pre vsetkych mladych (kludne aj starych)

Príspevok v téme: pre vsetkych mladych (kludne aj starych)
skaufinin

mozeme mat este pesimistickejsiu buducnost? svetova ekonomika sa rozpada pred ocami, tisice tisicov moslimov denne prudia do europy a nasilne uplatnuju sariu a vsetky ich zakony na kazdeho bez rozdielu, s atomovkami a novymi zbranami to bude najkrvavejsia svetova vojna, cigani nas okradaju cez dane aj na uliciach, vsade je spina a neporiadok a nikto z kompetentnych sa o to nestara, totalna dekadencia umenia, kultura rzodrobena na kusy z ktorych vacsina nema v sebe NIC, komicke rebricky hodnot, skuste sa niekedy zapocuvat, ako sa matky rozpravaju s 3rocnymi detmi (to co si urobil?? si kompletny? *facka* a co ja s tym teraz?? ty si fakt idiot!!), bojim sa zacat o vojnovych a hladujucich krajinach... je to prilis zle nez aby sa to dalo komentovat. ma zmysel tu zit?

0mega

vies co je zaujimave?
teraz su zaplavy v thajsku a uzernicki svk zdieraci nahodili aj 300% nad cenu tych dskov do PC..

no a ja sa doma vyhrievam s viac diskami, ako maju ti magori na sklade.. lebo zasoby ;)

to nemoze byt nahoda.. bud som stastlivec, alebo sa sakra snazim.. aby som prezil :P no aj tak riskujem kazdy den ako totalny magor :D

0mega

strasna skoda, ze tuniak ma tak malo energie :D i ked ma aspon bielkoviny, no ale zas nemam tolko casu, aby som spravil statistiku, co a co a co v pripade toho a onoho a tamtoho :)
tych moznosti je nekonecno..

lenze mam problem, ze to uz nemam kde skladovat :D

0mega

no mne je jedno tych kalorii, avsak:
1. ked je nieco 10x lacnejsie tak sa mozem na 10x viac zazasobit :)
2. musim prijimat vela jedla aj pocas SHTF, pretoze musim zostat fit, aby som ochranil uzemie
3. obetoval som prilis vela tymto paranoidnym temam, aby som to vzdal :)

Avsak to neznamena, ze sa kazde rano budum s pocitom, ze so mzabarikadovany a ficim na konzervach. To znamena, ze si prisposobujem food manazment. Tj. aby som mal absolutne minimalne dost jedla na 1 mesiac, ak zavru obchody (padne euro). to je, minimalne 60000kCal.

Avsak samozrejme, nemozem sa spoliehat na vodovod a plynovod a elektrinu, cize kriticke zasoby ako je voda, jedlo ktore nie je potrebne tepelne upravovat ale aj tak dlho vydrzi su absolutna nutnost :)

Pre niekoho mozno extremne zbytocne a paranoidne atd.. No ale ja aspon kludne spim :D NIkdy by som si neodpustil, ze som sa nepripravil, ak som o moznosti pripravy vedel(!) To je ako keby idem na lyzovanie v plavkach.. V mojich ociach, obrovska hlupost (nehccem urazit 99% ludi), avsak snazim sa prezit, cerpajuc z historie. (a bolo toho vela).

Avsak tieto veci mi budu na dve veci, ak budem musiet opustit domov :)

LEN POTOM... pride ta zabavna cast :)

(ale ziadne strachy, mam nastroje na chytanie ryb, a mensej zveri, mam x-sposobov ako zalozit ohen, pristresok, dokonca mam aj pilu na drevo vo vacku ;) Cize.. myslim ze som pretty much .. pirpraveny :D

Ale este mi chyba asi tak 1 tona vybavenia..

lillia

nepanikuj :-). este stale, zatial, zijeme na pecenych kurcatach a stejkoch :-)))
a co budes robit? supat kukuricu :-D ?

0mega

no lenze kolko ludi sa do odporcov navazalo ;)

prave som prepocital a zatial ryza je najlacnejsie nudzove jedlo :)

0,000909091 eur za 1kCal :)
cize 1,81 eur na 1 den (2000kCal)

najdrahsie je kukurica a to cca 27e na den cili 0,013888889e/kcal

dokonca drahsie ako cokolada :D

sranda.. aspon mam co robit cez noc :)