casto mi je zima

Maoam

Lulu - preco len 19 stupnov? to je dobre v spalni, ale inak je to prilis malo

pohyb-pohyb-pohyb, Ginko, vela tekutin, nemate anemiu baby?
inak sa este oplati zlepsit cinnost pecene a obliciek, najmä teda pecene, oblicky s nou tiez suvisia

mozno mate malo kyslika a este pomaha odkyslit organizmus, sprievodny jav prekyslenia je aj slabe prekrvenie a zimomravost

takze vsetko spolu suvisi

vela pit - teplych veci, caj, vela horucich polievok a pomaha aj pravidelny termofor, SAUNA aspon 2x do tyzdna a vytrvalostne sporty

blondula

tento problem mavam aj ja.hlavne,ak nic nerobim.skus behat s vysavacom a uvidis,ako sa zahrejes,az ti teplo bude :DDD niekedy mam studene nohy a ruky aj v zime.bravala som GinkoPrim,ale zistila som,ze je lepsie sa viac hybat,alebo sa jednoducho teplejsie obliect :D ja spavam v ponozkach aj v lete :DD

jankaaaaaaaaa

ja mam taky problem este okrem toho, ze nemam rada ked nemam v izbe cerstvy vzduch. ale zase teplo a otvorene okno nejde velmi dokopy :D aj teraz tu sedim pri otvorenom okne :D a cakam kym sa tu fajne vyvetra

Lulu2011

Heatherka - ty mas aspon doma teplo, ale my nemame doma viac ako 19 stupnov, takze ja sa uz ani necudujem, ze je mi zima :)) ale muz sa neptrebuje tolko obliekat ako ja, ja musim mat plno svetrov na sebe a som nacapena na radiatore, dnes mi pomohlo az vlacenie asi 10 kil potravin z obchodu, az som si balkon musela otvorit, ale to zabera len na chvilku :D

jankaaaaaaaaa

Santos: u ziadneho lekara som s tymto problemom nikdy nebola..
a navyse ja som nikdy nebola proti alternativnej medicine, ale proti "zazracnym" liecitelom, ktorym nejde o liecenie a pomahanie ludom, ale len o ubohe zarabanie na chorych ludi. a to je velmi velky rozdiel

Santos

to musis mat porusenu termoregulaciu. a ako je to vobec u teba mozne, ved ty holdujes klasickej medicine, tak ti ti neomylni lekari mali uz davno pomoct a vyriesit to. to ale bude sranda, ked nakoniec sa ti zdravotne problemy este zhorsia, nabalia sa dalsie, co je samozrejme pri takomto priznaku celkom logicke - a ty budes musiet navstivit nejakeho liecitela!? to sa potom pokakam od smiechu, fakt. a este vacsia sranda to bude, ked ti potom ten liecitel pomoze. to sa po-series asi uz aj ty.

Heatherka

ja som tiez zimomrava. sedim pri krbe a je mi zima :D nikto to nechape, ale ja chapem :D vacisnou sa cele dni ucim a ked dlho sedim, je jasne, ze ked vonku je 5 stupnov, ja sice mam v izbe 27 ale je mi zima, lebo nemam vobec pohyb.
vtedy sadnem na stacionarny a kym mi nie je teplo bicyklujem sa. velmi pomaha aj zazvorovy caj.
vonku mi je tiez zima, tiez chodim naobliekana ako snehuliak. nepovedala by som, ze je to porucha niecoho, jednoducho su ludia, ktori su zimomravi :)

martinmlm

BJ
Skús týmto ludkom vysvetliť čo je vnútorná energia a pocítiš čo je neschopnosť, zúfalstvo a beznádej

BJ

Nespravne dychanie... vplyvom emocnych ran z minulosti sa zablokovalo dychanie. Staci spravne dychat a cloveku nieje zima, ani ked sa nehybe. Tak prezivaju jogini v Himalajach naozaj nizke teploty, a ani nemusia byt obleceni. Pri spravnom dychani je v pohode aj psychika, ziadna uzkost, ani stres...
Dalsie problemy, co to mozu sposobovat, je zly stav pecene, pecen je energeticky vyhrevnik tela.