Medicina a anglictina

vikkkis

jo a este k tej angline.
aj ked som ju teda zmakla, uz teraz rozmyslam nad nejakym bud kurzom zdokonalovacim alebo proste nieco kde sa zlepsim lebo nam ponukaju zahranicne prazdninove praxe ktore su velmi dobre a aj na tie sa robi poradovnik podla vysledkov z testu z AJ :) takze urcite sa ti to hodi :)

vikkkis

podla toho kam chces ist na medicinu. ja som v brne a tu mame povinnu AJ dva semestre ukoncene ustnou skuskou, pricom musis pred zapisanim predmetu zlozit taky test znalosti co vyzaduju aspon uroven B1 tusim(mozno B2 nepamatam si presne). maturita z AJ tomu odpoveda. ale boli aj taki co nematurovali a bud ten test nejako zmakli ze sa na to pripravovali- gramatiku hlavne alebo si rok chodili na nejaky kurz a zapisali si to potom. moznosti je dost.
samotna vyuka spocivala hlavne v slovnej zasobe a porozumeniu pisanemu textu na co prave potrebujes tu gramatiku a aj posluch, ale zase to moc nehrotili. aspon u nas.
ono skorej nejde o to ci je dolezita na skole, skor je dolezita po skole, dnes sa uz bez toho nezaobides. vo vyssich rocnikoch budete mat zrejme aj doporucovane clanky v anglictine. vela materialov je original anglicky a nie vsetko je prelozene. bazal potrebujes urcite.
takze snaz sa nejako do toho zahryznut, samotna medicina je jedno velke sebazaprenie. je to krasne to studovat ale velmi velmi tazke. a bude tu kopec veci ktore ti nesadnu a budes ich musiet zvladnut :)
ak sa chystas do brna tak sa poctivo uc aj fyziku je na prijimackach :)
na slovenskych LF myslim nie je. ale stretnes sa s nou pocas studia az az, tak aspon na hodinach pocuvaj ;)
vela stastia!