Demencia - Alzheimer

Súvisiaci obsah

hajjo

Velux veď ale to máš dobré 5000 IU. Dávkovať budeš viac kusov tabletiek. Keď chceš 10000 IU tak dáš 2 kusy.
Ja osobne som objednával z tej slovenskej stránky a prišlo mi to cca do týždňa.

velux

pozna niekto tu stranku slov. Swanson? su seriozni?
je tam vitamin D3 ale 5000 IU..tak neviem lebo RNG tu odporucal ovela silnejsie... ma to vobec ucinok? poradte prosim pred tym nez to objednam. a smie sa to brat dlhodobo? je to vo forme tbl.

RNG

Ajjo, 5000 IU vitaminu D-3 a az 200 mikrogramov vitaminu K-2 normalne odporucam vacsine ludi, tak ako to odporucaju lekari, ktorych periodika odoberam uz vyse 20 rokov.
B-12 prebytok sa vyplavi z tela , takze o to by som nemal ziadne obavy.
Neviem kolko B-12 a v akej forme mu davate, ale dobre absorbovatelny sublingual /pod jazyk vitamin B-12 sa zide mnozstvu ludi.Aspon 1000 mikrogramov denne. Najma ked nemaju uplne v poriadku travenie, najma probioticku floru v crevach ktora je pre nas hlavny zdroj tohoto vitaminu, nie jedla

hajjo

Oprava otázky (omyslom som napísal B2):

Chcel by som sa spýtať RNG :
Keď idem znižovať mame dávky vitamínu D3, mám znížiť aj dávky K2, B12 ? Vopred ďakujem za odpoveď !

hajjo

Chcel by som sa spýtať RNG :
Keď idem znižovať mame dávky vitamínu D3, mám znížiť aj dávky K2, B2 ? Vopred ďakujem za odpoveď !

hajjo

Swanson majú aj slovenskú stránku ale momentálne Huperzine A nemajú na sklade. Ale zoženieš tam napríklad ten vitamín D3.

RNG

Dobre doplnky na pamat najdes napr v swansonvitamins.com, co ma napr kombinaciu gingko-huperzine a vinpocetine vo vyrobku Herbal extract memory complex. V tom istom e-obchode mozes najst vysokem davky vinpocetinu, triple strength vinpocetine ma 30 mg vinpocetinu, a tam maju cisty Huperzine A v davke az 200 mikrogramov

hajjo

pre davka :
Pozri si riadne celú diskusiu tejto témy a budeš viac v obraze.Ja dávam mame D3 30000 UI denne, potom to znížim na 10000 UI denne. K tomu K2 (vo forme MK7) cca 200 mikrogramov (ja dávam 180 mikrogramov podľa toho ako som zohnal tobolky). Dobre je B12 k tomu a rôzne antioxidanty, najlepšie vraj Huperzine A,ale ten som ja nezohnal.Ale je kopec rôznych iných prípravkov Lecitín, Ginko Biloba atď. Ale základ je vitamín D3 !