Je mlieko zdrave?

BJ

Mlieko je nevyhovujuce. Absolutne kvalitne (stastne zdrave zvierata, dobre krmene, plne vitality), cerstve, surove mlieko, je niektorymi ludmi dobre znasane, ale na zdravi im nepridava. Keby ho nepili, nic by sa nezmenilo.
Pasterizovane mlieko, z normalnych chovov je zdraviu skodlivu. Najmenej skodliva alternativa pre dnesnych ludi, je mlieko z automatu, ktore treba ale pri priamer konzumacii setrne zahriat.
Jedine surove mlieko premenene na kyslomliecny vyrobok bez pasterizacie, sa da povazovat za zdraviu prospesne.
Najviac zdraviu prospesny mliecny vyrobok je kefir:
www.tibi-kombucha.szm.com

Idealne, ak je kozie alebo ovcie. Kravske ja z tychto najtazsie stravitelne.

Ku Genesisovmu prispevku:
Si trochu popleteny, co sa tyka stravovania, nevies rozlisit, co zdraviu prospieva a co skodi, a tak to hadzes do jedneho vreca s tym, ze je to aj tak jedno, kedze niekto fajci, a nezomrie, a niekto sa snazi zdravo zit a ochorie.
Je to nevedomost, ale tie veci sa nespravaju nahodne, len do veci zdravia vstupuje viac faktorov. Niektore z nich sa odohravaju v cloveku, emocno-psychicke, a tie nevidno. Pokial ti o nich sam nepovie, ale ich nevnima, javi sa otazka zdravia ako nahodna, ale nieje to tak.
Podla mojho nazoru, je samotna strava az na 6tom mieste, co sa tyka vahy zdravia.
Myslenie, emocny stav, dychanie, pitny rezim a bioenergetika cloveka su pred samotnou potravou, maju vacsiu vahu na celkovom zdravi. Aj ked, u stravy je to otazka toxicity, pokial sa do jedla dostane prilis vela jedu, i strava samotna moze posunut samotne zdravie do okamziteho negativneho stavu, dokonca az smrti.

m25

je zaujímavé, že je už verejne známe,že je mlieko nezdravé, dosť sa o tom píše , hovorí a aj napriek tomu ho ludia pijú, kupujú ..

a zaujímavé je, že mojej mame lekár odporučil na kosti piť vela mlieka, jesť jogurty a jesť ryby .....

ja mlieko pijem a aj budem .. žijem a som v pohode :DD

watermelon

keby len zahlienovalo, odvapnovalo...ale obsahuje zvysky pesticidov, dioxinov, hormonov, atb, mykotoxiny, nasytene mastne kyseliny, mliecny cukor cize laktozu, ktory sa rozklada ako kazdy iny cukor a zivi skodlive mikroorganizmy v tele. okrem toho ze vyvolava tvorbu lepkaveho hlienu, je mimoriadne kyselinotvorne, zvysuje vraj riziko vzniku rakoviny vajecnikov a endometria. Na to aby telo vyuzilo vapnik z mlieka, muselo by prijat dostatok magnezia, ktory ale v mlieku nie je. Ako hovori mira, krajiny ktore jedia stravu bohatu na bielkoviny maju najvacsi vyskyt osteoporozy. 87% mlieka tvori voda, trochu draha voda, nie? 80% bielkovin mlieka tvori kazein, polymer, z ktoreho sa vyrabaju plasty, pouziva aj ako technicke lepidlo na nabytok alebo na nalepky na flase. Je to dokonca silny alergen.
no a bakterie a virusy uz nejdem rozoberat.
Bohuzial udaje z Europy nie su zname, tak nieco z Ameriky: 89% americkeho dobytka na mlieko ma v sebe vraj virus leukemie. atd atd atd este by sa toho dalo popisat, ale jetoho az prilis vela

- mira

A práve preto, že človek potrebuje vápnik, rozumný človek mlieko nekonzumuje ani žiadne mliečne výrobky. Mlieko odvápňuje. Stačí si pozrieť štatistiky z krajín s vysokou spotrebou mlieka, aký je tam výskyt osteoporózy a srdcových chorôb, zubného kazu... Vápnik z mlieka sa nedostane do kostí ani do zubov. Ukladá sa v mäkkých tkanivách, v zahlienených ložiskách a tam spôsobuje kalcifikácie.
Ak neveríš, že zahlieňuje, presvedčíš sa o tom po čase, keď sám na sebe pocítiš následky hlienových usadenín, ktoré sa ti nevylučujú, ale ukladajú do cýst, útvarov.

Jefitto

Počula si naozaj chujoviny... to že mlieko má podobnú konzistenciu ako hlien vôbec neznamená, že ho spôsobuje... možno sa ťažko prehlta, ale to je asi tak všetko. Čo sa týka vápnika- naštuduj si základy biologie, kde sa dozvieš, že bez vápnika by sa svaly neboli schopné sťahovať... vieš asi ako by dopadlo, keby sa nesťahovalo srdce...

RNG

Co sa tyka prisposobovania sa na mlieko, pozri na statistiku laktozovej intolerancie na svete
www.foodreactions.org
Dat priemernemu Cinanovi alebo Japoncovi mlieko je teda dost skodlive, nehovoriac o Americkych Indianoch.
To iste neplati ale o fermentovanych(skysnutych) vyrobkoch z mlieka, ktore neobsahuju laktozu.
Ale najdu sa ludia, co maju nedostatok enzymov aj na travenie mliecnych bielkovin, najma kazeinu a dokonca aj mliecnych tukov. Najma ich najdes medzi starsimi ludmi.

vevericka

melonik a este prezrad ako chces podojit potkanicu chuderku:)
btw potkanie resp. mysacie maso je farebne a hmotovo velmi podobne kuracim prsiam..
a melonik uz po sty krat clovek je usposobeny na pitie mlieka geneticky, evolucia ti nejde;)

BJ

Vela ludi ma problem uz z kozim mliekom, ze vraj smrdi a zle chuti.
To kravske piju asi kvoli chuti, watermelon. Ale urcite aj preto, ze krava je najvyhodnejsie priemyselne zviera, co sa mlieka tyka.
Ja osobne, co sa tyka chuti, mam radsej kravsky kefir, alebo jogurt, ako kozi, aj tvaroh. Proste chuti mi lepsie. Ale viem, ze po zdravotnej stranke je kozie mlieko podstatne lepsie.