ako je to s kazdorocnou zubarskou prehliadkou?

Príspevok v téme: ako je to s kazdorocnou zubarskou prehliadkou?
jankaaaaaaaaa

mam za kazdy rok prehliadku spravenu, len za tento rok este nie. chystam sa tam cim skor... ale chcem sa opytat. ak mi teraz pri prehliadke lekarka najde kaz, musi mi ho opravit este tento rok? alebo mi ho kludne moze spravit az na buduci rok?
neviem ci mam spravne info, ale zda sa mi, ze ak lekar najde kaz, musi ho spravit do konca roka, lebo keby to robili az na buduci rok, tak mi nemoze ten buduci rok spravit preventivku, lebo nemam akoze uzavrety minuly rok....??? neviete ako to je?

maruska123

no tak ja som s tym nikdy nemala problem, hovorim, ani moja mama a to mame rozne poistovne..no ale clovek nikdy nevie

jajka001

a ked ti najde pat kazov a nestihne ti ich spravit? urcite to tak nefunguje ze ti musi opravit zuby do konca roka

maruska123

ale mne sa to nestalo len vtedy ale uz viackrat, aj mojej mame, lebo my vzdy chodime na preventivky na poslednu chvilu, tym padom nas objednava az na dalsi rok...a ten rok zas preventivka...este nikdy s tym nebol problem

a praveze si myslim, ze keby na tom zalezi, ze musi uzavret rok a urobit mi ten kaz v ten isty rok, tak proste by som to zaplatit musela a nedala by mi to na buduci rok, lebo by s tym boli problemy v poistovni, ze som si to mala uhradit sama (kedze som nemala preventivku) a nie si to davat na bud rok, aby mi to uhradila poistovna..si myslim...

jankaaaaaaaaa

no ale ty si nemala preventivku, tak to spravila tak aby si nemusela platit.... teda ti vyhovela, ale nemusela.
u mna je to ine, kedze preventivky mam za kazdy rok
a velmi mi tento rok uz neostanu peniaze na zub, ak nahodou nejaky kaz mam.. zase 40e pre mna nieje len tak vysolit zubarke.. a zase kebyze si budem musiet na buduci rok platit celu sumu za kaz tak to by ma asi slahlo :D ale tak uvidim. snad ani ziadny kaz nemam

maruska123

ved som ti pisala...sla som na preventivku, objednala ma na kaz buduci rok a ten isty rok som sla zas na preventivku...a bolo

jankaaaaaaaaa

ked sa pri preventivke zisti ze je tam kaz, treba ho podla mna spravit do konca roka, aby sa ten rok uzavrel. ked sa osetrenie prenesie do dalsieho roka, tak sa tym padom odklada o rok aj preventivka a tak si jeden rok budem vsetky osetrenia platit v plnej sume.. nie?

maruska123

preco by nemohol? moze..tam rok nezohrava ziadnu ulohu, ci ti opravuje kaz z predchadzajuceho alebo sucasneho roku