Mama neznasa mojho priatela...

Príspevok v téme: Mama neznasa mojho priatela...
ciara133

zdravim vas...mam taky problem, ktory ma dost trapi..mam 22 rokov a mama mi poslednu dobu dost strpcuje zivot..studujem na opacnom konci slovenska, priatel byva celkom blizko teraz a ked som bola doma tak som hovorila mame, ze som bola u nich na navsteve, spala som aj tam, ale to som ani radsej nehovorila..a uz na mna vyletela co ja tam chodim, ze sa mam ucit a pod. veci..vadi jej, ze aj on chodi za mnou uz pomaly...vadilo jej, ze musel teraz u mna prespat lebo nestihol spoj domov tak podla nej som ho mala asi nechat na ulici...chodime spolu skoro rok, bol aj u nas doma uz...k nemu bola mila, az potom mne hovori, co vsetko jej na nom vadi..pritom je to normalny chalan len podla nej nie je dost dobry, dost ukecany a neviem co este..nechcem byt k mame sprosta..ale jasne ze som povedala ze mi to vadi...a tak stale radsej klamem, ani nehovorim ze k nemu idem, lebo budu sceny...dost ma teraz financne podporuju kvoli skole ale mam pocit ze uz to zneuziva...co by ste robili na mojom mieste..vdaka

gadgetka_mat

Takýto problém riešim i ja. :( Ani moja mama a otec nenašli cestu k môjmu priateľovi. Som s priateľom rok a deväť mesiacov.
Keď je u nás, tak sa pred ním rodičia tvária milo. Ale inak ho ohovárajú. Hovorievajú, že "ešte nemáš frajera na to, aby si sa vydávala", "ešte nemáš frajera na to, aby si mala deti". Najhoršie je, že to rozprávajú aj pred tetami, strýkami, susedmi. Zarmucuje ma to. Ak niečo namietnem, tak sa mama urazí. Najčastejšie hovorí, že je to môj život a ja si ho pokazím a že ona s ním nebude v posteli spať.
On je inžinier, ale momentálne si hľadá prácu, robil na ministerstve, ale menili sa "stoličky". Chce pracovať a robí všetko preto, aby prácu našiel. Moji rodičia nemajú vš a pokladajú ho za lenivého lebo si nenašiel hneď iné zamestnanie.Keďže býva na byte a ani jeho otec nepracoval manuálne, smejú sa mu, že nevie chytiť kladivo, šróbovák a pod. Tvrdia, že sa nebude vedieť postarať o rodinu. Ja tento rok končím VŠ.
Nie som bláznivo zaľúbená, vidím jeho chyby a aj keď ma vytáčajú, tak ho akceptujem. Bez tých chýb by to nebol on. nakoniec ani ja nie som bez chýb

ta3

mama by mala poradit a povedat svoj nazor, ale uz by nemala rozhodovat o tom s kym chodis a pod, to je teoria, vieme ale ze prax je trochu ina, ja som tiez matka dospelych deti a tiez mi trvalo dost dlho, kym som si konecne uvedomila, ze su uz dospele a ze uz prikazy a zakazy si mozem strcit tak akurat za klobuk, aj tak si urobia vzdy posvojom a iba co je zbytocne napata atmosfera medzi nami, ja len chcem Ti povedat dva dovody preco mama nie je nadsena, ze sa s priatelom stretavas, kazda (normalna)mama chce pre svoje dieta len to najlepsie, Tvoja urcite nechce, aby si si nejakym sposobom skomplikovala zivot pokial neskoncis skolu, ono vzdy je tam urcita aj ked minimalna moznost otehotnenia napriklad a potom vyssie vzdelanie zeny moze byt problem, je to tiez moja aj mojej dcery skusenost, ja som sa prvykrat vydala za muza so vzdelanim o stupen nizsim a to bol tiez jeden z problemov, ktore sposobili skory krach nasho manzelstva, dovolim si tvrdit, ze nie vsetci muzi znesu vedla seba zenu kvalifikovanejsiu a vo vyssom postaveni, najma ak to predstavuje tiez u zeny vyzsi zarobok, moja dcera si nedala poradit a tiez je momentalne vo vztahu s muzom ovela nizsieho vzdelania a uz teraz badam u nej mierne roztrpcenie ze vlastne bude ho cely zivot ciastocne zivit

