Nezamestnaný do BA alebo ZA

Príspevok v téme: Nezamestnaný do BA alebo ZA
RUSET

Ahojte!
Hľadám si prácu tak ako veľa nezamestnaných ľudí na Slovensku. Uvažujem aj nad prácou v Bratislave, predsa len je tam viac pracovných možností.
Zaujímalo by ma, či je naozaj Bratislava taká drahá ako sa o nej hovorí?
Keď som si prepočítal rozdiel ponúkanej mzdy v automobilkách a iných veľkých výrobných spoločnostiach, kde je pre prisťahovalcov najjednoduchšie sa zamestnať, tak mi vyšiel rozdiel
"mzda - priemerná cena bývania" na cca 80 - 130€ v prospech Bratislavy.
Ako moc sa tento rozdiel zmenšuje, keď si porovnáme priemerné ceny potravín, oblečenia a iných životných potrieb?
Dodám, že nemám skúsenosti so životom v Bratislave, v Žiline som býval dva roky. Preto sa pýtam: AK v Bratislave zarobím o cca 130€ viac ako v Žiline, oplatí sa tam presťahovať?
Samozrejme neberme do úvahy to, že v Bratislave je oveľa jednoduchšie časom prestúpiť do lepšie platenej práce.

Váš názor?

xy:)

ako si zo za preco nejdes do ciech? ja by som do ba nesla, ani keby ma tahali kliestami za nechty. najprv si to presonduj, ci na takom mieste chces existovat.

beskyd

ak mas moznost robit v ZA, chod tam. je to prijemne a dostojne mesto pre zivot, zil som 5 rokov v MT a do ZA som casto chodil aj poznal odtial ludi. v blave mas ceny najmov porovnatelne s rakuskom, ale zarobky zlomkove. ceny handier drahsie ako v zapadnej europe, ceny za stravovacie sluzby vyssie ako v prahe a brne pri nizsich zarobkoch. mestska doprava v katastrofalnom stave, spinave a smradlave rozbite stroje plne pachnucich, casto postatych sociek. cele mesto plne sociek a kriminalnikov, grazlov, nackov, kadejakych hrubokrkych vagabundov, fetujucej mladeze ktorej nemal kto dat vychovu a preafektovanych umelych k*riev znudenych konzumom a absenciou hodnot. v blave sa okrem toho ako pristahovalec budes denne stretavat s nadrapenostou a primitivizmom domaceho obyvatelstva, ktore roky robilo lokajov rakusakom, potom za komunistov dostalo zadara byty v kralikarnach a teraz si svoj komplex kompenzuju vyvysovanim sa nad ludmi co sem pridu z donutenia za pracou z ekonomicky chudobnejsich regionov svk. ceny potravin v obchodoch su pokial viem porovnatelne v oboch mestach, ale mam zato, ze zit v spinavej, prepchanej, urbanisticky neestetickej, predrazenej a smradlavej blave je pod ludsku dostojnost a je to len vychodisko z absolutnej nudze na nevyhnutny najkratsi mozny cas.

RUSET

Matyo:
V tých podnikoch kde som bol na výberovom konaní je viac menej rovnaká robotnícka mzda - tabuľková. Sú samozrejme aj nejaké bonusy, rizikové príplatky a podobne, ale viem čo mi personalistky ponúkajú.

Matyo

keď budeš mať na stole konkrétne ponuky, tak potom sa rozhoduj, teraz je to ako delenie zajaca, ktorý ešte behá po lese :D