Zmena životného štýlu...

Príspevok v téme: Zmena životného štýlu...
george303

Mám 21 rokov , pijem ,hram automaty, a na vsetko kaslem robim iba tolko co musim a nic viac ... Vsetky peniaze co zarobim rozhadzem ... Dokedy to takto bude ? ja uz nechcem takto zit ... Poznate ludi ktory sa dokazali zmenit ? Pretoze ja osobne nie a bojim sa ze takto to bude uz stale a ze stym nedokazem seknut...

george303

jajka001_ raz ma to zabije a to ja viem , a v to aj dufam a mozno to sukutocnim raz sam ... Ano presne tak pijem aktivne od 15 rokov a uz mam takmer 22 ja nemam problem s ovladanim samim seba ja som slusny clovek aj ked som opity a mam pevnu volu v uplne vsetkom okrem alkohlu a mam aj slusne zazemie takze toho ze by som ostal na ulici sa nebojim ... s automatmi som uz takmer skoncil ale s alkoholom stale zijem dnes celkom slusna bilancia viem ze mam rano pracu tak dnes som to uz ukoncil ale aj tak mam v sebe nejakych 8 poldeci .... Ja neviem ludia to dokaze pochopit iba niekto kto preziva to iste , takeho cloveka ja potrebujem ....

jajka001_

uspesny alkoholik, to je taky, ktory sa uspesne prechlasta do hrobu.
pijes 7 rokov a mas 21? poznam jedneho uspesneho alkoholika. alkoholik bol uz v 18tich, v 23och byval po ubytovniach lebo doma ho uz nechceli, v 25 uz bol bez prace a bez domova, teraz ma 32, zije na ulici a v hlave to ma uplne vymetene. to je kariera uspesneho alkoholika.

george303

Neviem ... Zatial sa mi dari pijem 7 rokov, cez den zijem plnohodnotny zivot stretavam sa s ludmi pracujem-celkom slusna praca ktoru som si mimochodom tiez vybavil pri pohariku 3 krat tyzdenne chodim do fitka velmi slusne sa obliekam dokonca ani nefajcim len kazdy vecer pijem v nejakom podniku dokonca uz aj barmanka nadomnou kruti hlavou par kamosov co ma poznaju ma povazuju za alkoholika a ty ktori ma poznaju menej ma povazuju sa slusacika ktoreho by asi zlozili dva poldeci :D Su dni ked som vysmiaty a som zosebou spokojny ale potom pridu tie zle dni ked sa mi zda ze vsetko co robim nema zmysel a ze som strateni pripad a tak .. nabuduce dopisem uz teraz odchadzam zdomu z vedomim ze idem sa zresetovat ...

slnečnicaa

To je milé:-) Že úspešný alkoholik, ale vieš, úspech je subjektívny a ťažko vydretý, ľudia závidia úspešným ľudom, takže skús to ešte prehodnotiť

neznamy1

Ja poznam jedneho, co stratil takmer vsetko, ale dal sa dokopy, aspon teda zatial to tak vyzera. Mal okolo 15 ked zacali problemy, klasika skola, ucenie, rodicia, povinnosti, kamarati neboli no a potom zacal sa kazit, najskor pocitacove hry, nezaujem o okolie, unik do virtualnej reality, potom o par rokov neskor zacal hrat, celkom sa darilo, lenze potom prisliel ten pad, ktory sa uz tazsie znasal. Kamosi sa obratili chrbtom, a skola skoncila, cize nebola ani praca, ani kamosi, a potom aj v rodine to bolo vrele, blizko bodu varu, hlavne pre nezaujem. Ale potom sa to len zacalo kazit, nechcem pisat prilis vela, lebo to je asi jedno, no dostal sa az do stavu, ked mal "jeden par triciek, par jeansy, a jeden par botasiek" a po nejakom case si povedal, ze by to chcelo nieco robit, lebo takto to dalej ist nemoze. Tak si zobral manualnu pracu, vykladal 60 kiove vreca pricom on sam tolko vazil. Casom sa prepracoval do normalneho zivota a teraz sa mu dari, a dufa ze bude lepsie, kedze sa o to naozaj snazi. Toto vsetko netrvalo dlho. Cize vlastne potrebujes nejaku zmenu, mozno aby si si uvedomil ze ides velmi zlou cestou. Hlavne je, prestat sa lutovat. A zacat makat na sebe. Znie to velmi trivialne, no zostat tam kde si, s tym nic nevyhras..

Majesty

Zaujimavy pripad. Pockaj este par mesiacov, maximalne rokov (ak si odolny) a padnes na dno (nizsie to pojde uz len tazko) a potom sa postavis spat na nohy :)

george303

Uspešny alkoholik ... čo si myslite o tomto slovnom spojeni ? Kedže som sa rozhodol že piť prestať nemôžem ale budem aspon uspešny ...

jajka001_

spravne, treba zmenit zaujmy a zacat sa stretavat s ludmi ktori tiez maju ine zaujmy ako alkohol a hranie
spomen si ked si bol dieta, co si chcel robit a nemohol lebo si bol na to prilis maly alebo co ta bavilo robit vo volnom case?