Pracovné pohovori a práca v štátnej správe

Príspevok v téme: Pracovné pohovori a práca v štátnej správe
nyky20

Nedá sa mi nepodeliť o včerajší pracovný pohovor. ( mám 20 maturovala som minulý rok v máji a bola som iba na absolventskej praxi pol roka , ktorá sa mi skončila v júni. )

Reagujem na inzeráty, ale odpovede sa nedočkám a aj ked náhodou áno, tak ten pohovor nestojí zanič.

Včera som išla do jednej firmy a po pozdrave nasledovala veta " Tak kde ste pracovali naposledy? " Po mojej odpovedi sa zatváril ako keby som mala nejakú smrtelnú chorobu, len za to, že som absolventka. A odpoved som dostala: " Neviete prečo sme Vás pozvali na pohovor? " pozrel sa na mna a očákaval odpoved.Asi čakal , že sa začnem ospravedlnovať , že ma nenapadlo že absolventa nechcú ... A dá sa povedať , že bolo po pohovore. To je až také ťažké si tie životopisy aspoň pozrieť??... chcem sa spýtať či má niekto podobné skúsenosti. Jednoducho či bol pozvaný na pohovor a potom ho nezobrali kôli niečomu čo má v životopise jasne napísané?

xy:)

vies co, je to individualne, v niektorych firmach si tvoje cvcko vytlacia, urobia poznamky, polepia kriklave papieriky a pripravia sa na teba. inde sa ti na cv ledva pozru a vidia ho prvykrat, ked sedis pri nich na pohovore a potom vyvaluju oci.

jankaaaaaaaaa

poznam to.. mna tiez tak raz pozvali na pohovor , zhanali BRIGADNIKOV.. som studentka VS.. jasne ze to mam aj v zivotopise.. ked som prisla na pohovor, kde som na neho cakala asi tak 30minut.. tak mi potom ten pan povedal, ze nepotrebuju studenta, lebo ten nema vela casu, oni potrebuju niekoho flexibilneho , kto moze vkuse pracovat 12tky.. takze smola.. ale tiez nerozumiem, naco ma volali na pohovor, ked videli, ze som studentka. a tiez nerozumiem akeho brigadnika tam chceli.. no skoda reci...