Obrovske sklamanie z kamatratky Ako to vyriesit

Príspevok v téme: Obrovske sklamanie z kamatratky Ako to vyriesit
ada78

Ach este som si nestihla ani precitat odpovede a tema je fuc , omylom som klikla kam som nemala, prepacte!!!!!!Tak vkladam este raz,dufam ze mozem....!!!
Ahojte ani neviem kde zacat ..Velmi sa trapim koli kamaratke, povedala mi dokonca ze som ako jej strsia sestra , vzdy som ju vypocula , v com som vedela poradit som poradila, islo to tak par rokov, - dokonca som jej hladala clanky o tehotenstve – ona bola mimo...., vzdy som vedela pochopit ako jej jej ked mala napr.problem s frajerom , mamou , svagrinou.....
No a tu zacina problem ked som po dlhej dobe prisla ja s niecim co ma trapi –nedari sa mi otehotniet , tak len strohe odpovede, ziadne pochopenie nic...., trvalo to asi tak 2 roky.... a zrazu mi dosla sprava ze je tehotna.
Splnilo sa jej to tusim zo dna na den! Bola som stastna a tesila som sa s nou este som jej napisala ze sa tesim ako budem piect pre malinke tortu....
No, ale to som netusila co ma caka .Boli to pre mna strasneeeee muky, ja tak strasne tuzim a neda sa-mam problemy a musim este cakat ......ale to tu nechcem riesit .....
.Pisala mi do podrobna ako cele tehotenstvo prebieha , ako citi pohyby , ako videla malinke na sone, pocula ako mu srdiecko bije, proste vsetko stale dookola mi pisala a nakoniec mi pred terminom poslala fotku v spodnom pradle nafotena s bruskom ....Ja som vzdy po kazdom maile plakala nevedela som sa udrzat ked som citala tie maily od nej a nechapala som ako moze byt taka , a vsetko mi tak detailen opisovat ake stastie ma ake je to nadherne ....Este som jej pisala ze ked ma muz vidi ako nariekam po kazdom maile ze mi uz doniesol kyticu ruzi .....Ona ludia vobec nemyslela na mna ako mi asi je ked kazdy mesiac jedno sklamanie za druhym ze ja nie som tehotna ...Vsetko vzdy vyslo tie jej spravy a maily zrovna ked som mala PMS byva mi priserne zle a na moje narodky mi nasi volali ze vsetko naj prave si sa pred 30rokni narodila v tuto hodinu a „crnk“ a v tom pozriem a v SMS fotka jej novonar.babatka. Strasne mi to bolo luto !!!!Ona ani raz za ten cas mi nenapisala nic povzbudive a nic o tom ze ako mi je ....pisala som jej , naznacovala , ze potrebujem aj ja podporu a pochopenie ale.....nic! Iba raz mi napisala ze musi mi to byt blbe citat ako sa jej rychlo podarilo otehotniet a ja stale nic .Je pravda ze som jej napisala ze ved ona za to nemoze .Neviem ci som to napisala dost zrozumitelne ale ja som sa tesila s nou ale necakala som ze to bude take tazke a ona vlastne cakala zase len odomna oporu ked cosi a ja som ju vobec nezaujimala pisala len o sebe aka je stastna a tak ...Ja by som to nedokazala , ked mala problem s frajerom ani som jej nepisala ze ideme na dovolenku, alebo ako nam je super s manzelom ......
Dokonca mi doma nadavaju za to ze patrim medzi „vyhynute druhy“, „nemozes zachranit cely svet naco to robis!“ Pre kazdeho som len butlava vrba a trapim sa pre cudzie problemy..... som uz raz taka asi si mozem sama za to!
A teraz co robi? Nechapem ! Napise mi k meninam ja sa podakujem spytam sa ako sa ma , ale odpoved ziadna ....Ja neviem co si mam o tom mysliet ....Mam jej vsetko napisat a spytat sa na rovinu? Ja mam taky pocit ze ona si mysli ze jej zavidim alebo co, ze jej neprajem a vyhyba sa mailom a SMS....Boze ako si toto moze o mne mysliet niekto , strasne ma to trapi , ja nie som taka, len som potrebovala oporu nic viac !!! Este by som sa necudovala kedby som kontakt prerusila ja , ale ona ? A za co ? Dakujem Vam za kazdy nazor !!!!!