ta3

mama by mala poradit a povedat svoj nazor, ale uz by nemala rozhodovat o tom s kym chodis a pod, to je teoria, vieme ale ze prax je trochu ina, ja som tiez matka dospelych deti a tiez mi trvalo dost dlho, kym som si konecne uvedomila, ze su uz dospele a ze uz prikazy a zakazy si mozem strcit tak akurat za klobuk, aj tak si urobia vzdy posvojom a iba co je zbytocne napata atmosfera medzi nami, ja len chcem Ti povedat dva dovody preco mama nie je nadsena, ze sa s priatelom stretavas, kazda (normalna)mama chce pre svoje dieta len to najlepsie, Tvoja urcite nechce, aby si si nejakym sposobom skomplikovala zivot pokial neskoncis skolu, ono vzdy je tam urcita aj ked minimalna moznost otehotnenia napriklad a potom vyssie vzdelanie zeny moze byt problem, je to tiez moja aj mojej dcery skusenost, ja som sa prvykrat vydala za muza so vzdelanim o stupen nizsim a to bol tiez jeden z problemov, ktore sposobili skory krach nasho manzelstva, dovolim si tvrdit, ze nie vsetci muzi znesu vedla seba zenu kvalifikovanejsiu a vo vyssom postaveni, najma ak to predstavuje tiez u zeny vyzsi zarobok, moja dcera si nedala poradit a tiez je momentalne vo vztahu s muzom ovela nizsieho vzdelania a uz teraz badam u nej mierne roztrpcenie ze vlastne bude ho cely zivot ciastocne zivit

ciara133

agnes, nechcela som to takto napisat ja, kedze je to moja mama...viem ze ma ma strasne rada, dala by mi aj to posledne..ale strasne chce stale zasahovat do mojho zivota a vidim ako ju zoziera ze ma nema tak daleko pod kontrolou teraz..a je mi to fakt luto, asi sa nevie zmierit s tym ze som uz davno dospela

Agnes999

Sorry, ale toto neni normalne co robi tvoja mama. Spytaj sa jej narovinu, nech ti jasne povie, co jej na nom vadi. Ak je to len to, ze nema VS a ze bol na prvej navsteve tichsi tak ako sorry, ale normalna asi nebude ona. Fakt neviem co ti poradit, lebo to sa v tomto pripade ani neda.

ciara133

no niekedy som povedala aj pravdu a neskoncilo to najlepsie, ja chcem mat pokoj v rodine a zase chcem konat podla seba takze ma k tomu nuti takym stylom...chodim k nemu na vikendy, lebo byva blizko..od domova som cca 500 km, lenze mama narovinu mi povedala ze nechce aby som k nemu domov chodila, ale pred nim bola cista pretvarka...uz som jej slusne povedala nech ho neriesi ale neda si povedat..a ako som pisala som od rodicov este finance zavisla tak nemozem si dovolit byt k nim drza ako si niekedy situacia vyzaduje..dik ze si pridala svoju skusenost

odpovedam

ja som mala podobny problem. Neslo o to, ze by moja rodina mojho priatela nemala rada, ale prekazalo im, ked som u neho spala, ked sme boli dlho vonku a podobne. Otec ma potom chcel nasilu zamykat doma, nech nikam nejdem. A to som bola uz daaavno dvadsiatnicka.

Ale pvoiem ti, neklamala som. radsej nech rodicia vedia, kde som a s kym, kam ideme. Nevies, co sa moze stat a ake je niekedy dolezite vediet, kde ten druhy clovek je.

nechaj svoju mamu tak, nech sa s tym zmieri. Aj moji mali kopec reci, dudrali a vyhrazali sa mi, ale ked videli, ze si stojim za nazorom a priatelom, ostali napokon bezmocni. Klamom nedosiahnes nic, iba si tvoj priatel bude o tebe utvarat negativny obraz.

radsej sa k tomu postav ako zrely clovek a slusne mamke vysvetli, ze si rada vypocujes jej nazor, ale ze si zodpovedna sama za seba a priatela mas rada takeho, aky je. Neboj, ona si na to zvykne a casom sa upokoji, ked uvidi, ze neustupis a nenechas sa zastrasit. vela stastia.

ciara133

no snazim sa to trochu ignorovat, ale uz jej klamem aj ked som s nim..a uz aj priatel sa tomu cuduje ale nemozem mu to tiez povedat...no myslim si ze nie je pre nu dost dobry, ze si ku mne predstavovala niekoho ineho, lepsieho..nema vs, ja studujum asi aj preto...a ked bol u nas asi trikrat tak vela toho nenahovoril...ja som skor ukecana a on pri mne sa vie uvolnit aj pri svojich znamych je uplne super..ale pri nasich asi bol v krci troska alebo co..dokonca huckala aj sestru nech mi povie ze neni normalny a pod veci

nelinka22887

Bojí sa o teba, podľa mna to je len otazka casu, ak nie vazne sa s nou o tom porzpravaj a nech je konkretna lebo to nieje dobre ak nesedi tvojej mame