našla som v jeho skrinke ihly

Príspevok v téme: našla som v jeho skrinke ihly
maťulkáááááá

ahojte,chcem vás poprosiť o názor čo robiť dalej lebo som v ... .žijem s priatelom asi rok už,po pol roku sa začal spravať divne : večer išiel von prišiel ráno o piatej (výhovorky že bol som v práci si robiť robotu to mu nežerem)alebo prišiel o 1-2 v noci no do rána nespal neľahol si kumne, zavrel sa do izby a čumel do notebooku pričom internet nemáme takže nevem, ráno ked idem za ním oči má jak veverica pod chvostom, jest mu nechutí,výbuchy nervov - hádky, niekedy je rozlietaný a musí niečo robiť,ide ma z toho už poraziť, máme aj finančné tazkosti a to pracujeme obaja - nezistila som že by peniaze niekam odnášal, včera som hladala fakturu za elektriku a nasla som sáčok od ihli aj striekačky - ta fasa ne?? tak som išla do jeho izby a tam som našla už ihli a striekačky, lyžičky, zapalovač aj nové aj použité - povedzte mi čo ten chlapec berie?? pervitín alebo čo za humus??? a ako to funguje čo robí s lyžičkami???a čo mam teraz vlastne robiť??? ako to riešiť dalej??? mám ho opustiť??? ked možno naše spoločné bývanie ho k tomu dohnalo alebo čo si mám o tom myslieť??? neviem či mu mám pomoct alebo sa na neho vysrať koli tým klamstvám a zatajovaniu, a čo jeho rodičia mali by o tom vedieť?? oni su užasní...poradte mi prosím lebo sa asi zbláznim .

ivanečenka

sestrin muž bol feťák... na lyžičke zohrievajú prášok heroín s vodou nad zapaľovačom a potom do žily, ešte pozri, či tam niekde nemá kyselinu citrónovú.. teraz už nie som, našťastie, v obraze a radia Ti dobre, utekaj, pokiaľ je čas... život s feťákom je hrozný

maťulkáááááá

maoam vďaka za názor
zrejme to bude presne tak ako vravíš lebo pri poslednej hádke ma fakt nechcel pustit nikam, a chcem sa opýtať na tie lyžičky zapalovač, škrtidlo som nenašla čo robí s tým pervitínom to je prášok??? v akej forme sa da použiť inekčne lyžičkou alebo ako???

Maoam

TY mu nemas ako pomoct, on patri do ruk odbornikom a prvy predpoklad je, ze si prizna ze je zavisly na drogach a ma problem a musi chciet sa z toho navzdy dostat on sam, to znamena ist na odvykacku a nasledne terapie, to trva ROKY

jedine co pre neho mozes urobit je ho s tym konfrontovat a povedat mu, ze musi vyhladat pomoc

ale moze sa to vsetko obratit proti tebe, moze ti ublizit, ak ma sklony k agresii a nervactvu, tak na teba moze vyletiet, staci ze si pobalis veci a nebude chciet ta pustit z bytu alebo ti moze ublizit aj fyzicky, udriet ta alebo tak...proste tito ludia su nevyspytatelni a nevies ako zareaguje vo vyhrotenej situacii, zvlast ked zisti ze vsetko vies

byt tebou tak odidem a so vsetkymi vecami, odfotim vsetky dokazy (pre druhych, lebo mozes cakat ze sa proti tebe obrati rodina, jeho pribuzni a budes za najhorsiu) - aby si nieco mala v rukach proste

nenic si zivot so zavislakom, to nech ti za to nestoji

maťulkáááááá

dakujem všetkým za názor, máte pravdu tiež rozmýšľam že sa zbalím a vypadnem ale tiež by som mu aj chcela pomocť len neviem či o to stojí, sestra mi vravela že jej priatel tiež niekedy bral pervitín a vylízal sa z toho vdaka alkoholu, lenže to by som už asi nezvládla mať ešte aj spiťáka doma,Leticia asi taký pol rok to už beží 1 do týždňa je taký niekedy 2 krát dakedy pokoj 2 týždne, neviem fakt už som raz od neho odišla koli tým jeho nervom a sa preriekol že ma absťák teraz som si istá že z čoho ale som sa vrátila že to prekonáme a bude lepsie ale nič sa nelepší - iba na chvílu

Bianca1236

Maoam ti radi dobre, utekaj. je to fetak, a ked si picha berie tvrde drogy. z tych sa bude hrabat von cely zivot. oznam to jeho rodine nech mu pomozu, jeho nekonfrontuj, mohol by dostat amok, nikdy nevies co vyvedie fetak ked mu siahnes na drogu. on by ta aj tak presviedcal ze to ma pod kontrolou, ze ma dovod preco s tym zacal, ze je to len docasne. ale to nie je nikdy. je mi to luto ze sa ti takto zosypal vztah, ale on uz nie je ten kym byval. a nikdy nebude :( drz sa, daj vediet ako si to poriesila

LETICIA

podla mna pouziva pervitin, preto aj to, ze nespi, prinajhorsom aj heroin, skrtidlo si nenasla? mala by si sa s nim porozpraat, narovinu mu to povedat ako sa zachova, mozno potrebuje aj pomoc, ale utekaj od neho, taky ti do tvojho zivota nic dobreho neda.

User_37597

no ved..ja by som ho vzala von aby som mala istotu ze nevybuchne na mna doma kde mi moze nejak vazne ublizit.takze vzala by som ho von a niekde v kute v nejakom bare by som mu o tom povedala co som nasla.a podla reakcie by som uz konala bud ze by som mu pomohla alebo by som si zbalila veci a isla do pinny.
ale je mi ta luto uprimne.nikdy som sa nezamyslela nad takouto situaciou ze by som sa v nej mohla ocitnut ja.je to strasne a prajem ti aby sa to vyriesilo cim skor a co najlepsie pre teba.

slnečnicaa

Nebolo by fer to povedat najprv jemu? Ked bude v kludnom stave, mozno potrebuje pomoc, potrebuje liecbu a ty sa nanho vybodnes a utekas prec. Utekaj az ked mu pomoci nebude