Smejú sa Vám kvôli zdravému stravovaniu?

Príspevok v téme: Smejú sa Vám kvôli zdravému stravovaniu?
pimbim

Chcem sa spýtať, či aj niekomu z Vás sa okolie posmieva kvôli Vašej zdravej životospráve.. Ja už som z toho trošku vedľa, nedá sa stále si ich nevšímať. Niekedy keď doma nestíham raňajky a donesiem si do práce vločky a sójové mlieko alebo napr. celozrnný chlieb, kolegyňa sa len pozrie a povie "ja ťa ľutujem".. alebo dá nejaký iný primitívny komentár. Je to normálne? Pokazí mi to celý deň. Pritom ja to mám rada, robím to pre seba a vôbec nie nasilu, ja proste nechcem mať v päťdesiatke zanesený celý organizmus, cievy, črevá... Ale pre ostatných som ako mimozemšťan len preto, že neraňajkujem biele rožky so salámou a na obed si nedám rezeň s majonézovým šalátom. Niekedy už fakt neviem ako reagovať...

pre teba

bože dievča a čo máš zo života ???????

dobrá pečená kačica, klobásky, slaninka...mňáááám

raz zomrieš tak či tak a možno skôr ako tí čo sa zdravujú normálne

fotografka

Ale nehovorí z tých ľudí aj závisť, že oni takú pevnú vôľu nemajú? Ja sa síce nestravujem 100% zdravo, ale mám rada zdravé jedlá a snažím sa, aby ich bolo v mojom jedálničku viac. Tiež nemám rada, keď niekomu poviem, že nejem klobásy a hurky, tak mi povie, že aj to musím. A prečo? Mne to nechutí, mám právo jesť čo chcem. Alebo tiež, keď niekto povie, však si dosť chudá. Tiež mi to hovoria, keď poviem, že cvičím. A to nemôžem cvičiť, že som chudá? Nerobím to za trest. Chcem mať pevnejšie svaly, aby ma nebolel chrbát, a aby som nekysla za počítačom.

Tu nejde o diétu, ale životný štýl. Ja tiež obdivujem ľudí, ktorí sa dokážu fakt, že zdravo stravovať, pravidelne cvičiť a sú šťastní, plní energie. Mnohí by si mali brať príklad.

LXRa

lienkamt - nepodlozene tvrdenie. Nie som sice zastancom sojoveho mlieka, ale jeden pohar denne u vacsiny ludi problemy so stitnou zlazou nenarobi. Ak by jedla pravidelne este aj tofu, edamame a tempeh, tak to by uz problem byt mohol.

lienkamt

pimbim, sojove mlieko by som neodporucala. nie je zdrave. pohar sojoveho mlieka denne ti vyradi z funkcie stitnu zlazu.

simka111

Ja sa tiež snažim jesť zdravo, pre pleť aj preto aby so bola zdrava a v buducnosti si nič nemusela vyčitať. Jediným problémom je to, že ked niekomu poviem že jem zdravo alebo odmietnem niečo sladke, povie mi - chudneš?? ved nemáš z čoho.. nechápem prečo si niektorí ľudia myslia, že ked jem zdravo chcem tym pádom schudnuť.. ja som a asi aj budem chuda,, takže nejake obžerstvo to nevyrieši.. niekto asi nechápe, že či budem alebo nebudem jesť zdravo, budem chuda.. ja jem zdravo aby som bola zdrava... ja som tym človeka, ktorý chudne zo stresu a z toho že som stále v pohybe :)

BJ

Este zareagujem na prispevok uzivatela Strawberryca, lebo uviedol krasny priklad... podla mojho nazoru prave ten nespravny pristup.
Nesmies sa zasmiat tym sposobom, ze si ich predstavis za par rokov... to je prave ten negativny naboj... ty im vlastne nijak neprajes, aby sa zo svojho poklesleho stavu dostali. Ale tuzba kazdej duse je po poznani, takze to prirodzene vyvola ich negativnu reakciu.
Musis sa na tom zasmiat pozitivnym sposobom, to je taky, ze tym druhym prajes, zehnas. Aby sa zo svojho stavu co najskor dostali.
Predstavis si ich za par rokov, ako spolu chrumete tu zdravu zeleninu a smejete sa spolu, aki ste boli nevedomy... teda hlavne on. No nieje to vtipne? :-) Je... ale je to aj realne, prave ked si to predstavis v dobrom, ze tomu druhemu prajes, aby sa z toho nezdraveho sposobu zivota dostal, jeho dusa to vycitit, a zacne v sebe citit jeho skrytu tuzbu po poznani.
Kedze neciti ziadnu negativnu energiu, citi sa v tvojej pritomnosti dobre, a casom si sam popyta radu... to vtedy, ked v nom vyhraje tuzba po poznani.
Kluc je teda v stave vedomia, ktory pritom mas... nesmie byt negativny, ale pozitivny... a tu energiu musis vyzarovat na ostatnym. Ja to volam, zehnat im, nie odsudzovat ich.

Strawberryca

to je len závisť lebo druhí na to nemajú :) určite si nedaj pokaziť deň a len sa nad nimi pousmej a predstav si kolegyňu za pár rokov :)

BJ

Podla mna, problem bude niekde celkom inde. Su totiz ludia, ktori hyria zdravim a energiou a za svoje stravovanie sa nehanbia. Na takych ludi si neprajnici netrufnu, potichu sa hanbia a ostanu potichu. Vacsinou je to o tom, ze clovek to fakt robi rad, ale... neodsudzuje ostatnych. A v tom byva ta casta pricina.. podvedome nema rad svoju minulost, to, ze ostatni su taki aki su. Oni vlastne utocia na tu negativnu energiu.
Musis to zvladnut psychicky a to takym sposobom, ze sa na tom zasmejes...ale nie v zlom... akoze, "ach ty, ved ty zomres zaneseny"... to zase zacitia tu hradbu. Zasmejes sa uprimne, v dobrom. Divila by si sa, ako taky pristup zabera... casto sa aj ti najvacsi nezdravo-jedi zacnu zaujimat, pretoze sa pri takom cloveku necitia ohrozeni, ani ked pri nom jedia nezdravo.
Takze, moja rada znie... neriesit tych, co sa stravuju nezdravo, nechat ich to robit a vediet, ze je to v poriadku. Akonahle mas k tomu nejaky podvedomy negativny naboj, zacnu sa pri tebe citit zle, a utocit... chcu len dorovnat ten rozdiel v energiach, ktory to vyvolava... jeho to ponizi, a ty ostanes ta zdrava, ta super... cize si na vyssej urovni. Prirodzene zautocia, aby tu hladinu vyrovnali... oni sa po tvojom ponizeni citia lepsie, ze ti zobrali energiu, a ty sa citis horsie. Ide o prirodny zakon... tak ako sa dve telesa roznej teploty vyrovnaju v teplote, ked sa k sebe priblizia.