Prosim o pomoc!

Príspevok v téme: Prosim o pomoc!
Centurypop

Ludia prosim vas, naozaj potrebujem surne poradit. Neviem, ci mozem mat nejaku psychycku poruchu, alebo je to normalne a mava to vacsina ludi, neviem, ci sa obratit k odbornikovy, alebo ci moj "problem" nie je bezvynamny... Pred 4 rokmi som mala dost zavazne depresie, brala som antidepresiva a istu dobu chodila ku psychiatricke, no potom som prestala a po doprati antidepresiv som sa citila relativne dobre, no uz vtedy ma dost trapili kolisave nalady, neviem mozno to tie antidepresiva nejak upravovali, no po nejakom case, co som ich dobrala sa mi zacali menit nalady ako na beziacom pase z dna na dan z absolutnej beznadeje a depresie do super pocity a hyperaktivity... za odbornikom som uz viac nesla , co bola chyba, lebo som to nezvladala a kombinovala som lieky s alkoholom, rezala som sa a nicila si vztahy s rodinou aj priatelmi a mala som caste vybuchy hnevu...
Ale aj z tohto som sa postupom casu nejak dostala, uvedomovala som si, ze to co robim nie je normalne a ze sa takto zit neda a snazila som sa zit normalne, snazila som sa mat rada samu seba, ziskala som si novych priatelov a stretavala sa s novymi ludmi a zase som bola v relativnej pohode a momentalne... sa samu seba snazim strasne moc moc moooc presvedcit, ze to vsetko bola len puberta, ze to uz nie je a chcem na vsetko to zle zabudnut a sustredit sa na to dobre v zivote, sustredit sa na dokoncenie skoly, na pracu , na vsetky tie veci, co maju vyznam, ale obcas... nevladzem a chytaju ma moje klasicke depresie, snazim sa proti nim bojovat, lenze potom to cele vyusti len do zachvatu pleho placu, hnevu a agresivity voci sebe aj ostatnym... Prosim prosim prosim poradte mi, co mam robit. Je to psychycka porucha, alebo je to uz len doznievanie toho, co bolo? Oplati sa to vobec riesit?