Marihuana - močové testy.

Príspevok v téme: Marihuana - močové testy.
Lukáš25

Zdravím, chcem sa vás opýtať, na situláciu, ktorá sa stala minulý týždeň môjmu kolegovi. Pracujem vo Volkswagene, pre jednu externú firmu(nie som priamy zamestnanec, no som tam každý deň) a ako každý, aj ja chodievam cez vrátnicu a tým aj cez ich SBS. Minulý týždeň zastavili \"len tak\" kolegu a dali mu tento test, vysledok pozitívny - marihuana. Okamžitá výpoveď a k tomu ešte aj pokuta. Zastavili ho v stredu a naposledy fajčil niekedy v sobotu!! (mimochodom kolega má titul a robí si doktorát, je abstinent.. - proste plnohodnotný člen spoločnosti) Je to normálne? Majú na to právo? - teda právo asi hej, len mi nejde do hlavy, že by ma mali \"len tak náhodne\" zastaviť a dať mi tento test. Aby sme sa rozumeli, som užívateľ tejto podľa mňa mäkkej drogy už pár rokov. Z toho asi dva roky som bol každodenný užívateľ, potom to nejako ochablo(priateľka, práca a podobne)Nakoniec som to asi rok neriešil a teraz to riešim podľa situlácie - koncerty, oslavy. Vôbec si nepripadám, ako \"feťák\" a podobne, žijem si svoj život, zastávam v práci dosť dôležitú funkciu, vykonávam ju zodpovedne a na 100% a neviem si predstaviť, že by som mal byť potrestaný okamžitým znemožnením vstupu do areálu a tým aj výpoveďou, keď som bol napríklad cez víkend na chate a tam som sa bavil. Samozrejme, keby som prišiel pod v plyvom do práce, nepoviem, no im je to jedno. A určite nechcem prestať len kvôli systému. Keď tak, kvôli sebe a nie kvôli tomu, že niekto povedal! A tu je moja otázka. Neviete, ako to obísť, alebo ako sa v danej situlácii zachovať? Koľko ostane THC v moči? Prípadne ako oklamať taký test, keď už? Osobne si myslím, že nerobím nič zlé, som platný člen spoločnosti, oveľa viac, ako alkoholici, alebo niektorý iný ľudia. Len máme zle nastavený systém. Doteraz ma ani nenapadlo, že by ma k takémuto testu niekto posielal, no minulý týždeň to bol pre mňa šok. Neveril som, že je také niečo možné.. Napríklad v lete som bol týždeň v Amsterdame, tam je to legálne. Keby ma pár dní potom zastavili a vyskúšali ma, tak by im ten test asi roztrhlo! Proste som si išiel užiť do cudzieho štátu(z oveľa vyspelejšou ekonomikou a vôbec) a tu by ma za to mohli stíhať? ďakujem vám za odpovede a prosím nepíšte negatívne názory na moju osobu, keby ste ma poznali, ani neviete.

Ďakujem za každý váš názor na daný problém.

Lukáš

Lukáš25

Ozaj, ešte ma napadla taká vec, vyhovoriť sa na nevedomé požitie zelených koláčikov niekde na párty.. To pri konzumácii človek nezisťí. Až potom, keď je neskoro. Akurát neviem, či by z toho bol THC v moči a či by ich to vôbec zaujímalo.

Lukáš25

bubobubo samozrejme, máš svoj vlastný názor a ja ti ho neberiem, no súhlasím v tomto z Jankooooooou, že čo robím cez víkendy a celkovo v súkromí je moja vec a na mojom vlastnom zvážení. Samozrejme, pokiaľ to nemá vplyv na výkon v práci, čo v tomto prípade nemá.

danielaaa - s tým citrónom dik za radu, no neviem si presdtaviť, ako by to mohlo fungovať. Ale v každom prípade dik, idem trochu pogoogliť týmto smerom.

jankaaaaaaaaa

bubobubo: ano zamestnavatel ma pravo kontrolovat svojich zamestnancov, ale len v praci! zamesntavatela nema co zuaujimac, co robia jeho podriadeny mimo pracovnej doby, tak isto ako sa zamestnavatel nespoveda svojim podriadenym co robil, kde bol, co pil, ci fajcil.. ak by bola kontrola zamerana na pozivanie psychotropnych a omamnych latok, pocas pracovnej doby, tak je to normalne a pochopiteln

danielaaa

Mne kamos vravel, ze ked ho v anglicku kontrolovali nakvapkal do mocu citron, vraj potom thc nenamerju,ale neviem,ci je to pravda, on je strasny bajkar :)trebalo by vyskusat a dat na rozbor :))

bubobubo

tak chod byvat a pracovat do amsterdamu ked sa ti nepaci "zle nastaveny system".
a je zamestnavatelove pravo kontrolovat zamestnancov, nechapem co sa ti nepaci. zaloz si vlastnu firmu kde budete zhuleni a plnohodnotne pracovat. potom sa nebudes bat ze ti niekto da curkat do kelimka

Lukáš25

douvli1 - nevadí, každý názor na danú tému je fajn. Poradím aj tomu kolegovi.. No myslím, že už tam pracovať nebude chcieť, v tej spoločnosti už má na čele nálepku. Myslím, že nebude mať problém sa zamestnať inde. Ale je to smola. Ďakujem za názor

douvli1

A kolega je tiež externý zamestnanec? Možno by sa mohol poradiť s právnikom, toto je dosť tvrdé, ešte som o takej veci nepočula. Ja poznám tiež ľudí na vysokých postoch čo sa radi "odviažu" týmto spôsobom, no zatiaľ za to neboli postihnutí, zrejme ich to ani nenapadlo. Možno by sa teraz ani tak nemal sústrediť na tie močové testy ako na to, či mu ten test urobili oprávnene a či aj tá výpoveď bola v súlade so ZP, určite by mal vyhľadať právnu pomoc.