Strach z tehotenstva

Príspevok v téme: Strach z tehotenstva
blazon

Mam jeden dost vazny problem.Neuveritelne sa bojim tehotenstva,aj ked uzivam HA kvoli porucham hormonalneho cyklu a nemam priatela,ani pohlavny styk.Bola som vonku s kamaratom,ktory sa mi paci.Potom sme sa dlho rozpravali v aute a zacali sme sa bozkavat.Bozkavali sme sa asi polhodinu a isla som domov.Tu zacina moj problem,nahovaram si,ci som sa s nim nemilovala a neotehotnela som.Neviem co je realita a co si vymyslam.Dokazem samu seba presvedcit o fantazii,co si vymyslim.Viem,ze sme sa len bozkavali,ale kazdy den ma prepadnu myslienky,co ak nie.Co ak otehotniem,ako to vysvetlim,ked si to nepamatam,zeby som sa milovala?Dokonca mam az taky strach,ze som si kupila 4 tehotenske testy a chcem si ich vyskusat 25 dni,35 dni,50 dni a 60 dni od toho dna,ci nie som tehotna.Menstruaciu som dostala,tak ako vzdy,bez meskania,krvacala som cerstvou krvou.No ja sa tak bojim,ze dokonca rozmyslam,ze pojdem na gynekologicku prehliadku niekedy 10 tyzdnov od toho dna.Co mam robit?Hrozne sa trapim a kazdy den myslim len nato,snazim sa vybacit si kazdu sekundu z toho bozkavania v aute.Snazim sa nevymyslat si somariny,ze sme isli na zadne sedadla a milovali sa.Viem,ze nie.Ale potom sa sama seba pytam.Naozaj nie?Co ak ano?Je to strasne a neviem ako z toho von,zblaznim sa.Rozmyslam dokonca nad podviazanim vajecnikov alebo vybratim maternice.Neviem co mam robit.Pomozte mi.

blazon

Viem,ze nemam byt z coho tehotna,ale pre istotu si chcem byt ista.Chcem zacat normalne zit,liecit sa u psychologa.No chcem mat akusi viditelnu istotu,teda testy,menstruacia a UZV u gynekologicky.Myslim si,ze ked pojdem 11 tyzdnov od toho dna ku gynekologicke,tak uz budem ma 100% istotu,ci som alebo nie som tehotna.Viem,ze nie som,ja viem,ano viem to.Ale tie hlupe,hnusne myslienky neviem vyhnat z hlavy,aby ma nenutili uvazovat inak.

jankaaaaaaaaa

navyse ty si ani nemala ako otehotniet a aj tak si stale o tom presvedcena ze si tehotna. mozes si robit testy do konca roka kazdy den a aj tak to tvojej hlave nepomoze

jankaaaaaaaaa

tebe ani 100 testov a 10vysetreni u gynekologa neda istotu ze niesi tehotna.. aj tak si stale budes mysliet ze si tehotna a stale bdues potrebovat dalsie testy,d alsie vysetrenia ... tvoj problem mas v hlave a ten ti nevyhovori ani gynekolog ani tehotensky test, jedine psychiater

blazon

Chapem svoj primarny problem,no ja chcem najprv vyriesit tento aktualny,mat istotu,ze naozaj nie som tehotna.Potom budem pokojna a pojdem k psychologovi.

Maoam

skoda tych prachov za vsetky tie testy, to si radsej kup nieco pekne na seba za to, vazne teraz

