite a necitila som sa tak trapne...viem ze su aj horsie strachy a fobie ale premna je prave tato...a rozmyslam ze to stretnutie radsej zrusim a vyhnem sa tak strapneniu zbytocnemu :/ ja viem ze potrebujem odbornika, sem som napisala len o neaku rychlu pomoc, radu :) kedze som mala ist uz zajtra..

ta3

Dedinkaa,
viem, nie je to najprijemnejsie casto behat na zachod, ale to ani zdaleka nie je najhorsia fobia alebo ako to nazvat, su naozaj ovela, ovela horsie a nebezpecnejsie, ja si myslim, ze by si to autotreningom, autosugesciou mohla prekonat aj sama, lebo ako aj sama hovoris, si to vlastnymi myslienkami privolavas, cize je to iba v Tvojom mysleni a ak dokazes v sebe tieto myslienky spracovat a vyhnat natrvao zo svojej mysle, mas vyhrate, v prvom rade by som sa netrapila tym, co si ludia o tom myslia, normalni to pochopia a ti primitivnejsi sa mozno podivia alebo aj pohrdlivo usmeju, ale tych je urcite pomenej a na ich mienke Ti nemoze predsa zalezat, zivot pojde predsa dalej presne tak ako predtym, vekom ludia dospeju do stadia, kde mienka inych je im ale totalne ukradnuta (to je uz davno aj moj pripad) a vtedy clovek sa citi nadherne slobodny, ale ja verim, ze sa to da docielit aj v skorsom veku, ked clovek na sebe pracuje, ked posilnuje svoje sebavedomie, skus, ak to ale nepojde, tak vyhladaj odbornu pomoc, hlavne sa netrap, vsetky problemy su riesitelne

zewa

Zacni klinickym psychologom. Porozpravate sa a poradi ti, co dalej.
Ved mozes povedat, ze si prechladnuta, a preto chodis stale na wc.

deninkaa

ta3 dakujem pekne, viem, mas pravdu v tom ze ked o tom niekto vie je to omnoho lepsie, preto som sa vzdy dobre citila pri priatelovi alebo rodine, pri niekom kto to vedel, lenze zrazu mam ist s niekym inym, novym a to uz take lahke nieje...ja si niekedy psychikou privolam ten pocit ze potrebujem ist na wc a pritom v skutocnosti nepotrebujem rozumies a z toho mam vzdy strach ze co si ludia pomyslia ked musim tak casto..to je aj dovodom ze rozmyslam nad tym co si ludia povedia, ked inemu staci ist 2x za den a neriesi to a ja kazdu hodinu, dve... dakujem za radu, ale mne je trapne to tu aj pisat aj ked viem ze som v anonymite a svojmu chalanovi som to povedala po 3rokoch ledva, takze niekomu novemu to nepoviem len tak..aj ked by to mozno pochopil ale je mi to trapne
inak kto mate skusenosti, je dobre ist najprv za psychologom, alebo mozem ist rovno k psychiatrovi? alebo hladat inu alternativu ako tu uz bolo spominane - hypnozu a pod? nemyslim si ale ze mi len psycholog pomoze, myslim ze to bude chcet asi naozaj nieco viac

ta3

Dedinkaa,
Zewa Ti dala navod ako ciastocne zmiernit Tvoj problem ked napisala: “Vsetkym hovorim pravdu a zivot tak mam ovela jednoduchsi.” Nerobi dobrotu, ked problem ukryvas, ked navonok chces posobit ina, nez v skutocnosti si, tam je potom vnutorne pnutie, ktore Tvoj problem este viac zhorsuje. Ked prizname farbu, automaticky sa nam ulavi a problem akoby sa scvrkol napolovicu. Ja na Tvojom mieste by som dotycnemu kludne otvorene povedala nieco v tomto zmysle: Vies, velmi rada by som s Tebou tam isla, ale obcas mavam taky problem, ze castejsie ako zvycajne musim ist na zachod. Ak je normalny, pochopi Ta a pravdepodobne Ta bude presviedcat, ze to nic, ze to sa zvladne. Ja Ti poviem nieco z vlastnej skusenosti, ked som zacinala verejne vystupovat na sluzobnych cestach mala som nesmiernu tremu, az raz som sa posluchacom hned na zaciatku priznala, ze mam tremu, aby mi prepacili a div sa svete, trema razom zo mna spadla. Nikto nie je dokonaly, vsetci mame svoje muchy a musky, nie je dobre, ak sa robime lepsimi ako v skutocnosti sme, tam je potom permanentny starch, ze budeme odhaleni, ze nam na to pridu, co celu situaciu zbytocne este viac zhorsuje. Vies v com spociva velkost cloveka?, no prave v tom, ze sa nehanbi priznat svoje slabosti.

deninkaa

blablabla...velmi by ma zaujimalo presnejsie info, co ta trapilo a ako ti hypnoza pomohla, v com sa to zmenilo..dakujem
a ano, som si vedoma toho ze sa niekedy len lutujem a nic preto nespravim, len ja sa niekedy prave koli tomu "problemu" tam bojim ist, je to horsie ked mam stres, cize aj ked mam ist k doktorovi..skusala som online psychologa, riesili sme to normalne ako keby sme boli zoci voci, len to bolo cez internet a vtedy som natom bola omnoho horsie, zlepsilo sa to a odvtedy je to asi tak narovnako..

odpovedam

deninka, nic v zlom, ale naco si pytas radu, ked vsade vidis len problemy a nicnechces skusit? Toto na ludoch fakt neznasam. Ked mas problem, tak ho ries a nezakryvaj. Chod za psychologom alebo psychiatrom, oni uz vedia, co robit. Ak neveris, ze ti lieky nepomozu, tak mozes skusit inu terapiu. MOznosti je viac len treba chciet a snazit sa, nielen sa lutovat...