Nezamestnaný do BA alebo ZA

Príspevok v téme: Nezamestnaný do BA alebo ZA
RUSET

Ahojte!
Hľadám si prácu tak ako veľa nezamestnaných ľudí na Slovensku. Uvažujem aj nad prácou v Bratislave, predsa len je tam viac pracovných možností.
Zaujímalo by ma, či je naozaj Bratislava taká drahá ako sa o nej hovorí?
Keď som si prepočítal rozdiel ponúkanej mzdy v automobilkách a iných veľkých výrobných spoločnostiach, kde je pre prisťahovalcov najjednoduchšie sa zamestnať, tak mi vyšiel rozdiel
"mzda - priemerná cena bývania" na cca 80 - 130€ v prospech Bratislavy.
Ako moc sa tento rozdiel zmenšuje, keď si porovnáme priemerné ceny potravín, oblečenia a iných životných potrieb?
Dodám, že nemám skúsenosti so životom v Bratislave, v Žiline som býval dva roky. Preto sa pýtam: AK v Bratislave zarobím o cca 130€ viac ako v Žiline, oplatí sa tam presťahovať?
Samozrejme neberme do úvahy to, že v Bratislave je oveľa jednoduchšie časom prestúpiť do lepšie platenej práce.

Váš názor?

jajka001

kradeze v autobusoch su uplne bezne. ja si uz aj vsimam zlodejov, je ich hned vidno, pre toho kto pozna to spravanie. a kabelku si drzim stale pri tele ako taky paranoik, ale treba.

jajka001

mojej mame ukradli penazenku v nakupnom centre a chceli aj v buse, len sme si to vsimli.
okradanie neratam, to je "normalne" riziko. hovorim o nebezpeci co sa tyka zivota

jankaaaaaaaaa

ja som z ke a nikdy mi nikto nic neukradol z vrecka v buse ci preplnenej elektricke, nikdy mi nic nezmizlo alebo tak...
az raz ma niekto prepadol v mojom bloku, normalne dnu za mnou vbehol nejaky chlapik .. :D chudak, tu celu kabelku co mi ukradol aj s vecami co boli v nej nemali prakticky asi ziadnu hodnotu pre neho :D ..
a to sa stalo len raz v zivote a to velmi velmi casto chodim sama po nociach domov z mesta ci do mesta, nocnymi spojmi.

jajka001_

mna raz prepadli
kamosa dvakrat
dalsieho kamosa tak ze to takmer nerozchodil
a vobec chodit v noci po ulici je nebezpecne, hlavne ak si mlada baba. a chalan tiez moze raz dva schytat. staci ze si na nechranenom mieste a okradnu ta. alebo aj horsie.
staci si sem tam precitat bratislavske noviny
hm ja som bola nejakym omylom na diske, tam to uplne nevinne schytal nejaky chalan od sbskara s iq hupacieho konika
hej aj moj muz raz bol s kamaratmi na nejakej bratislavskej akcii, tam sa s nimi chceli nejaki 20rocni sopliaci biť :)) len neodhadli svoje sily. idioti.
pribehov by bolo dost

jankaaaaaaaaa

0vecka: na luniku9 sa normalne bezni ludia nezdrziavaju a vlastne ho vobec ani nenavstevuju. a porovnavat bezne sidlisko ci mestsku cast mesta s lunikom 9 nieje vobec adekvatne ci objektivne

0vecka

ja poznam len dvoch typkov ktori dostali..

z toho jeden na otazku typka asi o hlavu vyssieho "xces ist von?" povedal ano.... a druhy ktory povedal nackovi vecer v meste ze je na prvy pohlad intelektualne na velmi "vysokej" urovni... a potom este poznam dvoch ktorych okradli po polnoci vo vrakuni... mne to nepride az take... proste ked sa niekto zdrzuje par rokov okolo polnoci v nebezpecnejsich castiach tak si myslim ze je uplne normalne ze sa moze nieco stat... tiez by som nesiel na LUNIK IX a to ani cez den...