3nttt

sebecka nia zavistliva podla mna nejsi.
ja by som ti radila prestat sa jej uplne ozyvat a nejakym sposobom kontaktovat. aspon uvidis ako sa zachova ona. ak sa ti zase ozve s tym ze aha co mam JA, aha co mam JA nove a JA JA JA tak by som uz ani nereagovala.
viem ze ta to trapi.ved ono vypustit nejakeho cloveka z zivota ktory je jeho sucastou nieje lahke. ale ak ty s toho kamaratstva nijako netazis tak to nema zmysel.

Maoam

oni sa zbadaju ked ta opät budu potrebovat ale tentokrat NEPOMOZES

tak ty budes ta zla, samozrejme

ale tak ak mozes, vtedy skus zareagovat na ten styl: ako ty mne, tak ja teraz tebe

proste nech sa im to vrati, oni az ked na vlastnej kozi pocitia - pochopia

ada78

Maoam
dakujem ze mi venujes svoj cas !!!!!, vsetko som si pozorne precitala , ja viem ze ludia si beru a dovoluju len kolko im ja sama dam a dovolim
Ja som take teliatko v tomto smere a potom sa stazujem a mozem si naozaj sama za vela veci...
Vies pokial som nemala svagrinu som nechapala ...ale ona bola jedna tiez z tych ktore radi rozkazuju a velia a povedala mi na moje namietanie na ktore som sa zmohla po dlhej dobe ....ze co to hovori "No a co, len tolko kolko mi dovolis TY si dovolujem do teba" a to vedela ze mi lezie na nervy a stve ma poriadne dlho a skusala skusala a rypala a rypala....No ja by som si pripadala ako svina ale ona zistujem ze je tiez len clovek.... Pre mna su takyto ludia bezcharakterni ale vidim ze asi to tak nie je , len potrebuju urcit hranicu a nemaju v sebe tu brzdu "pozor prekracujem hranicu" kazdy ju mame posunutu inak ...
A ano uz necakam ze sa budu ku mne spravat tak ako ja k nim ...

DAkujem Ti napisala si vela poucneho pre mna , budem sa snazit nezabunut na TVoje slova!!! Velmi si mi pomohla !!!!

Patri Ti moje obrovske DAKUJEM !!!!

Maoam

ada78: ja ti nic nevycitam, viem presne co mas na mysli, mas problem s tym vidiet veci take, ake naozaj su, lebo to aka si ti brani v tom priznat, ze je to take ZLE a nechces tomu uverit, nedokazes uverit tomu, ze niekto dokaze byt taky a toto ti robit, lebo ty by si nieco take nikdy nedokazala (podla seba sudis ju) ale ver tomu, ze ludi ako ty je velmi malo ale su, VSETCI maju taketo problemy, ono nikdy sa ich celkom nezbavis ale mozes ich lepsie zvladat

ty si dobrak, si emocionalna, si zrejme dost nesebecka a vzdy hladis na to aby sa aj druhi mali dobre, si zrejme taky napomocny typ, rada pomozes a rada podporis ked to niekto potrebuje

ludia ako ti su idealne 'obete' pre ludi ako tvoja kamaratka - ale ked sa na to pozries blizsie, TY sama si jej to umoznila, ona len vyuzila co si ponukala

bezhranicne, s dobrym velkym srdcom - prijmi svoju zodpovednost za to, co sa ti stalo v tom smere, ze ty sama si jej to umoznila (ona len vyuzila a vzala) ale keby si jej to nebola dala, tak nema co vziat...chapes?

