Demencia - Alzheimer

Súvisiaci obsah

hajjo

Ďakujem RNG za radu. Chcel by som sa ale ešte raz spýtať - stačí tá dávka vitamínu D3 - 10000UI denne ? Predtým sa tu uvádzalo že začať 50000UI denne a potom po mesiaci znížiť na 10000UI denne ! A ďalej sa chcem spýtať ten vitamín K2-MK7 sa dá bežne na Slovensku zohnať ?

RNG

Inac tu sa napr volky-nevoky priznavaju aspon naznakmi, ze tych 5 roznych liekov na Alzheimera prakticky nikomu nepracuje, a len velmi malemu poctu ludi trosticku pomoze.
www.ncbi.nlm.nih.gov
Tu zase hovoria ze jeden z liekov pracujucichj udajne na znizeni acetycholinazy(acetyl; cholinase inhibitor, podobne ako ine lieky s tymto ucinkom) vobec nepracuje
www.huffingtonpost.com Podobne pracuje, vlastne nepracuje de fakto aj anticholinergicky Akineton
en.wikipedia.org
Kventiax je vlasne len utlovac a to v malej davke, pozri na
en.wikipedia.org
ktory sa mimochodom pre Alzheimerovych pacientov nehodi, lebo ich este viac oblbne/dezorientuje.
Ked chces nieco neskodne na ukludnenie, mas na to napr L-theanine, 2 x 400 mg, co je aminokyselina zo zeleneho caju, ukludnuje ale neuspava. Posobi na opiove centra v mozgu a posobi ukludnujuco az do pocitu spokojnosti.

RNG

Otlacam to aj sem
Nuz ked ti predpisove lieky nepomahaju, tak naco ich brat? Zbytocne zamorovat telo?

Skus radsej vyssie davky vitaminu D-3, okolo 10 000 IU. samozrejme pri tom odporucam brat aj hodne K-2, najmenej 200 mikrogramov vo forme MK7.

Na odstranenie kalcifikatov: tieto 2 vitaminy presuvaju kalcifikaty z makkych tkaniv, vcitane ciev a mozgoveho tkaniva do kosti.

Odporucam brat aj vacsie davky vitaminu B-12, aj rozne antioxidanty, najma vsak vinpocetine(40 mg), Huperzine A(200 mikrogramov a gingkolidy (60 mg, 24% koncentracia), pripadne aj ine, ako napr vytazky z hroznovych semien(grape seed extract, 200 mg PAC) a podobne

hajjo

Moja mama bude mať onedlho 66 rokov a už vyše 2 rokov má diagnostikovaný alzheimer. Podchytili sme to ešte v skoršej fáze ale aj tak sa jej to neustále zhoršuje aj keď berie rôzne lieky. Už sme aj kadečo menili keď že z niektorých bola úplne mimo. Najhoršia je noc, to určite všetci poznáte čo máte v rodine človeka s touto chorobou. Veľmi mi je ľúto ako sa na ňu pozerám a nemôžem jej pomôcť. Starám sa o ňu sám, nemám súrodencov. V posledných mesiacoch už musí mať opatrovateľku keď som v práci, nemôže už ostať vôbec doma sama, samozrejme ja sa tiež okrem práce nemôžem nikde dostať, musím byť s ňou. Momentálne berie ráno Memantin Mylan 20 mg a Akineton a na noc Kventiax 25 mg. V poslednom čase sa budí okolo 2-3 hodine a vystrája - tvrdí napríklad že musí ísť do práce hoci je 8 rokov na dôchodku a ťažko sa upokojuje, kričí a podobne alebo tvrdí že niekto chodí po byte.Poviem Vám pravdu, keď sa blíži noc už ja mám strach z toho čo zas v noci bude. Chcel by som sa spýtať na vaše skúsenosti, hlavne čo sa týka noci, čo berie váš príbuzný s touto diagnózou na noc, prípadne ako ho upokojujete a zároveň rozmýšľam jej nasadiť ten vitamín D-3, zaujíma ma ak ho nasadím tak má brať aj ostatné lieky, či ich vypustiť ? Ďakujem vopred za vaše rady.

malanka

vinpocetin jej dávam a vit.K som tiež objednala,takže jej budem dávať.
Neviem čo je to posledné a či sa dá zohnať aj u nás a pod akým názvom.
Gingo jej dávam a tiež Ebixu.
Ďakujem za rady,napíšem skúsenosti a účinky

RNG

Nezabudajte na antioxidanty, ako vinpocetrine(30 mg), huperzine A(200 mikrogramov) gingko(60 mg 24%)astaxanthion 8 mg, atd.
A odporucam brat nielen D-3 ale aj K-2 aspon 200 mikrogramov(MK7), lebo cast problemov s prenosom signalov v mozgu su rozne kalcifikaty zo zapalovych procesov, a kombinacia D-3 a K-2 prenasa kalcium z makkych vaziv do kosti, ked patri.
Dlhodobo je dobre brat aj curcuminoidy s bioperinom, lebo to je nielen protizapalove, ale aj ucinny antiooxidant. Udrzobne 2 x 500 mg.

malaanka

Mame som znovu nasadila vit.D3 10000 IU.
Ak bude slabý účinok,tak jej zas dám kúru až do 50000 IU.
A pridám jej aj vit,B-komplex,Omega 3-kyseliny,E-vit.
Mama sa mierne zhoršila a preto jej budem znovu dávať vit. vo vyšších dávkach.
RNG
čo by som jej mohla ešte pridať?
Chcem,aby ma mama stále poznala a pamäť jej ako tak slúžila.