Poskodena platnicka

janík

skúste akupunktúru ,tá si s tým poradí-neoperovať,97 % operácií jezbytočných-teda len 3 operácie zo 100 sú potrebné

alternativa

S touto dg odporucam neurologa. Treba stlmit akutny prejav, t.j. bolest sposobenu zvacsa neurologickym ochorenim. Priznaky su rozne, podla miesta poskodenia platnicky: bolesti v prislusnej casti chrbtice, z pravidla to "chyti" nejaky nerv a bolesti vyrazaju napr. do nohy /stehno, ale moze byt len clenok, vsetko je velmi individualne/, alebo ruk, mozu trpnut casti, moze sa stratit citlivost v urcitej casti koncatiny. Ja okrem prisernej bolesti v nohe som stratila schopnost stupnut na spicku /strata citlivosti v prstoch/ - a to je problem, lebo bez spicky neurobis krok.
A co s touto dg? Vysunutie sa niekedy da trochu zmanipulovat, ale napr. "roztrhnuta" platnicka nema schopnost regeneracie. Opat je vsetko individualne. Niektori lekari radia operaciu, dnes su uz velmi uspesne techniky. Podla vyjadrenia "mojho" primara neurologa, ktory liecil s touto dg aj Meciara: Dg je velmi bolestiva, ale da sa s nou plnohodnotne zit. Ja som si zvolila tento smer a som uz 8 rokov bez operacie a takmer bez bolesti, bez liekov tlmiacich bolest. Je to beh na dlhe trate, ale da sa vyhrat.

syma

Bolesť a tŕpnutie keď sa platnička medzi stavcami začne vysúvať zo svojej normálnej polohy a pritlačí na nerv, sú na zúfanie, človek nevie, ako sa otočiť či vykrútiť. Všetko bolí. Pre lepšiu predstavu: platničku tvorí prstenec s jadrom. Ak sa jadro začne vysúvať, vytláča aj prstenec a problém je na svete, respektíve na tele.
blahodárna je akupunktúra, treba navštíviť neurológa, ktorý rozhodne o liečbe