Kratka zabava, alebo dlha nuda ?

Príspevok v téme: Kratka zabava, alebo dlha nuda ?
traktorista

Kedze sa tu objavuju mierne paranoidne temy, skusim jednu anketu tiez:

Ak by ste mali na vyber, zili by ste kratko ale kralovsky, alebo dlho ale otrocky?

Ide o model zivota, ktory mozeme pozorovat kazdodenne. Niekto zije podla prisnych pravidiel, nikdy neriskuje no dozije sa dleho veku. Iny clovek zije kazdy den ako keby bol ten posledny, avsak raz skor ako neskor na to doplati.

Ktore je lepsie, ktore by ste si vybrali a preco?

Povedzme ze:
A) 15 rokov rychlo
B) 60 rokov pomaly
(od dovrsenia dospelosti 18tich rokov)

Pod slovom rychlo myslim:
- ziadne starosti s uctom, nekonecne chlastu, tabaku, sexu a inej zabavy a toto vsetko v skutocne neobmedzenom mnozstve.
Pod slovom pomaly myslim:
- pracovat 8 hodin denne, 5 a pol krat do tyzdna, more vidiet maximalne 2x za zivot a aj to len stredozemne, jazdit na spotrebu a odmietnut si vsetky horevymenovane "hriechy"

Tak co ? ;)

0mega

Akcie ani velmi nie.. Skor 'rizikove' sporty, ako je horolezectvo.. parasuting, zoskor z mostu na lane, motokary, rafting, turistika do nestabilnych krajin, obcas je to aj high stakes poker a mnoho dalsich..

este mi chyba base jumping, potapanie v jaskyni, 'heliskiing' , jazda na bykovi, a rozne ine.. (lenz na toto je treba iste skusenosti a nemam nekonecno casu ani nalady sa to stale ucit)..

0mega

i ked nekedy ked zijem fak naplne a pridem domov a pozriem sa do zrkadla nahodou, tak si uvedomim ze "ty kokso! zijem vobec este??? alebo je toto len sen? nepomocil som sa nahodou na lozku v stave bezvedomia ?" stipnem sa .. a boli to... tak si poviem "ou je bejby! ZIJEEEEM! hahahah :D " :)

15 rokov som zil presne podla Becka a ani som si nevudeomil ze zijem, nevnimal som ze cas plynie, bral som to ako nieco "co je samozrejme" nemal som ziadne super intenzivne spomienky, proste len ako keby som bola bábka na javisku.

(poznamka: pokial to neohrozuje ineho, cize ziadne take blbosti ze "zoberiem partiu a ideme vykradnut pumpu" ako dnesni mladici, co ani nevedia co je zabava, robia.

0mega

no ale aspon budem mat silne a dobre zazitky :)

kazdy den nad tym rozmyslam, ze "co by bolo, ak by bolo" ze napr:

co by bolo, ak by sa mi prave dnes neotvoril padak a ja by som skapal..

bola by ma ksoda?

NIE !

ved som do toho isiel DOBROVOLNE, tak nevidim dovod, preco by som nemal platit dan za risk.. hoci aj zivotom.. mne je to jedno jednoducho :)

prave o toto mi islo, rozputat flame war, a sledovat ako sa to vyvinie.

ale asi je to fakt "100 ludi a 100 chuti)

niekto rad chilli.. a niekto ze to nici telo..

niekto rad adrenalin a niekto sa boji no :)

poslednych 12-13 rokov zijem ako psychopat, stale na "plne?" - to neviem, iste by sa dalo viac, ale to by uz bolo exponencionalne riskantnejsie a takto mi staci.. a je to daleko intenzivnejsie ako, lebo SA BOJIM(!) a prave ten strach je palivo pre adrenalin, ci ako by som to napisal..

nieco v zmysle:
mam 10 reznov, kolko zjem? viem ze 10 ma moze na 50% zabit, a 5 ma moze zabit na povedzme to je jedno kolko percent, neviem.. ale niekto zje len 1, lebo sa boji ze bude tlsty, niekto riskne AZ DVA REZNE a potom ma vycitky.. no a niekto kto nemusi mat zrovna 150kg zje sedem-osem reznov, a povie si "uff sakra, toto je tesne, skapem.. ale zijem ako prasa v zite..."

ja mam laergiu na tatarsku a dnes sa ma typek pytal, ci chcem tatarsku, ja ze nie dakujem netreba, on ze "ale ved si dajte je t ov cene" ja som behom pol sekiundy povedal ze "ale viete co tak dobre dajte to tam" ...

zabije ma to?

aspon skapem s usmevom na tvari ;)

jajka001_

sak su aj automaty
daj si magnezium, na krce v nohach
netusim kde je ta tema ani nazov si nepamatam
ja zijem moznost B a moznost A neriesim lebo poznam dost ludi co blbo skoncili a co z toho ze si par rokov "uzijes" a potom umries, alebo horsie, skoncis ako troska

0mega

hej? kde to mozem najst?

napr dnes som na to doplatil..
schytal som.... krc do nohy... blbe spojky, mali by davat automaty :((((