Zapálené kútiky úst

Príspevok v téme: Zapálené kútiky úst
Michal_PU

Ahojte!
Zapálené a poranené kútiky úst sa mi objavujú už niekoľko rokov, no vždy mi to rýchlo a často aj samo prešlo. Na ošetrovanie používam Fungicidin Léčiva mastičku.

V posledných dňoch sa mi zas vrátili, žiaľ sú akosi moc odolné. Zdá sa mi, že mastička už viac menej nezaberá. Len keď ju natriem, tak mi to upokojí, ale po zotretí to zas páli a štípe.
Aktuálne mám obe strany úst zapálené, mám tam malé chrastičky a okolie je červené. Pravá strana je zapálená asi s 1cm priemerom okolo kútika úst, ľavá strana je trošku viac (v posledných dňoch sa to zväčšuje). Mám tam taký zapálený pásik asi 3cm dlhý a 1 - 2cm široký od kútika smerom dole - ako keď mlieko vyteká cez kútiky (len prirovnanie, mám to červené).

Mastička je asi v koncoch. Neporadí mi niekto iný liek? Pomôže mi užívanie vitamínu B a C (radu som našiel tu na fóre). Prípadne mám ísť k lekárke, keď je to v takom rozsahu?
Inak sú tieto kútiky prenosná choroba? Môže sa niekto iný "nakaziť" tak, že sa aj jemu vytvoria?

Ďakujem za každé rady a pomoc!

simka111

Na zapálené kutiky vraj pomáha maz z ucha, treba skusiť :)

Alebo dobra je pomáda Jelní loj, alebo kalciová masť či krem imunoglukán :) Naozaj treba skúsiť.