Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)

Príspevok v téme: Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)
traktorista

Dobry den,

Kedze opovrhujem slovenskymi predajcami masa, kedze je to extremne nebezpecne pre zdravie, a SOI tento dolezity fakt absolutne ignoruje a tym padom aktivne a umyselne hazarduje so zdravym slovenskych obcanov. Tak sa pytam:

Kde nakupujete maso v Rakusku?

Prave som hladal a nasiel velmi vzacne informacie, kde nakupit kvalitne a zaroven lacne (ale toto nie je podstatne) potraviny, maso, syry, mlieko a zeleninu a ovocie a ine veci z Rakuska, hainburgu, mozno aj kittsee a wolfsburgu a podobne okolie ale aj dalej na zapad, popripade madarsko, gyor a ine podobne mesta mimo bratislavy (blavy).

Dovod preco pisem takto retardovane je ten, ze chcem aby co najvacsi pocet ludi naslo tuto temu cez google (cim viac slov, tym lepsie, SEO) a tym dat najavo slovenskym (kvazi)podnikatelom a slovenskej SOI, ze su absolutne postradatelni ;) (helou bičíz)
Sa este uvidi, z coho budete zit, ak u vas nenakupim!

A este jedna vec, DAKUJEM LAHOSTAJNYM SLOVAKOV, CO KASLU NA SVOJE ZDRAVIE A TYM PADOM SA AKTIVNE(!) PODIELAJU NA OHROZOVANI ZDRAVIA NELAHOSTAJNYM SLOVAKOM!!

Este raz, DAKUJEM vam, číp bičíz!
Si dajte na veceru tie granule co mate v pivnici po panelakoch...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cize k teme:
Spar v Hainburgu:
vyborne bezlaktozove produkty, cena v pohode, celkom dobra zelenina. Moznost tankovania (kvalitnejsieho paliva!) o 7-10 centov lacnejsie ako v bratislave (benzin).
Merkur:
Tu som este nebol, avsak pocul som ze maju vyborne maso a celkovo najvacsi vyber. Ten by sa mal nachadzat v Pandorfe.

Ma niekto nejake ine skusenosti, kde nakupit zdravie neohrozujuce potraviny ?

Danke!

piktogram

jajka: kazdy mame nieco. niekoho vela nafukuje, niekto ma vecne akne.. ono vela suvisi aj od toho, ako sa tvoje organy (a nakolko) vyvinuli. nevravela som, ze sa mas na to "vybodnut" o to tu nejde. ja len vravim, ze strava nie je ultimativne riesenie. choroby odjakziva su, boli a budu. tak to proste je. a zvacsa su subor viacerych faktorov. vsetky tie kecy .. dokonale - perfektne.. su len slova, taktika na oblbnutie ludi.

nie je zaujimave, ze v dobe nekonecnych informacii, nekonecnych lekarskych moznosti a nekonecnych farmaceutickych zazrakov je aj tak coraz viac chorich?! a nie je zaujimave, ze napriek nekonecnym informaciam nemas vlastne comu verit?!

0mega: niekto moze do seba cely zivot cpat steaky a nic... a niekto zije cely zivot na salatoch a inej burine.. a aj tak ma furt nejaky problem :) ja som sa s tym zmierila, tak to proste je. mam dost "problemov", dalsie si vyrabat nepotrebujem.:) vela veci je v hlave a v tom, comu si ochotny verit.

0mega

Vysoka ulica.. takze to je prve info :) dik ;)

inac co stoji 1kg tej jasminovej ? rovnako ako basmati, ci viac? lebo som velmi nenasiel, len zopar linkov, no tam je 1,29 za 250g (nepisu vahu, len z obrazku ako tak vidim)

taka sosovica sa da pouzit aj na kvalitnu sosovicovu polievku ?

0mega

BJ, no len to nejak nezapada do rovnice :P vacsinou su u nas +100% a nie -50% :D
ale tak vynimka potvrdzuje pravidlo.

aha pardon, stala 2,59, neviem preco som si myslel ze stoji nad 5.... pomylil som si to s niecim. ale tak ked to je take vyrovnane, radsej BA :P ked pises ze maju taky dobry pristup k zakaznikovy, tak maju vyhrane...

BJ

Neviem ci su tie farmy kvalitne, ja som v nich nebol, ale keby som hladal, tak zacal by som akciou "predaj z dvora". Ked za to tolko rokov bojovali, aby to schvalili, tak preco to nevyuzit?

Prehladaj linky, videa... napr. na youtube som nasiel toto www.youtube.com (a dalsie videa, mas tam aj chlieb - tie videa som len nasiel nepozeral som ich zatial)

Zatial som tomu hladaniu venoval asi minutu a uz mam aspon 5 odkazov, aj mapu fariem co som ti dal, v dnesnej dobe to mame uplne jednoduche, vezmi si ako sa hladalo nieco za socializmu, v dnesnej dobe googleizmu to mame uplne jednoduche.

BJ

0mega ... maju tam aj cervenu sosovicu vazenu za 3 eura/kilo. Je to super strukovina, netreba ju namacat. Ja neznasam namocit strukovinu cez noc, lebo neviem, ci na nu zajtra budem mat chut, takze tato cervena je uplne super.
Rovno vzdy mozes dat za hrst do tej ryze, chuti super, a obohati to tu ryzu o ziviny, kedze sosovica ma aj vlakninu a bielkoviny, ktore biela ryza nema. :-) Ochutis to koreninami, ktore dostanes tiez tam, k tomu nejaky salatik, a mas to super chutne zdrave jedlo, a navyse celkom lacne. :-) (100-150 gramov ryze basmati (30-45 centov), 30 gramov cervenej sosovice (10 centov), salat, nejake koreniny, do eura sa v pohode zmestis :-))

BJ

0mega... co sa tyka ryze basmati..

nie rozdiel tam nebude, alebo len minimalny, cize si preplatil 100% zbytocne. Mozes si to overit velmi lahko.
Navstiv hned zajtra obchod s exotickymi potravinami na Vysokej ulici (ak ides smerom k tatracentru, je po lavej strane niekde v polovici cesty). Maju tam 2kilove sacky, ktore stoja 5,60. Alebo, maju tam basmati ryzu aj vazenu, mozes si nabrat len na ochutnanie co ja viem pol kila. A rovno vedla mas aj ryzu jasminovu, mozes ochutnat. Mne jasminova chuti viac, nez basmati. A rovno sa tam popozeraj, maju tam super veci. :-)

BJ

0mega:
co tak zacat hladat, ci uz nieco podobne nieje:

predajzdvora.sk
www.predajzdvora.sk

Na roznych strankach venujucim sa predaju z dvora som videl aj inzerciu. Zatial to ziva prazdnotou aj preto, ze nie kazdy z tych farmarov ma pristup na internet, ale podla mna ich je este stale dost.

0mega

pravdupovediac mi tie domace oskvarky a ine pochutky z bravcoveho chybaju. iste je to nezdrave.. no cloek zije len raz :P