Maturita z ANJ

bibba

jaj, a to ti asi uz teraz nepomoze, ked toto pre dvoma rokmi je uz dost "neaktualne", ale anglictinari na maturite mali napisat sloh (ti slabsi) tema : My favourite in Slovakia. Ja som mala, ze : Was life better in the past or worse than today? ... chcela som este jednu stranu, velmi rada celkovo pisem. pisem uvahy, hlavne BAAASNE... aj po aj, aj po inom jazyku, ale hlavne po slovenskom, proste clovek ked uz je v nejakej krajine uz sa mu po troch-dvoch-styroch rokoch zacne aj snivat v tom jazkyu... (vtom jazyku, ktorym hovori v krajine v ktorej zije a blabla. je to haluz. ja este sem tam mam take halusky, ze nieco mi vypadne po slovensky, ale inac fajn. ja som sa podla mna naucila slovensku gramatiku VELMI DOBRE uz po dvoch rokoch byvania na Slovensku, prizvuk mi zmizol mozno po troch rokoch... take bolo pre mna tazke hovorit štvrtok a podobne podla mna tazke slova, prvy rok na slovensku v skole som plietla dlzne, davala som ich na inu slabiku :)) ;D ale naucila som sa. a hlavne rodina zo Slovenska mi do zahranicia posielala balicky, slabikare, casopisy, videokazety, kazety do radia... ale predsa som sa naucila dobre az ked som sa prestahovala... ok, este k tej maturite: a mohla som pisat len na jednu stranu, ktora mi nestacila. a neviem zaco mi strhli 5 bodov :D nahodou ten sloh bol vynikajuci :DDDD

bibba

Fuha, som sice po maturite 2 roky. Temu na pisanie som dostala Média /ale za tym a pocas toho som mala este take "otazky/podotazky", ze konec :D vtedy sa este rozdelovalo na uroven B1 a B2 jak to bolo, dnes uz to neviem jak je.(tusim, ze nie je odlisna alebo ina uroven - ze vsetci maju rovnaku , takze lahke, ale ako pre koho, kamoska dnes um mna spi s depkou, lebo ju vyhodili z prace, kvoli nedostatocne dobrej AJ... ustna skuska z maturity je podla mna tych cca. 2O min jak vravis. tesz bol tusim hodinovy. neviem, nepamätam si, len viem, ze som to vsetko dobre spravila, lebo na komenskeho aj-psych, som mala odpustene robit prijimacky z aj. ale viete co... maturanti... fakt sa nebojte... neni to nic inac vlastne. no je to nieco, pokial je clovek taky precizny, ze xce mat mat. vysvedčko na same 1-2... ale velmi velki biflosi to nikdy nedoziahnu nejak extra daleko v zivote, moj nazor iba, sorry.... moc velki biflosi su ludia´, ktori su zavreti v izbe doma a nemaju co robit, lebo su bud outside-deri... alebo proste uplni samotari. alebo nebodaj taki co su strasne cielavedomi a citaju a listuju a studuju a neviem co, len aby si zivot spravili lepsim? nie. nefunguje to takto. to je z mojej strany vsetko. ;)

lochness

teraz sa vam to zda hrozne ale uvidite ze to nie je taka katastrofa... ak sa do toho pustite poriadne - nie len dudrat, ale chodit na doucovanie, opakovat si veci, ak nerozumiete hovorenemu slovu, to sa da naucit len jedinym sposobom - pocuvat a pocuvat... pozerajte serialy a filmy BEZ dabingu a iba s titulkami (najlepsie anglickymi ak sa chcete naucit aj pisanu formu toho co pocujete, inak to nema taky zmysel), a po case na to nabehnete...hlavne treba zacat cim skor a nenechavat to na mesiac pred maturou, naucit sa AJ dokaze KAZDY len niekomu to ide lahsie a niekomu to trva dlhsie

Jefitto

Ale nie je to vôbec tak maturita formalita, to mi môžete veriť. A to som chodil na omseročné gymnázium, kde by nás mali drtiť... hovno som vedel a dostal som 2 jak zo SJ, tak z AJ. Dokonca na fyzike jeden trtko nevedel ani charakterizovať el. prúd a vieš čo dostal? Trojku

3nttt

pozri ak nezmaturujes v maji tak zmaturujes v septembri :) no a? nestresuj :)

este ze ja som mala na vyber matiku lebo s anj by to bol masaker :DDD

omega3a6

Tak nám hovorili pekné štatistiky, že tam neprešla polovica triedy, tam tolký a tam zasa tolký. No najviac stresujem len kvôli angline lebo textu rozumiem ale slovu hovorenému nie.

Jefitto

Fakt nestresuj... maturitu spraví každý... to mi môžeš veriť. Lebo keď niekomu nedajú, tak potom sa kvôli nemu musia učitelia trepať koncom augusta do školy... a to nechcú (kto by si chcel skrátiť dovolenku, iba blbec).

Jefitto

Nie to vôbec nieje... ja som maturoval tohto roku, bol som v triede druhý najväčší blbec z ANJ a zmaturoval som bez seminarov a doučovaní a biflenia na dvojku ;) Opišeš obrazok 6 minut fuč. Porozpravaš o teme ďalších 6 minut a fuč a rozhovor s komisiou je primitivny. A vlastne celá matura je primitívna. Počkaj jak prídeš na výšku...

omega3a6

Akože teraz si pripravujem témy s jednoduchými a primitívnymi vetami ale či to bude dosť na tých tupých 20 minút to neviem, to musel nejaký kkt vymyslieť takto týrať ludí.