takze TY musis zmenit svoje myslenie a spravanie, svoju podstatu ako taku velmi nezmenis, ale mozes sa VEDOME naucit nebyt taka spontanna a velkodusna ale sa viac krotit, viac preverovat, viac robit veci s rozumom a menej so srdcom, zvlast u takychto ludi

pomocka: drz sa FAKTOV, veci ber take ako sa skutocne deju a nie take, ako by si ich rada mala, ako by si ich tuzila mat

ty by si tuzila mat harmonicke silne priatelstvo a mat s nou vztah ze by ste jedna druhej davali narovnako, ty mne - ja tebe, ale s nou to nie je mozne (a s ludmi ako ona ani nikdy mozne nebude, kedze su vylucne zamerani na seba samych, pre druheho nieco spravia len vtedy ak maju z toho nejaky osoh - alebo v blizkej buducnosti budu mat - daco za daco)

prijmi toto ako realitu a fakt, ty nie si vinna za to, ona zodpoveda za svoje spravanie, nie ty za nu - chapem tvoje sklamanie

skus sa z toho poucit, to co si dala uz nevratis spät, maximalne z toho mozno budes mat 'dobru karmu' a mozno sa ti to raz vrati - v dobrom, vsak sa ti uz aj vracia, ludia ti tu v dobrom radia a davaju ti podporu

a chod dalej

vymaz si ju z e-mailov, z mobilu proste vymaz ju uplne

ada78

Maoam
mas pravdu , ale ja potrebujem asi 1000 dokazov o tom ze je niekto taky co mi nestoji za to sa s nim ani bavit...... to nie ako napr. teraz tu , soffa , jej stacil jeden komentar moj, vobec mi nedala sancu aby ma spoznala , a uz ma zakopala pod ciernu zem ,a to ostatne okolo nekomentujem ...., ....taka nechcem byt ....

Velmi TI dakujem pomohla si mi!!!Uz si budem davat pozor!! Presne ako pises situacia je taka aka je to realita a zariadim sa podla toho !!

To sebavedomie je debata asi na dlho...ale mas pravdu aj na nom treba este popracovat!!Len vela mam toho v povahe , nie som vodcovsky , sefovsky typ....vsetko vnimam citmi...
Som skor ako moj muzicek hovori zienka domaca aj ked vecne vymalovana a v opatkoch.....
MAm potrebu sa stale o niekoho starat,a navyse mne to robi radost...len si musim urcit tu hranicu odkial pokial !!!

Este raz TI velmi pekne dakujem aj vsetkym za VAse nazory!!!

ada78

soffa
co sa urazas ? Pozri sa na seba ako utocis!!!!!Ty neznesies kritiku moja zlata!!!!
Mne ked ona pise a posiela maily, SMS-ky, na to ma cas?Ona ju zlatko poslala ako prva ......
A este ma cas zmensovat a upravovat fotky pri PC ?
Co si mi Ty dievca zlate napisala co ma uroven a z coho si mozem zobrat ponaucenie?
V mojich ociach si iba rypak zakompexovany a nechapem co tu vlastne ja s tebou diskutujem , pis si co chces, citat to nebudem, lebo to fakt nestoji za nic ....ani reagovat

Maoam

ad: Kto ma to nauci??? AKo nemat vycitky a stale sa spytovanie samej seba ci urobim nieco dobre ci nie ???
ODPOVED:
1. NIKTO ta to nenauci, ak sa to nenaucis ty sama.
2. mas nizku sebadoveru a si neista
3. PRECO vyzyvas smskami niekoho, o kom vies aky je? CO si chces este potvrdit, vsak vies aky je stav. CO cakas?

dostan to konecne do svojej hlavy, ak ste len 'kamaratky' na dialku a nemusis sa s nou realne stretavat a byvate daleko od seba tak NA NU UZ KONECNE KASLI, ine by bolo keby to bola susedka oproti ze ju stale budes vidavat, ale takto?? nevidim problem

soffa

ada a Ty preco neviem prijat aj negativnu kritiku???ja sa viem vzit do pocitov inych o to strach nemaj,len si myslim ze to nie je voci tvojej kamoske fer,obvinovat ju tu na fore.ona fakt za to nemoze ze nemozes mat deti..to este neznamena ze je zli clovek.mozno nema na teba cas,kedze ma male dieta,to ti nenapadlo?nehnevaj sa na mna,ale asi si dost dotierava a ja by som ta nechcela za kamosku.sory.kazda minca ma 2 strany a chcela by som pocut nazor aj tvojej kamoskky.