Bolesti v krizovej oblasti

Príspevok v téme: Bolesti v krizovej oblasti
ociatko

Prosim poradte mi, moj priatel, ktory ma 55 rokov ma hrozne bolesti v krizovej oblasti, pricom ho velmi boli aj lytko-hovori,ze ho to taha od krizov az do nohy.Bolesti ma uz tyzden a lieky mu na to nezaberaju.Nema niekto podobne skusenosti o aku chorobu by mohlo ist? Alebo aspon z akej oblasti napr. reuma, zapal sedacieho nervu, upchate cievy... dakujem

zlatica

Pred troma rokmi mi na ct zistili herniu disku Absolvovala som návštevu u neurologa.Naordinoval mi infuzie, za ktore som zaplatila 2200ks a ktore mi nezabrali. Potom ma poslal na elektroliečbu a rehabilitacie a znova nič. Potom som sa dostala ku jednemu doktorovi, ktory mi dal 5 krat po 20 minut akupunkturu abolo po bolestiach.Mimochodom eluška neznevažuj to čo nepoznaš. A ešte niečo, mojej kamaratke operovali planičku a 2 roky sedela na vozičku apomohla jej prave akupnktura.

mjaník

eluška-áno,rieši-doporučujem Ti,prečítaj si niečo o akupunktúre,zmeníš názor a budeš o kusok "ďalej"....

melinda

eluška..´ďakujem ja som sa už radila s kade kým mám veľa známostí aj v nemocnici každý radí niečo iné a už mám stoho v hlave zmätok.teraz idem o týždeň na infúzie uvidím ako zaberú.Problém je že som silná alergička t.j aj na nesteor.analgetiká čiže sa snažím byť bez liekov.Ešte si to nechám preležať v hlave ,kým som ok tak ani nerozmýšľam nad op,keď mi je zle nedbala by som byť okamžite pod skalpom.dakujem

eluška

A akože tie hernie odstránite pomocou tej akupunktúry? To sme tu rovno mohli radiť, aby si kúpili kosmodisk...Ak je tam raz nález, kt. svedčí o hernii, kt. tlačí na nerv. zväzok, tak tam to asi nepomôže. Ten tvoj údaj, že 97percent operácii je zbytočný hovorí o tom, že si tu najskôr robíš peknú reklamu na akupunktúru...Iste, že to nie je o ničom, má aj svoje veľké úspechy, ale nerieši to túto situáciu.

mjaník

myslím si,že obidva prípady by mali najskôr vyskúšať akupunktúru.Chlad ( a vietor,prievan) spôsobuje ťahy (krče) svalov do tej strany,ktorá je napadnutá a spôsobuje udané problémy,teda aj hernie./úlohou akupunktúry je odstrániť chlad( v akupunk.horíme blok),ktorý to spôsobuje.S operáciami sa moc neponáhlajte,lebo podľa lekárskej literatúry,je zo 100 indikovaných operácií, 97 zbytočných.Už po 1 až 3 sedeníach zisíte, či na tento stav stačí akupunktúra-otestujete sa a to zato stojí

eluška

Mjaník, pracovala som na neurochirurgii a bolesti, aké tu opísala ociatko sa mi skôr podobajú na herniu disku- t.z.platničku. Takže asi bude nutné navštíviť lekára, ísť na CT príp. MR, aby ľahšie určili dg. Podľa toho sa rozhodujú, či operácia ešte počká, alebo je nutné operovať čím skôr. Melinda, ísť na operáciu je vždy stres, ak máš pochybnosti, poraď sa ešte s nejakým iným dr, aby si nemala len jednostranný názor na svoju dg. Ak je to nutné, tak radšej choď, lebo sa ti bude len zhoršovať. Operácie platničiek sa teraz robia bežne, tvoria najväčšie percento operácii na nch odd. Tak neboj, dobre to dopadne.

melinda

Pekný večer,nie som lekárka ale mám tiež problémy s chrbticou a hlavne s krížmi už 10rokou mávam bolesti teraz som navštívila neurochirurga a ten ma poslal na CT a MR zistili že mám herniu disku,ako riešenie odporučil operáciu.No mám strach lebo mám 33rokov či je to ok???Pánovi odporúčam čím skôr navštíviť lekára. Veľa šťastia