je mi luto, ze si stale nepochopila svoj primarny problem

vela stastia

blazon

Ahojte,viem,ze ste mi vsetci radili ist k psychiatrovi.No ja chcem mat najprv istotu,ze nie som tehotna a az tak pojdem k psychiatrovi alebo psychologovi.Slubujem,ale najprv chcem vyriesit svoj prvy problem strach z tehotenstva.Od toho dna co som sa bozkavala s tym chalanom,preslo 16 dni.Mala som menstruaciu,ktora trvala dlhsie ako obvykle.Ja uz zase od nedele uzivam HA.Kupila som si domov 4 tehotenske testy a chcem si ich urobit 25 dni,43 dni, 50 dni a 60 dni od toho dna.A na 100% potvrdenie chcem ist po 3 menstruacii ku gynekologicke na UZV,aby som mala uplnu istotu,ze nie som tehotna.Ja sa teraz strasne kontrolujem,brucho,prsia,citam rozne fora ci moze zena krvacat cerstvou krvou ak je tehotna.Neuveritelne sa bojim,neviete si predstavit ako.Snazim sa realne si uvedomit,ze sme spolu nic nemali a len sme sa bozkavali.Nepamatam si,zeby sa ma dotkol pod nohavicami,ani ja jeho a uz vobec nie na milovanie.No moje myslienky su silnejsie ako zdravy rozum a vnucuju mi myslienky co ak sa to stalo,si si ista,ze nie?Zblaznim sa z toho.Nepiste mi prosim co je na tehotenstve zle a ze zeny chcu otehotniet.Ja nechcem,nechcem mat nikdy deti,nikdy v zivote a preto si chcem byt do 12 tyzdna 100% ista,ze nie som tehotna aby som v pripade,zeby som bola mohla ist na potrat.Neviem co mam robit,cele dni myslim len na to ci som alebo nie som tehotna.Teraz je zbytocne,aby som si robila test a bojim sa toho,ze zeny na forach pisu,ze su tehotne 10 tyzdnov a maju negativne tehotenske testy,to nechapem ako je mozne a este vacsi strach mam.Nemilovala som sa rok aj nieco odkedy som sa rozisla s priatelom.Teda by som asi urcite citila keby sa so mnou niekto miloval,nie?Nebolo by to,ze nic necitim,nic si nepamatam,vsak?Povedala som mamke,ze mam taketo myslienky a ona ze s tym mam prestat a vyhladat psychologa.No nepovedala som jej preco mam take myslienky,nepovedala som jej,ze som bola vecer s tym chalanom v aute a bozkavali sme sa.Ona toho chalana pozna a nechce aby sme sa stretavali,takze si myslim,zeby bola na mna velmi nahnevana.A ja som jej aj klamala vtedy ked som prisla po polnoci,ze som bola u kamosky,takze to by sa nahnevala velmi.No bojim sa strasne a nemam sa ani s kym porozpravat,ked na to myslim je mi do placu.Cim dlhsie od toho dna bude tym menej si budem pamatat kazdy detail kedy sa ma de dotkol,ako ma kde pobozkal,co povedal.Toho sa bojim,ze budem zabudat na to realne,vymyslat si tie svoje bludy a nakoniec sa presvedcim o tom,co nie je pravda.Som zufala.Ako sa mam upkojit a nemysliet na to?O 20 dni mam dostat druhu menstruaciu,dovtedy sa zblaznim.Ja nezijem,ja len prezivam.

sewie

si nerobte srandu...kazdy sve svojim sposobom blaznivy!dufam ze ked ti tu uz asi 100 ludi napisalo ze tehotna nie si-ze ta to aspon trochu ukludni-psychiatra sa neboj nikto ta nikam nasilim zatvarat nebude -tu nie sme v americkom filme, podla mna to ani na ziadnu liecebnu nie je-ale ja nie som psychiater na druhej strane...ja ked som bola mala tak som mala tiez akusi formu obsedantno kompulzivnej poruchy ci co-som bola posadnuta bacilmi a ze nakazim seba alebo niekoho okolo mna, drhla som si ruky aj 20 minut v kuse az som mala uplne bielu a zodretu kozu, az nakoniec mi proste mama povedala ze na par bacilov nikto neumrie:P alebo cosi take-vtedy som sa ukludnila a vykaslala na to:) mozno aj u teba to bude nakoniec uplne nejake jednoduche riesenie:) hlavne chod za tym psychiatrom-na co sa budes zbytocne trapit preboha!nechces predsa stravit zivot srachom alebo tym ze si z teba bude niekto robit srandu ako podaktori ludia na tomto fore...a inak ta paska je dobry frk:P odporucila by som par svojim kamoskam ked idu na disko:D

bella12

Podľa toho, čo si napísala nedošlo k pohlavnému styku, a teda máš nie 100 % ale 150%-nú istotu, že bude negatívny. Ak Ťa to však zbaví tej silnej úzkosti, urob to - avšak tým len posilníš obsesívno-kompulzívnu poruchu, ktorá Ťa bude trápiť aj naďalej. Neboj sa navštíviť psychiatra, nie si prípad na hospitalizáciu, týmto problémom trpí veľa ľudí a keby všetci mali ležať v nemocnici... Psychiater Ti dá papierik pre psychológa, u ktorého absolvuješ terapiu, ktorá pozostáva v rozhovoroch so psychológom. Uľaví sa Ti, získaš informácie o probléme ako aj pomoc pri jeho riešení.